Ciąża i Macierzyństwo

Chrzciny to bardzo ważne wydarzenie w życiu rodziny. Na uroczystość zaprasza się najczęściej wąskie grono bliskich i przyjaciół.  Warto wspomnieć o tym, że niektórzy rodzice urządzają z tej okazji wielkie, prawie weselne przyjęcie z potańcówką. Niezależnie od całej oprawy oraz ilości gości, nasz Maluch powinien się wspaniale prezentować. Podpowiadamy jakie ubranka na chrzest sprawdzą się najlepiej!

Kiedy ochrzcić dziecko?

W Polsce można ochrzcić Malucha w każdym czasie, niezależnie od tego, czy trwa właśnie Wielki Post, okres zwykły, czy też Adwent. Najczęściej jednak na to wydarzenie wybierane są wielkie święta: Boże Narodzenie albo Niedziela Zmartwychwstania. By uniknąć tłoku, warto przemyśleć jednak inny termin i wyprawić chrzciny w pięknym maju, czerwcu lub innym ciepłym miesiącu.

Kilkadziesiąt lat temu do kościoła były przynoszone kilkudniowe noworodki, dziś z pierwszym sakramentem czeka się do czasu, aż dziecko skończy kilka miesięcy. Rzadko natomiast można zobaczyć chrzest kilkuletniego dziecka. Do uroczystości dobrze jest się starannie przygotować, wtedy łatwiej zapanować nad niespodzianymi sytuacjami. Czynnikiem niezależnym od nas jest np. pogoda, dlatego trzeba mieć przygotowany dodatkowy strój dla dziecka (i dla siebie) na cieplejszą lub chłodniejszą temperaturę, a także na radykalną zmianę aury.

W co ubrać niemowlę na chrzest?

Pierwszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować przy wyborze ubranka do chrztu, powinna być wygoda. Im nasz Milusiński jest młodszy, tym jego rzeczy muszą być prostsze i funkcjonalne. Tradycyjnym kolorem na chrzest jest biały. Warto wybrać przewiewne, białe, bawełniane ciuszki albo takie w barwach delikatnie pastelowych, które kojarzą się z radością i niewinnością.

Malani.pl to sklep internetowy, gdzie zgromadziliśmy śliczne i zdrowe rzeczy dla najmłodszych, idealnie nadające się na uroczystość w kościele. Nasze śpiochy, koszulki i spodenki dziecięce pochodzą od polskich producentów, którzy oferują znakomitą jakość swoich produktów. Wszystkie ubranka sprawdziliśmy pod kątem funkcjonalności, są więc bardzo łatwe w zakładaniu. Małe dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, podatną na podrażnienia. Możemy Cię zapewnić, że ubranka dziecięce od Malani nie zawierają alergizujących elementów, są nie tylko trwałe, ale także doskonale uszyte. Twój niemowlaczek, ubrany w nasze ubranka, będzie się czuł w nich znakomicie, zachowa upragniony spokój, a Ty świetny humor.

Przeglądnij naszą kolekcję niemowlęcą, na pewno znajdziesz tam coś, co Ci się bardzo spodoba!