Portal dla Kobiet - Ślub i Wesele

Ślub i Wesele

Zapraszacie dużo gości, wynajmujecie dużą salę weselną, a wewnętrznie czujecie, że lepiej by Wam było w tym dniu bardziej kameralnie? Są na to sposoby. O podpowiedzi, jak nie skracać listy zaproszonych, a jednocześnie zapewnić im i sobie przyjazny klimat do radosnej zabawy oraz rozmów, poprosiliśmy naszą ekspertkę – Annę Machnowską z portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

Więcej…

Ślub i Wesele

Jak poradzić sobie z ustaleniem listy gości i uniknąć zbędnych rodzinnych dyskusji czy kompromisów? O podpowiedzi poprosiliśmy Annę Machnowską z  portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

Więcej…

Ślub i Wesele

Każda z nas marzy o przepięknym weselu, które na długo zapadnie w pamięci naszej i gości. To przecież ten jedyny i wyjątkowy dzień w całym życiu! Musi być modny i na czasie, więc wszystko dokładnie zaplanuj. Pomożemy ci! Oto twój ślubny, modny przewodnik. Jakie suknie ślubne są teraz najpiękniejsze? Jakie muzyka powinna rozbrzmiewać, aby goście świetnie się bawili? I z dekoracjami oraz atrakcjami?

Więcej…

Ślub i Wesele

Organizacja wieczoru panieńskiego to niezłe wyzwanie! Ten jeden wieczór musi obfitować w przeżycia, pozostać na zawsze w pamięci, a przede wszystkim – nie może być nudny! Jak to zrobić, kto właściwie powinien się za to zabrać i co… z kasą? Oto twój kompletny przewodnik po organizacji wieczoru panieńskiego – od A do Z!

Więcej…

Ślub i Wesele

Jeśli czytasz ten tekst, to przede wszystkim – wielkie gratulacje! Wszystko wskazuje na to, że masz za sobą jeden z najpiękniejszych dni w życiu – ten, w którym usłyszałaś pytanie, czy chcesz zostać jego żoną. Odpowiedź była zapewne dosyć łatwa, jednak organizacja ślubu i wesela to już nieco większe wyzwanie. Odrobinę ci je ułatwimy – oto twój kompleksowy, ślubny poradnik.

Więcej…

Ślub i Wesele

Zima w swojej pełnej krasie to naprawdę piękna pora roku, jednak statystyki wskazują, że nadal należy do najrzadziej wybieranych terminów na organizację ślubu i wesela. Tymczasem ten okres ma wbrew pozorom wiele zalet, trzeba tylko pamiętać o kilku kwestiach, żeby nic was nie zaskoczyło.

Więcej…

Ślub i Wesele

Na wesela jesteśmy zapraszani w miarę regularnie i praktycznie za każdym razem pojawia się to samo pytanie: czy dawać kwiaty, skoro zaraz i tak zwiędną i nowożeńcy nie będą z nich mieli żadnego pożytku? Czym je zastąpić? Podpowiadamy!

Więcej…

Ślub i Wesele

Ślub cywilny to ceremonia zawarcia związku małżeńskiego, który jest równie ważny, jak ślub kościelny. Od momentu jego zawarcia małżeństwo będzie uznawane przez wszystkie organy prawne i administracyjne. Każde z tych wydarzeń wiąże się z zupełnie innymi kosztami, nawet jeśli uroczystość zaplanowaliście w najbardziej skromny i cichy sposób. Ile kosztuje ślub cywilny i jego oprawa, jeśli zależy nam na kameralnej uroczystości, bez wielkiej pompy? Wyjaśniamy w dalszej części tego artykułu.

Więcej…

Ślub i Wesele

Ślub to jeden z  najważniejszych dni w życiu. I oprócz idealnej sukni czy makijażu, kobieta myśli też o perfekcyjnym manicure, bo przecież tego dnia jej dłoń z obrączką będzie ciągle fotografowana i oglądana przez gości! Przedstawiamy główne trendy i motywy, na jakie decydują się panny młode.

Więcej…

Ślub i Wesele

Przesądy ślubne – nie każdy w nie wierzy, często się z nich śmiejemy i nie traktujemy ich poważnie. W długiej historii zawierania związków małżeńskich narodziły się niezliczone ilości zabobonów, obyczajów i przesądów ślubnych- czy warto ich przestrzegać? Wiele z nich już zginęło, jednak część z nich przetrwała do dziś. Istnieją podstawowe zasady których należy „przestrzegać” aby zapewnić sobie powodzenie w małżeństwie.

Więcej…