Uroda

Body wrapping to propozycja kosmetyczna dla kobiet, które chcą pozbyć się cellulitu oraz ujędrnić swoje ciało. Polega na wmasowaniu specjalnego preparatu ujędrniającego i antycellulitowego, a następnie owinięcia tego miejsca folią (może być folia spożywcza). Zabieg wykonuje się na całe ciało lub na wybrane fragmenty np. brzuch, uda, piersi.

Silny ucisk wywołany owinięciem pobudza krążenie krwi, a ciepło otwiera pory. Substancje aktywne zawarte w kosmetyku dzięki temu szybciej wnikają w głębokie warstwy skóry i przywracają jej jędrność, napięcie, likwidując obrzęki, cellulit i oczyszczając skórę z toksyn. W zależności od zastosowanego preparatu nasz body wrapping może mieć działanie bardziej detoksykujące, nawilżające lub też ujędrniające.

Kluczem jest tu regularność zabiegów. Aby osiągnąć zamierzony efekt, zabiegi body wrappingu należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu przez okres 2 miesięcy. Natomiast pierwsze efekty w postaci ujędrnienia skóry i zmniejszonego obwodu będą widoczne już po miesiącu zabiegów.

Preparaty do Body Wrappingu

Do zabiegu body wrappingu można zakupić gotowe preparaty kosmetyczne (np. BINGO SPA bądź Lirene), które dostępne są w wielu aptekach i drogeriach. Można też zakupić dowolne inne balsamy, błoto kosmetyczne, preparaty na bazie alg itd. Ważne jednak aby zakupione preparaty miały naturalne substancje aktywne o działaniu ujędrniającym i antycellulitowym (np. kofeina, cynamon, żeń szeń, imbir itd.).

Jeśli mamy ochotę, możemy również przygotować własną miksturę. Poniżej przykładowe przepisy na maseczkę do body wrappingu.

Kawa

Użyj 3 łyżek fusów z zaparzonej kawy naturalnej. Dosyp do nich jedną paczkę cynamonu. Całość zalej olejem kokosowym bądź jogurtem naturalnym i wszystko wymieszaj. Tak przygotowaną miksturę rozsmaruj na ciele.

Miód i cynamon

Do miski wsyp jedną paczkę cynamonu, dodaj szczyptę sproszkowanego imbiru oraz dwie łyżeczki miodu. Następnie wlej ok. ½ szklanki wody i delikatnie wymieszaj. Pamiętaj aby mikstura miała konsystencję łatwą do rozsmarowania na ciele, ale nie nazbyt płynną.

Jak zrobić Body Wrapping  - krok po kroku

Zaczynamy od kąpieli lub prysznica oraz oczyszczenia skóry z martwego naskórka. W tym celu należy zrobić sobie peeling (np. cukrowy bądź kawowy). Po oczyszczeniu i osuszeniu się przystępujemy do nakładania i wcierania balsamu modelującego na wybrane fragmenty ciała (do zabiegu nadają się praktycznie wszystkie części ciała). Balsam najlepiej nakładać od dołu do góry czyli po kolei zaczynając od łydek, ud, pośladków, brzucha, piersi.

Gdy nasze ciało zostanie dobrze nabalsamowane, musimy je dobrze owinąć sporą ilością przezroczystej folii spożywczej (nie aluminiowej). Folia powinna uciskać nasze ciało, jednakże nie może się wrzynać czy też powodować znacznego dyskomfortu. Z tak zafoliowanym ciałem kładziemy się pod kołdrą lub ciepłym kocem.

Po upływie 30-45 minut zdejmujemy z ciała folię, a ciało spłukujemy samą wodą (nie możemy użyć mydła ani żelu pod prysznic).  Teraz nasza skóra jest mocno dotleniona i posiada zdrowy koloryt. Na zakończenie możemy posmarować ją nawilżającym balsamem lub odrobiną naturalnego olejku.

UWAGA:

Całkowity czas przebywania w folii uzależniony jest od reakcji naszej skóry. Nie przekraczaj jednak czasu 60 minut. Przekroczenie tego czasu może doprowadzić do odparzeń i zaburzeń krążenia.

Zabieg body wrappingu może powodować podrażnienia ciała lub alergię. Niektóre składniki w balsamie, jak np. cynamon zwiększają efekt rozgrzewający i mogą powodować zaczerwienienie. Dlatego, gdy podczas zabiegu poczujesz pieczenie, ból lub dyskomfort, zmyj wszystko, odczekaj kilka dni i spróbuj z innymi preparatami.

Zalety Body Wrappingu:

Body wrapping korzystnie wpływa na nasze ciało. Zalety regularnego jego stosowania:

  • redukuje cellulit
  • modeluje sylwetkę
  • ujędrnia ciało i piersi
  • odżywia i nawilża skórę
  • redukuje tkankę tłuszczową
  • zmniejsza obwód ud i brzucha
  • oczyszcza skórę z toksyn, detoks

Przeciwskazania do stosowania body wrappingu

Zanim zdecydujesz się na body wrapping upewnij się, że twój stan zdrowia na to pozwala. Jest on niewskazany dla:

  • kobiet w ciąży
  • osób ze skórą naczynkową
  • osób mających problem z żylakami
  • osób mających problem z nerkami
  • osób z wysokim ciśnieniem krwi
  • osób chorujących na miażdżycę i choroby sercowe
  • osób po przebytych niedawno operacjach i w trakcie ostrych infekcji