Uroda

Zadbane, piękne stopy to marzenie każdej nowoczesnej kobiety. Aby jednak nienagannie prezentowały się w letnich sandałkach, nie wystarczy po prostu pomalować paznokcie. Warto zadbać o stopy kompleksowo, są przecież nie tylko Twoją ozdobą, ale także jedną z najciężej pracujących części Twojego ciała. Jak to wygląda w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Rodzaje pedicure

Pedicure możemy ogólnie podzielić na dwa rodzaje:

  • klasyczny - czyli taki, którego zadaniem jest przywrócenie stopom pięknego wyglądu. Wykonywany jest on więc w celach estetycznych
  • leczniczy - jego podstawę stanowi pedicure klasyczny, wzbogacony jednak o pewne zabiegi, które mają na celu zlikwidowanie schorzeń nękających stopy. Zaliczyć do nich można na przykład wrastające paznokcie, nagniotki czy modzele.Taki rodzaj pielęgnacji pomaga odzyskać komfort chodzenia.

 

My jednak zajmiemy się klasyczną odmianą manicure - jakie czynności wchodzą w skład usługi?

Kąpiel dla stóp

Ciepła, pachnąca kąpiel dla stóp pozwoli nie tylko zmiękczyć znajdującą się na nich skórę, ale także wprowadzi Cię w stan przyjemnego odprężenia. Zanim jednak włożysz stopy do miski pełnej wody, kosmetyczka przemyje je środkiem odkażającym oraz usunie z Twoich paznokci lakier.

Kąpiel trwać będzie od 10 do 15 minut, po upływie tego czasu Twoje stopy zostaną osuszone czystym ręcznikiem, a kosmetyczka przystąpi do właściwego pedicure.

Pielęgnacja paznokci i skóry stóp

Kolejnym etapem profesjonalnego pedicure jest przycięcie paznokci stóp, a następnie ich opiłowanie pilnikami o różnej ziarnistości. Zyskają nie tylko ładny kształt, ale zostaną także przygotowane do malowania. Usługa obejmuje zwykle także usunięcie skórek otaczających paznokcie.

Pielęgnacji zostaje poddana także skóra stóp, zmiękczona po kąpieli. Jej zrogowaciałą warstwę usuwa się specjalną frezarką. Miejscami, w których skóra rogowacieje szczególnie intensywnie, są pięty oraz spodnia część palców. Aby skóra w tych miejscach była gładka i jedwabista, można wykonać również jej peeling.

Zabiegi upiększające

Jako ostatnie wykonywane jest malowanie paznokci. Mamy tutaj możliwości równie szerokie, jak w przypadku manicure. Możemy więc ograniczyć się do pomalowania paznokci lakierem bezbarwnym, a także kolorowym. Ale dla jeszcze piękniejszego efektu warto pokusić się o ozdobienie paznokci manicure francuskim, błyszczącymi drobinkami, a nawet pokrycie ich fantazyjnymi malowidłami. Doskonałym pomysłem jest także lakier hybrydowy - o wiele trwalszy niż ten tradycyjny. Wybór rodzaju zdobienia zależy wyłącznie od upodobań klientki.

Pedicure - w salonie czy w domu?

Wiele kobiet zrezygnowało już całkowicie z wykonywania pedicure samodzielnie. Wybierają profesjonalną usługę przeprowadzaną w gabinecie kosmetycznym. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Oto one:

  • profesjonalizm - wybierając doświadczoną kosmetyczkę masz pewność, że wie ona doskonale jak postępować. Potrafi określić rodzaj Twojej skóry, rozpoznać nękające ją problemy i jej potrzeby. Wybierze odpowiednie narzędzia, kosmetyki oraz techniki pielęgnacyjne;
  • wygoda - samodzielne wykonanie pedicure wymaga od nas nieprzeciętnej giętkości i przyjmowania karkołomnych pozycji. W gabinecie kosmetyczki ten problem nie istnieje - w czasie zabiegu siedzisz w wygodnym fotelu, a Twoje nogi wyciągnięte są do przodu. Możesz czytać książkę lub słuchać ulubionej muzyki;
  • efekt końcowy - w domu nie masz możliwości usunąć zrogowaciałego naskórka tak skutecznie jak w gabinecie kosmetycznym.

Zdecydowanie więc polecamy skorzystanie z usług profesjonalnej kosmetyczki - to wygoda i skuteczność niemożliwe do uzyskania w warunkach domowych.

Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym Twoje stopy będą gładkie, zadbane i piękne - gotowe na nadejście lata.

Autor artykułu:  Salon kosmetyczny Odnowa Turzyn

Zabieg pedicure w Odnowie Turzyn