Aktualnosci

Każda kobieta doskonale wie, że od ciągłego siedzenia w domu można dosłownie… zwariować. Wakacje z kolei to tylko jeden, maksymalnie dwa wypady w roku. Jak więc między nimi nabrać trochę energii? To proste – musisz być na bieżąco z dużymi i mniejszymi wydarzeniami w kraju. Oto kilka tych najciekawszych – kup bilet, odliczaj dni i baw się dobrze!

Co roku w Polsce organizowanych jest co najmniej kilkanaście dużych, jeśli nie wielkich wydarzeń kulturalnych. Oczywiście nie sposób być na wszystkich – każda z nas ma swoje obowiązki, pracę, codzienne wyzwania, problemem też bywa (nierzadko) kasa.

Z drugiej jednak strony – zastanów się, kiedy ostatnio byłaś… gdziekolwiek. Jeśli dojdziesz do wniosku, że właściwie to już nie pamiętasz, kiedy świetnie bawiłaś się na masowym koncercie albo zadbałaś o swoje potrzeby na wartościowych, kobiecych warsztatach, to jedno jest pewne – czas na zmiany. Masz jedno życie, więc raz na jakiś czas po prostu musisz wrzucić w nie trochę nowości, prawda?

Oto kilka wydarzeń, które odbędą się między październikiem a grudniem i w których możesz wziąć udział. Coś na pewno przypadnie ci do gustu.

Największe wydarzenia w kraju – wybierz, rezerwuj, pakuj się!

1.    5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. K. Lipińskiego

Jeśli cenisz sobie muzykę klasyczną, to po prostu nie możesz przegapić tego aż dwutygodniowego wydarzenia. 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. K. Lipińskiego to prawdziwa gratka. Będziesz mogła nie tylko posłuchać symfonicznych koncertów wybitnie uzdolnionych solistów, ale również wziąć udział w licznych warsztatach, nie ominą cię też wartościowe projekcje filmowe.

Festiwal odbędzie się w dniach 01.10 – 13.10.2019 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, przy Alei Solidarności 1-3.

2.    World Travel Show 2019

To MUST HAVE dla ciebie, jeśli tylko interesujesz się podróżami i generalnie – światem. IV edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych Travel Show to możliwość poznania świata od najbardziej egzotycznej strony. Tylko tutaj będziesz mogła poznać nowe kierunki podróżowania, zobaczysz wyjątkowe, regionalne stroje, a nawet posmakujesz dań z czterech stron świata. Nie tylko spędzisz świetnie czas, ale może nawet zaplanujesz kierunek urlopowy w oparciu o swoje świeżo poznane preferencje.

World Travel Show 2019 odbywa się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy ulicy Katowickiej 62. Atrakcja zaczyna się 18.10. o godzinie 10, a kończy 20.10.2019.

3.    Eros Ramazzotti

Powiedzmy sobie wprost – Eros Ramazzotti potrafi podbić serce każdej kobiety. Jego najbardziej znane utwory, takie jak "Un Angelo Disteso Al Sole", "Piu Che Puoi", "Se bastasse una canzone", "Pi? Bella Cosa" czy "Un'Emozione Per Sempre" potrafi zanucić każda z nas, a nierzadko kojarzą nam się one z najpiękniejszymi i najbardziej romantycznymi momentami w życiu.

Jeśli ty też jesteś oddaną fanką boskiego Erosa, to nie możesz przegapić jego koncertu. A ten odbędzie się już 20 października w Hali Torwar przy ulicy Łązienkowskiej 6a w Warszawie. Bilety można zakupić w cenie od 199 złotych za osobę (oczywiście warto pójść na koncert z ukochanym!).

4.    Soundedit’19

Soundedit’19, czyli Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych, to wspaniałe trzy dni w otoczeniu ludzi kochających muzykę pop i rock. W Łodzi wydarzenie odbędzie się już po raz jedenasty. Program obejmuje występy Nitzer Ebb, Blitzkrieg, Moskwa! oraz DAF, będzie także Stanisław Sojka. Jeśli udasz się na ten wyjątkowy festiwal, będziesz mogła wziąć udział również w Gali wręczenie nagrody „Człowieka ze złotym uchem”.

Skuszona? Zatem musisz się tam znaleźć. Festiwal będzie odbywał się od 24 do 27 października w Klubie Wytwórnia w Łodzi, przy ulicy Łąkowej 29.

5.    Sting Tauron Arena Kraków

„Fragile”, „All this time”, „Moon Over Bourbon Street”, „Englishman in New York” – każda z nas zna te cudowne utwory jeszcze bardziej cudownego Stinga. Wielu kojarzą się one z młodością albo pierwszą miłością – może nawet tą, która trwa do dzisiaj.

Sting jest obecnie w europejskiej trasie i na całe szczęście odwiedzi również Polskę. Już 2 listopada będziesz mogła posłuchać pięknych brzmień i jego fantastycznego głosu, a wszystko w Tauron Arena Kraków przy ulicy Lema 7.

Pamiętaj jednak, że to ostatni dzwonek, aby kupić dobre bilety. Obecnie możesz je nabyć na stronie livenation.pl, w cenie od 170 złotych za osobę.

6.    Audio Video Show

Audio Video Show to już rozrywka zupełnie innego typu. To największe w Polsce targi kina domowego oraz sprzętu audio oraz video. W 23 edycji (!) weźmie udział 170 wystawców i aż 660 marek – z calutkiego świata. Jeżeli chociaż trochę interesuję cię technologiczne nowinki albo po prostu lubisz oglądać nowości, to po prostu musisz się tu pojawić.

Targi Audio Video Show odbędą się aż w trzech miejscach w Warszawie: na PGE Narodowym przy Al. Ks. I. Poniatowskiego 1, w Radisson Blu Sobieski Hotel (Plac Artura Zawiszy 1) oraz w Golden Tulip Hotels przy Towarowej 2. Atrakcja trwa trzy dni – od 8 do 11 listopada. Za bilet zapłacisz 35 złotych za jeden dzień, ale jeśli wykupisz dostęp trzydniowy, zapłacisz tylko 50 złotych. Zabierz ze sobą dzieci – te poniżej 16 roku życia wchodzą za darmo!

7.    Chris de Burgh

Zamknij na chwilę oczy i przypomnij sobie brzmienia takich hitów jak „A Spaceman Came Travelling”, “The Lady In Red”, “Don’t Pay the Ferryman” czy “Patricia the Stripper”. A teraz wyobraź sobie, że słuchasz tych utworów na żywo – przyjemnie, prawda? Twoje wyobrażenia mogą bez problemu zmienić się w rzeczywistość, bo irlandzka gwiazda Chris de Brugh zagra w listopadzie w Polsce.

Koncert odbędzie się 24 listopada o godzinie 18 w Hali Torwar w Warszawie, przy ulicy Łazienkowskiej 6a. Bilety kupisz w cenie od 169 złotych.

8.    Deep Purple koncert

Nie każda z nas lubi lekkie, popowe i nieco romantyczne brzmienia. Jeśli zdecydowanie preferujesz bardziej „ciężkie” klimaty, to na pewno znasz doskonale legendarny zespół Deep Purple i nie odpuścić ich koncertu. Odbędzie się on 3 grudnia o godzinie 18.30 w Tauron Arena Kraków przy ul. Lema 7. Bilet kupisz już za 190 złotych.

Festiwale o mniejszym zasięgu – gdzie warto być?

Oczywiście nie wszystkie wydarzenia w Polsce są takiej rangi, jak koncert Singa. Jest też wiele innych – mniejszych, ale również zasługujących na uwagę. Gdzie jeszcze warto być, co można lub wręcz trzeba zobaczyć – jeśli mieszka się w pobliżu danej miejscowości?

1.    Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem

Interesujesz się zdrowym stylem życia? Lubisz nowoczesne podejście do odżywiania, a nowinki urodowe i medyczne zawsze przykuwają twoją uwagę? No to świetnie – na pewno skusi cię Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem. To aż trzy dni, w ciągu których będziesz mogła wziąć udział w – uwaga – kilkudziesięciu warsztatach i będzie mogła posłuchać prawie 25 prelegentów. Dowiesz się niemal wszystkiego o jodze, pilates, relaksacji, masażach i automasażach, nie będą też już dla ciebie tajemnicą terminy takie jak gyrokinesis, Qi Gong czy Animal Flow. Bardzo polecamy!

Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem będzie odbywał się od 4 do 6 października w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej 355. Bilety kosztują od 199 zł do 249 złotych.

2.    Festiwal Dobre Brzmienie

To fantastyczne wydarzenie dla wszystkich kobiet, które cenią sobie muzykę alternatywną. Niezwykłe widowisko, którego cudowne efekty gwarantuje między innymi scena 360 stopni.

Szczegóły Festiwalu nie są jeszcze dokładnie znane – wiadomo jedynie, że będą występować artyści, którzy w zeszłym roku sprzedali największe ilości płyt. Wydarzenie planowane jest na 4 października na godzinę 20, odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu, przy ulicy Wystawowej 1.

3.    Festiwal Marii Czubaszek „Cały Kazio 6”

Wspaniały festiwal, połączenie fantastycznego poczucia humoru z niezgodą na absurdy naszego świata. Jeśli naprawdę lubisz się śmiać i nigdy nie masz nic przeciwko mniej lub bardziej wybrednym żartom, to musisz się tu pojawić.

Festiwal odbędzie się w Polanicy-Zdrój, przy ulicy Parkowej 2, w dniach od 11 do 13 października tego roku.

4.    IX ImproFest

To już IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej – ImproFest. Wydarzenie, którego nie możesz przegapić, jeśli od zawsze albo tylko od niedawna jesteś miłośniczką teatru. Zobaczysz tu w akcji zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy, a wszystko rzecz jasna odbędzie się na żywo.

ImproFest trwa aż 3 dni (8-11 listopada), więc już teraz wybierz swój listopadowy urlop i zacznij planować pobyt. Wydarzenie będzie miało miejsce w Klubie Studio w Krakowie, przy ulicy Budryka 4.

5.    Odważny Festiwal Kreatywności

Ciekawie brzmiąca nazwa, za którą kryje się najnowsza psychologia. Na festiwalu będziesz mogła wziąć udział w licznych warsztatach, skorzystasz ze wsparcia specjalistów z różnych dziedzin życia, a co najważniejsze – dowiesz się, w jaki sposób na nowo obudzić swoją kreatywność. Jeśli więc tylko lubisz tworzyć, ale nie masz w sobie wystarczająco siły, aby się ze swoim tworzeniem ujawnić, to musisz skorzystać z tego wyjątkowego wsparcia.

Odważny Festiwal Kreatywności odbędzie się 15 listopada tego roku w ARTzona w Krakowie, na os. Górali 4. Bądź gotowa o godzinie 18.

6.    Warsztat Jogi z Konradem Kocotem

Joga jest obecnie bardzo popularną aktywnością, nie dziwią zatem liczne warsztaty tematyczne z nią w roli głównej. Jedna z bardziej wartościowych atrakcji tego typu to właśnie Warsztaty Jogi z Konradem Kocotem. Dowiesz się wszystkiego, czego tylko pragniesz – zarówno o samej jodze, jak i metodach wyciszania się czy powiększania swoich umiejętności. Warto jednak pamiętać, że to wydarzenie tylko dla kobiet, które mają co najmniej półroczne doświadczenie w ćwiczeniach.

Cena za udział w warsztatach to 295 zł. Wydarzenie odbędzie się 12 i 13 października w Namaste Centrum Jogi Iyengara we Wrocławiu, przy ulicy Podwale 37/38. Bądź na miejscu pierwszego dnia o godzinie 11.15, przedtem jednak pamiętaj o wpłaceniu zadatku.

7.    Ceremonia Szałasu Potu – Wszystkie Moje Relacje

Czyli kolejna propozycja dla miłośniczek wgłębiania się w głąb własnego umysłu. Udział w Ceremonii Szałasu Potu pozwoli ci na oczyszczenie z negatywnych emocji oraz odzyskanie wewnętrznej równowagi. Koszty, które trzeba ponieść, to 150 zł za udział w ceremonii, 45 złotych za wyżywienia i 20 złotych za nocleg.

Ceremonia Szałasu Potu odbędzie się od 5 do 6 października w Poznaniu.

Zrób coś dla siebie!

Jeśli masz wrażenie, że nie pamiętasz już, kiedy naprawdę dobrze bawiłaś się na koncercie, festiwalu czy kabarecie albo kiedy znalazłaś chwilę tylko dla siebie – dla pielęgnacji swojej urody, zdrowia bądź umysłu, to oznacza, że naprawdę czas na zmiany. Z całą pewnością znajdziesz w swoim napiętym grafiku chociaż dwa dni, w których będziesz mogła wyjechać i w końcu odpocząć. Zrób to koniecznie – później sobie podziękujesz.