Aktualnosci

Program Dove Self Esteem powstał w odpowiedzi na problem niskiej samooceny, - dziś z tym zagadnieniem mierzy się ponad 59% dziewcząt na całym świecie i aż 81% dziewcząt w Polsce. To istotny problem, którego konsekwencje przekładają się zarówno na komfort życia, zdrowie, jak i wykorzystanie własnego potencjału przez młodych ludzi.

Z badania przeprowadzonego w Polsce wynika, że kiedy dziewczęta nie czują się dobrze we własnym ciele cierpią na zaburzenia odżywiania lub narażają swoje zdrowie unikając wizyty u lekarza (78%), nie angażują się społecznie (83%), a pond 89% z nich nie będzie wystarczająco asertywnych, aby obronić swoje zdanie w życiu dorosłym.

Dlatego od 2004r. marka Dove realizuje program „Dove Self-Esteem Budowanie Pozytywnej Samooceny” na całym świecie. Misją jest zadbanie o to, aby kolejne pokolenia dorastały w poczuciu zadowolenia z własnego wyglądu oraz w pełni wykorzystywały swój potencjał. Do tej pory udało  się dotrzeć do 35 milionów młodych ludzi ze 140 krajów. Do 2030r. chcemy pomóc 250 milionom nastolatków. Do Polski program „Dove Self-Esteem Budowanie Pozytywnej Samooceny” zawitał w 2018r. Pierwsza edycja pozwoliła dotrzeć do ponad 30 000 nastolatków i zmienić ich sposób postrzegania samych siebie.

Projekt jest realizowany w oparciu o warsztaty klasowe, mające na celu budowanie pozytywnej opinii o sobie i swoim ciele, materiały edukacyjne adresowane dla nauczycieli opracowane przez eksperta programu Marię Rotkiel – psycholog, terapeutkę rodzinna i trenerkę rozwoju osobistego, a także materiały dostępne online dla rodziców, pomocne w poruszaniu trudnych kwestii z własnymi dziećmi, dzięki którym dorośli dowiedzą się jak pomóc nastolatkom tworzyć zdrowe relacje i przezwyciężyć problemy z akceptacją własnego ciała. Wszelkie materiały dotyczące program u DSEP przesyłamy w załącznikach oraz listownie w formie broszur. Dodatkowo polecamy Państwa uwadze stronę https://www.dove.com/pl/dove-self-esteem-project.html, która zawiera wszelkie materiały dedykowane dla kadry pedagogicznej, rodziców i dzieci posegregowane w odpowiednich zakładkach.

Tematy: