Aktualnosci

Zgłoszenia spłynęły z całej Polski. Kapituła decyduje o wyróżnieniach, nagrodach. Kto wśród blisko 90 nominowanych osób i firm je otrzyma, dowiemy się dopiero 9 grudnia  w Zamku Książ. Jaki jest cel Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze?

– Trzeba  promować te z nas, które wspięły się na wyżyny kariery, które są w pierwszym szeregu spółek, fundacji, samorządów, te które mają wybitne osiągnięcia. Pokazywać, aby zarażać dobrym przykładem inne kobiety, inspirować. Plebiscyt promuje przedsiębiorczość kobiet, ale także równość w biznesie. – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, prezeska Hornet4 – organizatora plebiscytu.

– W szóstej edycji Plebiscytu zdecydowałyśmy się na kilka zmian. Jedna z ważniejszych, to zmniejszenie liczby kategorii. Nie ma już kategorii dotyczącej produktów i usług dla kobiet i to jest dowód, że obserwujemy pozytywne zmiany. W tej dziedzinie jest – do czego przecież dążymy – normalnie. Zmienił się również nieco skład kapituły. I w tej kwestii dążymy do równouprawnienia, w ten sposób grono mężczyzn głosujących w Plebiscycie powiększyło się. Program finałowej Gali także ma kilka nowości, ale niezmiennie będziemy świętować w Zamku Książ – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz.

O tym, kto otrzyma statuetki w każdej z pięciu kategorii (wybieramy m.in. debiutantkę w biznesie, profesjonalistkę, osobowość i firmę przyjazną kobietom), a kto wyróżnienia, decyduje 25 listopada kapituła Plebiscytu Kobiece Twarze. W tym roku to blisko 90 zgłoszeń osób i firm, które spełniły formalne warunki, i wśród których kapituła wybiera zwyciężczynie. Wyniki jej prac poznamy jednak dopiero w czasie gali. Na stronie www.kobiecetwarze.pl można zapoznać się ze składem kapituły oraz z zasadami plebiscytu.

Statuetka kobiecych twarzy również przeszła metamorfozę. Nadal przewodnim motywem jest kobieta, którą znamy z logo marki Kobiece Twarze, ale zyskała zdecydowanie artystyczny wymiar. Jej autorką jest artystka, Dolnoślązaczka, Katarzyna Karbownik-Urbańska, która pracuje ze szkłem. – Szkło jest specyficzną materią. Czasem delikatną, kruchą, przejrzystą i czystą. Wyzwala łagodne uczucia. Prawie boimy się dotknąć. Innym razem jest twarda i szorstka niczym skała – wyjaśnia autorka. Taka też, wielowymiarowa, będzie nowa statuetka Kobiecych Twarzy.

„Diversity Leader” (lider kultury różnorodności) to nagroda, którą w tym roku Kobiece Twarze ustanowiły, jako wyróżnienie przez organizatora. Co to oznacza? – Nagroda ta nie podlega ocenie Kapituły. Chcemy w ten sposób wyróżnić firmy, które szczególnie wspierają działania pro równościowe, rozumieją czym jest CSR i które także współpracują na tym polu przez cały rok z Kobiecymi Twarzami. Po sześciu latach organizowania Forum Kobiecych Twarzy i plebiscytu znamy wiele konkretnych firm i  przykłady działań promujących równość płci – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz.

Finałowa Gala Plebiscytu odbędzie się w Zamku Książ, 9 grudnia o 19.00 i będzie to poniedziałek. W części artystycznej wystąpi Karolina Micuła – m.in. aktorka, wokalistka, producentka, autorka piosenek. Laureatka 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, uczestniczka wielu warsztatów w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego i Teatrze Pieśni Kozła. Zmiany w programie to także więcej czasu na rozmowy w kuluarach, networking i poznanie laureatek Plebiscytu.