Biżuteria

Chociaż diament od wielu lat królował w witrynach sklepów jubilerskich, szafir okazał się jego godnym następcą. Ogromna siła, która drzemie w hipnotyzującej barwie tego wyjątkowego kamienia czyni go idealnym, aby koronować tę najważniejszą biżuterię. Umieszczony w pierścionku zaręczynowym, uwalnia swoją wyjątkową moc, której działanie poznają jedynie nieliczni.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem, który zrobił niemałe wrażenie

Szafir przyciąga wzrok, a także sprawia, że zdobiona biżuteria ma w sobie coś tajemniczego. Ten nieodgadniony charakter przypadł do gustu księżnej Dianie. Kobieta była prawdziwą miłośniczką szafirów, dlatego zadbała o to, aby kamień znalazł się w jej pierścionku zaręczynowym. Wywołała tym samym sporo kontrowersji, ponieważ do tej pory w rodzinie królewskiej, projektowanie wizytówki narzeczonej leżało po stronie mężczyzny. Co więcej, biżuteria powinna zostać wykonana na zamówienie. Lady Di wybrała go jednak z katalogu, tłumacząc, że przypomina pierścionek jej matki. Chociaż historia związku księżnej Diany i księcia Karola nie była zbyt szczęśliwa, ich symbol miłości zapisał się na kartach historii. Po dziś dzień możemy podziwiać królewski pierścionek zaręczynowy z szafirem na palcu księżnej Kate, żony jednego z synów wspomnianej pary. Wykonany jest on z białego złota, a główny kamień otaczają drobne diamenty. Prezencja ozdoby robi niemałe wrażenie, podobnie jak jego cena, szacowana na ponad 100 tysięcy funtów.

Pierścionek zaręczynowy z białym szafirem

Pierścionek zaręczynowy z szafirem i diamentem – połączenie, które zawróci Ci w głowie

Symbol miłości odznacza się ogromnym znaczeniem mentalnym, a niejednokrotnie także i materialnym. Chcąc wyrazić swoje szczere uczucia, panowie poszukują biżuterii, która swoją szlachetnością doskonale odzwierciedla moc miłości. Pierścionek zaręczynowy, łączący w sobie wyjątkowość diamentu i tajemniczość szafiru, sprawdzi się w tej roli idealnie. Oprawienie kamieni w białe złoto sprawi, iż wizytówka narzeczonej będzie niemalże niezniszczalna. Ponadczasowy design, fantastyczny blask doskonale wykończonej biżuterii, np. od SAVICKI, w połączeniu z podniosłą atmosferą oświadczyn nie pozostawia cienia wątpliwości – twoja ukochana wypowie to niezwykle wyczekiwane „TAK”. Co więcej, na jej palcu rozbłyśnie unikalna ozdoba, która stanie się pamiątką waszego wejścia w kolejny, wspólny etap życia. Mile widziany może być także element zaskoczenia. Podaruj swojej drugiej połówce pierścionek zaręczynowy z białym szafirem i niebieskim diamentem. Zerwanie ze schematem sprawi, że biżuteria nabierze jeszcze większego znaczenia.

Symbolika i właściwości szafiru – poznaj jego niepowtarzalną moc

Szafir to niesamowity klejnot, który tuż obok szmaragdu, diamentu i rubinu, znajduje się w czołówce najtwardszych kamieni świata. Występuje w wielu barwach, jednak jego najbardziej pożądana odmiana to ta o wyrazistym niebieskim kolorze, zwanym także cejlońskim. Jego bogata symbolika obejmuje pierwszorzędne wartości w życiu człowieka, takie jak miłość, szczerość i prawdę. Dawniej przypisywano mu wiele magicznych znaczeń, które czyniły go niezwykle pożądanym. W Egipcie i Grecji uważano go za kamień nieśmiertelności. Persowie głosili, że zapewnia nieśmiertelność, a Grecy przy jego pomocy zaglądali w przyszłość. Buddyści zawdzięczali klejnotowi powodzenie w małżeństwie. Według podań, szafir miał być noszony przez samego króla Salomona, stąd jego skojarzenie z mądrością. Ponadto przyjęto, że wykazuje on wiele właściwości leczniczych, a ponadto został okrzyknięty królewskim kamieniem. Nie sposób zaprzeczyć, iż pierścionek zaręczynowy z szafirem to doskonały wybór nie tylko ze względu na prezencję, ale także niesamowite znaczenie.

Tematy: