Biżuteria

Cyrkonie wywołują niemałe kontrowersje. Niektóre kobiety mają im wiele do zarzucenia. Przede wszystkim to, że nie są kamieniami szlachetnymi, a jedynie je pozorują. Inne natomiast zauważają w nich świetną alternatywę dla drogich diamentów i świetny rodzaj ozdobników biżuterii na co dzień i na większe uroczystości. Niezależnie od tego, co sądzimy o cyrkoniach, musimy przyznać, że są one cały czas obecne w sklepach jubilerskich i na nowo stały się bardzo popularne!

Kolczyki z cyrkoniami, złote pierścionki z cyrkoniowym oczkiem, a nawet naszyjniki z wisiorkiem przyzdobionym cyrkonią – to wszystko i jeszcze więcej znaleźć można w ofertach sklepów z biżuterią. Cyrkonie na dobre znalazły swoje miejsce na półkach zaraz obok prawdziwych diamentów, szmaragdów, ametystów czy też cytrynów. Czy jednak wciąż warto je nosić? I do czego je dobierać? Na te i inne pytania odnajdziecie odpowiedzi w tym artykule!

Czym są cyrkonie? Jak wygląda biżuteria z cyrkoniami?

Cyrkonie to – najprościej mówiąc – syntetyczne kamienie, tworzone na podobiznę prawdziwych, występujących w naturze. Głównie cyrkonie mają za zadanie imitować diamenty w biżuterii. Stały się bardzo popularne na fali mody lat 90-tych oraz 00-ych. Swoją popularność zawdzięczają głównie temu, że prezentują się elegancko i naprawdę przekonująco, a także swojej cenie, dostępności i uniwersalności zastosowania.

Cyrkonie bowiem można stosować w przeróżnych rodzajach biżuterii. Zarówno w złotych pierścionkach, jak i w delikatnych kolczykach czy też w bransoletkach i wisiorkach.

Biżuteria z cyrkoniami – na co dzień czy od święta?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy biżuteria cyrkoniowa nadaje się do ubierania na co dzień – na przykład do pracy czy też w trakcie wyjścia do miasta na zakupy. Odpowiedź jest jedna: wszystko zależy od rodzaju biżuterii i stopnia jej eleganckości. Na co dzień warto wybierać zestawy delikatne, spokojne i proste, podczas gdy na wielkie wyjścia świetnie jest wystroić się w błyszczące, duże kolczyki z cyrkoniami, złote pierścionki czy też naszyjniki wykorzystujące taką, a nie inną, ozdobę.

Złoty pierścionek z cyrkonią. Źródło: ergold.pl/17-pierscionki

Do czego założyć kolczyki z cyrkoniami?

Niezależnie od tego, który rodzaj biżuterii wybierzemy, musimy pamiętać, że każdy z nich nadawał się będzie do noszenia z innym typem ubrania. Nasza stylizacja oraz jej cel powinny determinować wybór biżuterii, a nie na odwrót. Wybierając się na wystawny bankiet w towarzystwie ważnych osób, wybierzemy długą wieczorową suknię, a do niej elegancki i strojny zestaw biżuterii. W jego składzie powinny znaleźć się piękne złote kolczyki z cyrkoniami, pierścionek, a także naszyjnik z cyrkoniowym wisiorkiem. Nierzadko dobiera się również robiąca wrażenie bransoletkę. Jeśli natomiast mówimy o stylizacji codziennej, casualowej – wystarczą nam delikatne złote kolczyki z cyrkoniami, by wyglądać kobieco, ale stonowanie i ładnie.