Dieta i Odchudzanie

Bycie mamą to praca na pełen etat i niestety kojarzy się raczej z niedojadaniem niż ze zdrowym odżywianiem. Mamy są zazwyczaj zabiegane i zapominają o zdrowym trybie życia, szczególnie gdy przestają karmić swoje pociechy piersią i wracają do pracy zawodowej. Często zdarza się wtedy, że z braku czasu nie jedzą wystarczająco, albo ich posiłki są niezdrowe i przypadkowe. Jak zatem powinna odżywiać się aktywna kobieta?

Oto 3 zasady odżywiania, które sprawią, że każda mama będzie zdrowa i pełna energii.

Wybieraj odżywcze produkty

Aktywna mama powinna wspomagać swój organizm poprzez dostarczenie mu odpowiedniej ilości energii, witamin oraz minerałów. Planując posiłki warto uwzględnić więc produkty mleczne, tłuste ryby, warzywa i owoce oraz rośliny strączkowe, które zawierają mnóstwo zdrowych dla organizmu składników.

Unikaj niezdrowych produktów

Każda zabiegana mama wie, że kondycja jest bardzo ważna. Aby utrzymać energię i dobrą kondycję trzeba unikać tłustych mięs i wędlin, potraw smażonych i fast-foodów, słonych przekąsek i słodyczy.

Planuj tydzień

Dobrze jest zaplanować posiłki np. w niedzielę, na cały zbliżający się tydzień. Najlepiej jest jeść 5 niewielkich posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych.  Dzięki temu organizm nie będzie dawał sygnałów do spożywania niezdrowych przekąsek między posiłkami. Taki plan żywienia pozwoli zaoszczędzić czas w tygodniu, gdy trzeba rano biec do pracy, odprowadzając w pierwszej kolejności dziecko do przedszkola lub szkoły. Można przygotować posiłki dzień wcześniej i zabrać ze sobą w pojemniczkach.

Zabiegane mamy doskonale wiedzą jak ułatwiać sobie życie, dlatego z pewnością docenią zdrowy, odżywczy koktajl Herbalife PRO 20 Select. Z powodzeniem może zastępować on w ciągu dnia pełnowartościowe posiłki lub przekąski. Koktajl ten jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie ma czasu na przygotowanie i zjedzenie któregokolwiek z posiłków. Szczególnie, jeśli zabiegana mama jest w drodze między pracą a przedszkolem lub basenem i lekcją muzyki dziecka. Herbalife PRO 20 Select to pyszny, wysokoproteinowy koktajl, który jest gotowy od razu po wymieszaniu z wodą. Dobrym wyborem są także orzechy, jednak nie więcej niż garść – są kaloryczne! Szybkie i wartościowe będą również dobrej jakości batony białkowe.

Bycie mamą to prawdziwe wyzwanie, ale też ogrom radości. Warto zadbać o siebie i swój poziom energii, żeby dzielić się nim ze swoimi pociechami. Każda, nawet najbardziej zabiegana mama, może zdrowo się odżywiać!