Dom

Łazienka niewątpliwie jest ważną częścią domu czy mieszkania. Jest jednym z tych pomieszczeń, które powinno łączyć nie tylko estetykę i wygodę, ale też bezpieczeństwo. Warto urządzić np. łazienkę w stylu skandynawskim. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Łazienka w stylu skandynawskim - po pierwsze harmonia i funkcjonalność

Łazienka w stylu skandynawskim powinna być tak urządzona, by codzienne korzystanie z niej było maksymalnie wygodne. Trzeba też zadbać o odpowiedni dobór kolorów. Dzięki temu może zostać dopełniona aranżacja w stylu skandynawskim.  Powinny dominować takie barwy, które nie przytłaczają pomieszczenia, ale jednocześnie wszystkie materiały powinny być łatwe do utrzymania w czystości. Skupmy się teraz na wyborze płytek. W teorii wybór jest naprawdę olbrzymi. Jednak pamiętajcie, że dobre płytki to takie, które nie butwieją, a więc naturalne drewno bez impregnacji odpada. Nie mogą być też śliskie. Doskonale sprawdzą się gresy imitujące naturalny kamień o szczotkowanej powierzchni, które mają strukturę antypoślizgową. Możecie także zdecydować się na płytki imitujące beton, które są minimalistyczne, a przy tym bardzo stylowe. Możecie również połączyć różne kolory, np. zdecydować się na szare płytki na podłogę i dobrać do nich białe płytki ścienne. W stylu skandynawskim jest też miejsce dla drewna, ale jak wiadomo w łazience to rozwiązanie niekoniecznie dobrze się sprawdza. Na szczęście można zdecydować się na panele winylowe drewnopodobne, które wspaniale imitują ten piękny materiał i unikalny rysunek słoi.

Bezpieczeństwo na miarę oczekiwań, czyli jak wybrać armaturę łazienkową

Ważna jest także armatura łazienkowa. W teorii wybór jest naprawdę ogromny, jednak trzeba pamiętać, że nie każda dobrze się sprawdzi. Na pewno dobrym wyborem jest bateria wannowa wolnostojąca. Zapewnia ona wygodę codziennego użytkowania, ale też podkreśla minimalistyczny styl. Trzeba wiedzieć, że można także wybrać jednouchwytową baterię, która obsługuje dwa wyjścia wody. Koniecznie postawcie na modele z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które nie ulegają korodowaniu. Jeżeli chodzi o kształt, to tutaj polecamy Wam baterie o linearnej konstrukcji GROHE ESSENCE. Jest ona kwintesencją dobrego stylu. Warto tutaj zwrócić uwagę na lustrzany blask. Taka elegancka bateria wannowa wykazuje odporność na zarysowania, do tego łatwo utrzymać ją w czystości. Na uwagę zasługuje jeszcze głowica ceramiczna, która zapewnia bezawaryjną obsługę dźwigni. Skoro bateria do wanny już wybrana, to czas zwrócić uwagę jeszcze na kran łazienkowy. Tutaj również wybór jest naprawdę duży i rzeczywiście każdy znajdzie coś dla siebie. Można postawić na baterie umywalkowe o prostej konstrukcji. Tutaj polecamy Wam baterie również z kolekcji ESSENCE, która wspaniale komponuje się z innymi produktami marki GROHE. Można także wybrać bardziej masywną baterię umywalkową EUROCUBE. Posiada ona geometryczne ścięte boki. Dzięki temu nie jest tylko praktycznym elementem wyposażenia łazienki w skandynawskim stylu, ale też ozdobą. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto została wyposażona w powłokę chroniącą przed zmatowieniem. W stylu skandynawskim ważna jest też oszczędność,  dlatego warto wybierać armaturę wyposażoną w perlator. Pozwala on zmniejszyć zużycie wody, nawet o 50% i to bez obawy o stratę wygody czy wydajności. Dobrym wyborem jest też bateria termostatyczna, która w zależności od ustawionej temperatury zmniejsza bądź większa dopływ gorącej wody. Zatem wypływa strumień o pożądanej temperaturze.