Hotel dla Kobiet

Istnieją na świecie miejsca wyjątkowe, przyjazne kobietom i tylko dla kobiet przeznaczone. Należą do nich z pewnością Hotele z ofertą tylko dla Pań. Czasem są to całe budynki hotelowe, a czasem wybrane piętra w hotelu. Zawsze jednak są to miejsca specjalnie zaprojektowane i urządzone – gustownie, przytulnie i komfortowo. I do których mężczyźni nie mają wstępu.

Co wyróżnia Hotele dla Kobiet

Obsługiwane są wyłącznie przez kobiety. Zapewniają intymność, anonimowość i poczucie bezpieczeństwa.

Znajdują się w nich restauracje, które serwują specjalnie dobrane dania z uwzględnieniem różnych diet. W strefach wellness i spa wykonywane są natomiast wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne dla kobiecego ciała.

Pokoje w hotelach dla Pań są przytulnie urządzone, w pastelowych kolorach, z miękką wykładziną dywanową, z dużym i wygodnym łóżkiem oraz kwiatami w wazonach. Posiadają szafę z garderobą, duże lustro, przestronną łazienkę z wanną i kompletem kosmetyków oraz dobrze zaopatrzony barek i lodówkę.

Oczywiście takie akcesoria jak lokówka, suszarka, żelazko, igły i nici bądź akcesoria do depilacji to również elementy stałego wyposażenia w tych hotelach.

Dla kogo są?

Dla wszystkich kobiet. Umożliwiają relaks z dala od codziennych obowiązków, wyciszenie się, odpoczynek w samotności lub wspólne spędzenie czasu z przyjaciółkami.

Hotele dla kobiet w Polsce

Talaria Resort & Spa

Talaria Resort & SPA znajduje się w Trojanowie k. Garwolina (woj. mazowieckie), 93 km od Warszawy, 78 km od Lublina. Jest to odrestaurowany XIX- wieczny pałac z częścią hotelową, gastronomiczną i strefą SPA. Dla Gości przygotowano łącznie 50 komfortowych i wygodnych pokoi, w których znajdują się stylowe meble i niepowtarzalny charakter. Przy hotelu znajduje się również piękny park i tereny rekreacyjne.

W Talarii wszystkie weekendy przeznaczone są wyłącznie dla kobiet - od piątku do niedzieli jest to resort przeznaczony tylko dla kobiet. Natomiast mężczyźni oraz całe rodziny mogą przebywać w Talarii tylko od niedzielnego popołudnia do poniedziałku rano.

więcej informacji o hotelu: www.talaria.pl

Hotel Wieniawa

Hotel Wieniawa oraz SPA & Wellness to zespół pałacowo-dworski w okolicach Trójmiasta, w bliskiej odległości od morza. Przeznaczony dla osób ceniących ciszę i spokój. Jest miejscem idealnym zarówno do odpoczynku, pracy i zabawy. Dla Gości przygotowano 31 przytulnych pokoi, z których 16 znajduje się w XIX wiecznym pałacu oraz 15 w Dworku.

W hotelu organizowane są cyklicznie tzw. „kobiecanki”. Są to spotkania i pokazy tematyczne, prowadzone przez kobiety i przeznaczone dla kobiet. Podczas kobiecanek profesjonalistki radzą jak się czesać, w co się ubrać i jakie kosmetyki stosować. Na spotkaniach pojawiają się m.in. kosmetolodzy, styliści, fryzjerzy, masażyści, lekarze, dietetycy, artyści.

Strona hotelu: https://hotelwieniawa.com

Hotel Sound Garden

Hotel znajduje się w Warszawie i na oddzielne piętro wyłącznie dla kobiet. Pokoje nazwane jako Ladies Classic znajdują się na najwyższym piętrze, dzięki temu są cichsze, bezpieczniejsze, z lepszym widokiem. Jest to strefa z aromaterapią, bezpłatnymi fotelami do masażu, prasą kobiecą i książkami. W pokojach znajdują się świece i kwiaty, a także bezpłatną Voda Collagen Beauty, mini czekoladki na osłodę oraz wysokiej jakości kosmetyki marki Bronnley.

Strona hotelu: http://www.soundgardenhotel.pl/

 

Hotele dla kobiet zagranicą

Hotel Virgin w Chicago (USA)

Jest to jeden z pierwszych hoteli tylko dla Pań, jakie powstały na świecie. Skierowany jest do kobiet podróżujących w celach biznesowych, umożliwiając im połączenie spraw zawodowych z relaksem i wypoczynkiem.  Hotel stara się zapewnić każdej kobiecie maksymalne poczucie bezpieczeństwa i wygodę.

I właśnie ze ze względów bezpieczeństwa, drzwi wejściowe do pokoi mają wizjery. Sypialnia od przedpokoju jest oddzielona drzwiami. Umożliwia to pozostawienie w przedpokoju bagażu przez portiera lub jedzenia przez room, jeśli kobieta chce zachować prywatność.

Oczywiście w pokojach hotelowych znajduje się obszerna szafa z garderobą i szufladami, duże lustro, obszerna łazienka z kosmetykami i ułatwieniami np. do depilacji nóg oraz zaopatrzony barek. Co ciekawe, w każdym pokoju (w barku) znajduje się również wibrator, z którego można bez skrępowania skorzystać.

Dla swoich gości hotel oferuje również nowoczesną salą fitness, zabiegi SPA oraz elegancką restauracją.

La Pura Women's Health Resort

Resort położony w uzdrowisku Gars am Kamp w Austrii. Cały obiekt przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet. Znajduje się tutaj luksusowy hotel z wygodnymi pokojami, eleganckimi restauracjami i barami, siłownią i strefą wellness oraz strefą z zabiegami spa. Organizowane są zajęcia jogi, fitness, piltes.

Ponadto La Pura Women's oferuje konsultacje z dietetykami, trenerami personalnymi, lekarzami i kosmetyczkami. Wykonywane są tutaj również zabiegi dotyczące pielęgnacji kobiecego ciała, zabiegi medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej.

Więcej o hotelu można przeczytać  w artykule La Pura Women's Health Resort

Luthan Hotel and Spa

Znajdujący się w stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie - luksusowy hotel Luthan oferuje jedno oddzielne piętro wyłącznie dla samych kobiet. Znajduje się tu wykwintna restauracja, a panie mogą zatrzymać się w jednym z 26 specjalnie zaprojektowanych i urządzonych 26 pokoi. W celu zapewnienia całkowitego relaksu, odprężenia i równowagi - hotel oferuje dla Pań również 150 specjalistycznych zabiegów spa.

Strona hotelu: http://www.luthanhotel-spa.com/

 

 

Poznaj również Hotele dla dorosłych