Hotel dla Kobiet

Dendroterapia to nic innego jak wystawianie się na ożywczy wpływ drzew. Praktykuje ją każdy, odpoczywając w cieniu lipy czy bawiąc się z dziećmi w chowanego w lesie. Specjalistom w Rosevia Resort & SPA jako pierwszym w Polsce udało się pójść o krok dalej i wykorzystać energię drzew do zabiegów regeneracyjnych. Ich czarodziejskie laboratorium znajduje się w równie magicznym miejscu - pośród stuletniego lasu na Przylądku Rozewie.

Uttwiler Spätlauber pochodzi ze Szwajcarii. Wygląda na niepozorne drzewko i zupełnie nie pasuje do naszych wyobrażeń o wielkiej, rajskiej jabłoni. Jednak owoce właśnie tej rzadkiej odmiany zachowują świeżość dłużej niż inne. Pozyskane z jabłoni komórki macierzyste stanowią aktywny składnik innowacyjnego “koktajlu młodości”, który wykorzystywany jest w zabiegach regeneracyjnych w Dendro SPA.

Jedyne miejsce w Polsce, gdzie można z nich skorzystać, znajduje się w zacisznym zakątku nad samym brzegiem Bałtyku, otoczonym mnóstwem zieleni. Właśnie bliskość natury podsunęła gospodarzom Rosevia Resort pomysł, by miejsce to oferowało gościom dendroterapię - nie tylko pod postacią spacerów po nadmorskich lasach, ale także jako wyróżnik rozewskiego SPA. Tak powstało Dendro SPA, gdzie każdy może poczuć w sobie moc niezwykłego drzewa.

Szwajcarska jabłoń i kwarcowy piasek to klucz do sukcesu

Beztroski wypoczynek w zgodzie z naturą to główny atut ukrytego w zaciszu zespołu apartamentów jakim jest Rosevia Resort. Okolica zaś zdaje się wymarzona dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Zachęca do porannych ćwiczeń na plaży, jazdy na rowerze i leśnych wędrówek. W takim miejscu nie mogło więc zabraknąć nowoczesnego SPA pozwalającego na powrót do zdrowej formy.

- Unikalna oferta Rosevia Resort & SPA została stworzona z uwzględnieniem aspektów prozdrowotnych w ujęciu filozofii holistycznej. Dlatego stanowi doskonałe połączenie relaksu z poprawą samopoczucia przez aktywność fizyczną, zdrowe żywienie i jedyne w swoim rodzaju zabiegi spa. - opowiada lekarz bariatra Dr Marek Bardadyn, specjalista w dziedzinie odchudzania, żywienia, medycyny anti-aging oraz profilaktyki i terapii schorzeń cywilizacyjnych - Poza specjalnością ośrodka, czyli okładem z komórek macierzystych jabłoni Uttwiler Spätlauber polecam rytuały i masaże wykonywane na łóżku z kwarcowym piaskiem, który dzięki swoim właściwościom magazynuje ciepło i oddaje je osobie, która poddaje się zabiegowi. Dieta, ćwiczenia, zabiegi i bliskość natury przywracają wewnętrzny balans między pracą a wypoczynkiem, który w dzisiejszych czasach jest często zaburzony - zachęca i dodaje, że działanie rytuałów wzmacniają napary ziołowe i sok z brzozy serwowane są zarówno przed, po, jak i w trakcie zabiegów.

Poza unikalnymi metodami dbania o zdrowie, goście Rosevia Resort znajdą w Dendro SPA zestaw kilkudziesięciu klasycznych zabiegów, które pomagają zarówno w osiągnięciu stanu błogiego relaksu jak i przywracają młodość skórze i świeżość zmysłom. Spośród wybranych zabiegów skomponowane zostały także holistyczne pakiety Day SPA przenoszące gości w stan głębokiej regeneracji. Pełna oferta Dendro Spa dostępna jest na stronie: www.rosevia.pl.

---

Rosevia Resort&SPA to 79 komfortowych apartamentów. Architektura i infrastruktura Resortu wpleciona jest w Nadmorski Park Krajobrazowy, otulinę 100-letniego lasu, a na plażę prowadzi zejście po klifie. Goście mogą cieszyć się bliskością natury także dzięki 6ha zagospodarowanej przestrzeni zielonej oraz licznym atrakcjom rekreacyjnym.
---
zdjęcie: archiwum Rosevia Resort&SPA.

 

Tematy: