Hotel dla Kobiet

Hotele przestały być jedynie koniecznym przystankiem w podróży czy lokum na czas wakacji. Stały się atrakcją samą w sobie, doświadczeniem, które jest równie ważne, jak zwiedzanie atrakcji w miejscu pobytu. To sprawia, że hotele powinny podążać za trendami (potwierdza to aż 73% hotelarzy) i kreować nową, atrakcyjną dla odwiedzających rzeczywistość. Z raportu HRS Hotelowy Design wynika, że obecnie można wyróżnić aż 4 trendy w branży hotelarskiej.

Jak właściciele hoteli designerskich podążają za modą w swojej branży? Przede wszystkim obserwują rynek krajowy i zagraniczny (deklaruje to aż 67% hotelarzy biorących udział w raporcie Hotelowy Design), a połowa hotelarzy czerpie inspiracje z pism branżowych. 40% ankietowanych właścicieli hoteli współpracuje zaś z architektami i projektantami wnętrz oraz regularnie bierze udział w targach branżowych.

Jakie hotele cieszą się największą popularnością wśród odwiedzających?

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że hotele nie podążają za trendami, jest jednak inaczej. To, co dzieje się dookoła ma odzwierciedlenie w hotelowych aranżacjach czy funkcjonalnych rozwiązaniach. W końcu właścicielom tego typu obiektów w pierwszej kolejności zależy na tym, aby spełnić potrzeby i oczekiwania gości. Jakie trendy można obecnie zauważyć w hotelowych wnętrzach?

1.    Hotele lifestyle’owe – dopasowane do stylu życia

Coraz więcej obiektów łączy kameralność, lokalność oraz klimat sprzyjający pracy, by dostosować się do potrzeb młodych osób. Goście odwiedzają bowiem takie miejsca nie tylko po to, aby odpocząć, lecz także by poznać styl życia danego miasta czy popracować w innym otoczeniu niż dotychczas.

2.    Hotele butikowe – małe klimatyczne obiekty

Są to hotele o małej liczbie pokoi, zaprojektowane w niepowtarzalnym i wyróżniającym je stylu. Często znajdują się w starych kamienicach, pałacach czy zamkach. Goście hotelowi przyjeżdżają tam przede wszystkim, aby przebywać w otoczeniu sztuki i podziwiać niecodzienną architekturę wnętrz.

3.    Smart hotele – inteligentne rozwiązania

Obiekty, w których wykorzystano nowoczesne technologie. Zamiast kart pokojowych goście dostają w nich smartfony. Meldunek odbywa się poprzez kioski check in/out, a temperaturę i oświetlenie w pokoju można regulować za pomocą tabletu.

4.    Ekohotele – w zgodzie z naturą

Miejsca, które uwzględniają popularne ostatnio rozwiązania zero waste (ograniczanie wytwarzania śmieci) oraz recykling. Wnętrza są wyposażone w meble i dekoracje z pchlich targów. Coraz częstsze jest również wykorzystywanie paneli słonecznych.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/hotelowy-design-raport.html