Hotel dla Kobiet

Nie dla wszystkich prawdziwy wypoczynek oznacza czas spędzony z dziećmi. Maluchy – choć urocze i słodkie, potrafią zepsuć relaks nie tylko samym rodzicom, ale także postronnym osobom. Dlatego właśnie – dla osób chcących mieć pewność, że w wypoczywaniu nie przeszkodzi im hałas, kłótnie czy piski, powstały hotele „tylko dla dorosłych”. Czym się charakteryzują? Czy dzieci rzeczywiście nie mogą do nich wejść? I gdzie je właściwie znaleźć?

Hotele tylko dla dorosłych – bez dwuznaczności!

Nie wszyscy mają pewność, co właściwie oznacza określenie: „hotel dla dorosłych” – łatwo tutaj o dwuznaczność. Czy jednak rzeczywiście w takim miejscu goście chodzą nago, mogą w każdej chwili zażądać „miłego towarzystwa” i generalnie rzecz ujmując – wszyscy poddają się rozpuście?

Nic bardziej mylnego (pomijając niektóre tego typu hotele w Japonii). W ogromnej większości przypadków określenie „hotel dla dorosłych” oznacza po prostu, że do danego obiektu nie mają wstępu dzieci – cała reszta zasad pozostaje bez zmian. To rozwiązanie stworzone dla ludzi, którzy chcą odpocząć bez zgiełku, hałasu i kłótni najmłodszych. Którzy cenią sobie ciszę, a słowo „relaks” traktują bardzo dosłownie. Ma być cicho, spokojnie, dla dorosłych – i takie właśnie są te hotele.

Dzieci w jakim wieku nie mogą korzystać z tego typu hoteli?

To, jakie kryterium wiekowe obowiązuje w wybranym hotelu, zależy od samego obiektu. Nie brakuje miejsc, w których nie mają wstępu osoby do lat 18-tu. Często jednak zdarza się i tak, że jako „dorosłych” traktuje się już 16-latki. W innych hotelach wyklucza się obecność najmłodszych dzieci, zezwalając na pobyt nastolatkom powyżej 12 roku życia.

Uwaga! Jeśli nie masz ochoty słuchać nawet i rozmów 12-latków, to upewnij się, że w danym hotelu dość wysoko ustawiono poprzeczkę wieku.

Kto korzysta z hoteli tylko dla dorosłych?

Wbrew pozorom, w takich obiektach nie odpoczywają tylko single lub ludzie bezdzietni. Znaczną część klientów stanowią rodzice, którzy chcą rzeczywiście odpocząć – nie tylko od swoich rodzicielskich obowiązków, ale i w ogóle – od dzieci, pisków i szaleństw. Przykładem jest 32-letnia Marta, mama 6-letnie Ksawerego i 4-letniego Kuby:

- Dla wielu osób hotele tylko dla dorosłych są kontrowersyjne. Ja – mimo, że jestem matką, lub właśnie z tego powodu, doskonale rozumiem takie potrzeby. Na wakacje wyjeżdżamy z mężem dwa razy w roku. Raz z dziećmi, drugi raz sami. I na te drugie wakacje wybieramy obiekt, w którym dzieci, mówiąc wprost, nie są mile widziane. I świetnie! Nie ma tych wszystkich zabaweczek, placów zabaw, możemy wyspać się do woli, bo żadne niemowlę nie płacze za ścianą. Mogę przejść swobodnie z kawą bez obaw, że biegnący trzylatek wytrąci mi ją z ręki. Mogę czytać sobie na basenie i nie muszą się bać, że któreś z dzieci postanowi mnie ochlapać. Dla mnie to jest właśnie prawdziwy relaks i nie widzę w nim absolutnie niczego złego – dodaje Marta.

Rzeczywiście, choć początkowo hotele tylko dla dorosłych wzbudzały kontrowersje, bardzo szybko okazało się, że przyciągają wielu pragnących porządnego wypoczynku klientów. Stąd też z roku na rok tego typu obiektów jest coraz więcej – powstały także w Polsce.

Czego nie doświadczysz w hotelu tylko dla dorosłych?

Jeśli zastanawiasz się, czy obiekt z kryterium wiekowym jest właśnie dla ciebie, zastanów się, czy w wypoczynku przeszkadzają ci najmłodsi. Czy kuszące jest dla ciebie to, że w hotelu nie doświadczysz:

  • płaczu malutkich i starszych dzieci
  • porannego, nagłego przebudzenia z powodu hałasu wywołanego przez maluchy z pokoju obok. Hotelowe ściany nie są zazwyczaj na tyle grube, by uchronić przed tym gości.
  • marudzenia maluchów przy stolikach i bieganie w restauracji

Zastanów się, czy kiedykolwiek przeszkadzało ci np. to, że ciągle słyszałaś bajkę z telefonu, choć pragnęłaś w spokoju zjeść posiłek. Albo czy kiedyś rozdrażnił cię fakt, że dziecko biega po restauracji, ryzykując, że potrąci kogoś niosącego gorący posiłek czy napój. Przemyśl, czy irytuje cię to, że próbujesz skupić się na rozmowie, a ze stolika obok dobiega płacz niemowlęcia.

•    niespodziewanych atrakcji w basenie

W hotelach dla dorosłych nie ma opcji, że ktoś cię ot tak obleje, ponieważ uważa to za bardzo zabawny psikus (no, może pomijając twojego partnera). Z pewnością będziesz mogła spokojnie poczytać na materacu – dorośli zwracają uwagę na innych, gdy np. skaczą do wody.

•    hałasu

W hotelach tylko dla dorosłych nie zobaczysz placu zabaw i nie usłyszysz krzyków, jakie zawsze są związane z takim miejscem.

•    braku komfortu w jacuzzi

Cóż, powiedzmy to wprost – dzieci kochają jacuzzi, ale brakuje im cierpliwości, aby spokojnie spędzić w nim czas. Gdy dołączają do dorosłych, przepychają się, kłócą o miejsce, a czasem i niechcący kopią pozostałych użytkowników. W hotelu dla dorosłych to nie ma prawa się wydarzyć.

Jeśli stwierdzasz, że właściwie nic z powyższych ci nie przeszkadza i właściwie to nawet sądzisz, że obecność dzieci wzbogaca odpoczynek – być może obiekt tylko dla dorosłych nie jest dla ciebie. Jeśli jednak na samo wyobrażenie właśnie takiego relaksu masz ochotę spakować walizki – to wiesz już, jakiego obiektu szukać.

Czym hotele dla dorosłych różnią się od klasycznych obiektów?

Oczywiście sam fakt, że w hotelu tylko dla dorosłych nie usłyszymy i nie zobaczymy dzieci, to nie jedyna różnica. Oto, czego dodatkowo możesz się spodziewać:

•    wystrój bez ograniczeń

W niektórych, przyjaznych rodzinom hotelach ogranicza się niektóre dekoracje z uwagi na wysokie ryzyko ich zniszczenia – np. wielki, szklany wazon stojący na parapecie to wielka pokusa dla małych rączek. W obiektach nie przyjmujących małych gości nie ma takich ograniczeń – wystrój jest niezwykle elegancki i stworzony dla oka dorosłych użytkowników.

•    zero zabezpieczeń

W hotelach dla dorosłych nie znajdziesz zabezpieczeń w gniazdkach elektrycznych czy w okiennych klamkach – nie ma żadnej potrzeby ich zastosowania.

•    wykwintne jedzenie

Jedzenie w tego typu hotelach jest zazwyczaj bardzo wykwintne i wysokiej jakości. Właściciele hotelu często sięgają po nowości wiedząc, że o ile dzieci niekoniecznie są na nie otwarte, to dorośli – jak najbardziej. W restauracji panuje kameralna, atmosfera i przyjemna cisza, bez trudu można także zamówić dania wegetariańskie, bezglutenowe czy niskotłuszczowe.

•    SPA przeznaczone dla dorosłych

Zapomnij o kolorowych piłkach na basenie i akcesoriach dla dzieci, w hotelu dla dorosłych nie ma także nieco psujących harmonię eleganckiego wnętrza brodzików dla maluszków. W SPA jest cicho i przytulnie. Dodatkowo, w wielu miejscach oferta zabiegów jest bardzo bogata z uwagi na dużo wolnego czasu u bywalców hotelu.

•    stylowy design

Elegancja, nowoczesne wnętrza, szkło – w hotelach dla dorosłych design to niezwykle ważna kwestia. Tutaj nikt nie rezygnuje ze szklanych drzwi, nie ma też powodu, by nie kupować kwiatów, których zjedzenie mogłoby skutkować zatruciem.

•    minibarek z alkoholem

Niemal każdy hotel „tylko dla dorosłych” oferuje swoim gościom minibarek w pokoju. Oczywiście znajdują się w nim alkohole.

Na co zwracać uwagę przy wyborze hotelu „tylko dla dorosłych”?

Sam fakt, że hotel zabrania wstępu dzieciom nie oznacza, że automatycznie musi spełnić twoje wszystkie wymagania. Zanim zatem podejmiesz decyzję i zarezerwujesz wakacje, pamiętaj, aby:

•    upewnić się, że w danym okresie rzeczywiście nie będzie dzieci

Niektóre obiekty oferują wakacje bez dzieci tylko przez określony okres – np. któryś weekend albo część roku. Zadzwoń i upewnij się, czy pechowo nie trafisz właśnie w ten czas, w którym dzieci są jednak mile widziane.

•    zapytać o dostępne atrakcje

Jeśli odległość nie ma dla ciebie większego znaczenia i rozważasz wakacje w dowolnym miejscu, porównaj kilka hoteli pod kątem atrakcji. Będziesz miała sporo wolnego czasu, więc na pewno ze wszystkiego zdążysz skorzystać. Najnowsze hotele oferują bardzo bogatą ofertę zabiegów na ciało, dostęp do basenów i saun, sale kinowe, wieczory taneczne czy np. tematyczne pokazy. Dopiero po zestawieniu różnych ofert będziesz mogła stwierdzić, czy atrakcji jest dużo czy raczej niewiele.

•    odległość od ważnych atrakcji

Jeśli wyjeżdżasz nad morze, upewnij się, że plaża jest stosunkowo blisko (i jakiego typu jest to plaża). Jeśli ważna jest dla ciebie jakaś inna atrakcja, także zapytaj o odległość albo możliwość dojazdu.

•    zapytać o dostępne aktywności

Być może należysz do osób, które bardzo cenią sobie ruch i nie lubią biernego wypoczynku. Jeśli tak jest, koniecznie zapytaj, jakiego typu aktywności oferuje dany hotel. Standard to wypożyczalnia rowerów i kijków do nordic walking, dodatkowo w dobrych obiektach można skorzystać także ze skuterów śnieżnych czy quadów – w zależności od pory roku. Inne hotele oferują klientom golf wodny, jazdę konną, strzelectwo czy salę fitness.

•    dopytać o jedzenie

Nie każdy hotel oferuje posiłki dopasowane do potrzeb. Jeśli zatem pragniesz jeść np. niskotłuszczowo – zadzwoń i upewnij się, że będziesz miała taką możliwość.

•    sprawdzić opinie

Na stronie wybranego hotelu znajdziesz same pozytywne informacje, które mają zachęcić cię do rezerwacji i przyjazdu. Warto jednak sprawdzić, na ile pokrywają się one z rzeczywistością. Przeczytanie kilku opinii i sprawdzenie ogólnych ocen hotelu z całą pewnością dostarczy ci informacji, czego możesz się spodziewać.

Hotele „tylko dla dorosłych” – znaleźliśmy je za ciebie!

Wiesz już, że chcesz spędzić wakacje lub weekend w miejscu, w którym zdecydowanie nie usłyszysz płaczu i krzyków dzieci i w którym zabawki nie są na miejscu? Świetnie – czas na wybór obiektu. Wybraliśmy dla ciebie kilka obiektów w Polsce i na świecie.

Hotele dla dorosłych w Polsce

•    Amber Suite, Międzywodzie, Wybrzeże

W tym hotelu minimalny wiek gości to 13 lat. Możesz zrelaksować się w nowoczesnych, przytulnych wnętrzach, odpocząć na pięknej, piaszczystej plaży, a także odetchnąć od zgiełku w jacuzzi znajdującym się na tarasie widokowym. Bez większego problemu otrzymasz także posiłki dopasowane do swoich potrzeb. Każdy pokój ma minibarek, w hotelu jest także SPA, basen z przeciwprądem czy pokój relaksacyjny.

•    Narie Resort & Spa, Morąg na Mazurach

Fantastyczna okolica, przepiękne wnętrza i żadnych dzieci czy zwierząt – hotel przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób dorosłych bez zwierząt przy boku. To, czego na pewno nie zabraknie ci w tym miejscu, to cudowna, mazurska cisza i świeże powietrze. Pomiędzy spacerami możesz zrelaksować się w jednej z kilku saun, zamówić ekskluzywny zabieg SPA, obejrzeć film w sali kinowej czy odpocząć na basenie. Hotel urządzony jest w białych, zachwycających oko barwach, a w kuchni serwuje się potrawy oparte na naturalnych, swojskich składnikach. To miejsce… idealne!

•    Relais & Châteaux Hotel Quadrille, Gdynia

Ten pięciogwiazdkowy hotel zachwyci każdego dorosłego – bo tylko osoby powyżej 18 roku mogą skorzystać z jego usług. Przepiękny, zapierający dech w piersiach wystrój, oryginalne wzornictwo i błoga cisza – to na początek. Później możesz rozkoszować się chwilami na słonecznej łące bądź w którymś z siedmiu gabinetów zabiegowych, chętni mogą również skorzystać ze strefy fitness.

Warto dodać, że na specjalne życzenie klientów przygotowywane są posiłki bezglutenowe, niskotłuszczowe albo wegetariańskie. I wszystkie są absolutnie pyszne!

•    Hotel Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****, Chlewiska

Pałacowe wnętrza, goście tylko od 12 roku życia i wiele atrakcji – każdy, kto szuka odpoczynku, poczuje się w tym hotelu jak w niebie. Baseny, sala fitness, strzelectwo i jazda konna to tylko część przyjemności, które na ciebie czekają. Dodatkowo posiłki wegetariańskie i niskokaloryczne, a także możliwość skorzystania z wielu zabiegów SPA – to miejsce wydaje się być stworzone dla kobiet.

•    Hotel Prezydent**** Medical SPA & Wellness, Krynica Zdrój

Hotel serdecznie zaprasza gości powyżej 12 roku życia i oferuje szereg atrakcji: nowoczesny kompleks basenowy, profesjonalny klub muzyczny i bogata oferta SPA to tylko niektóre z nich. To idealne miejsce dla kobiet, które pragną rozpieszczenia z wysokiej półki.

Hotele tylko dla dorosłych – poza Polską

•    Hotel Kipriotis Rhodos, Grecja

Elegancja, nowoczesne wnętrza, kameralna strefa SPA oraz szereg atrakcji do zwiedzenia poza hotelem. Do tego gwarancja pięknej pogody i żadnych dzieci – obiekt przeznaczony jest tylko dla osób powyżej 18-go roku życia.

•    Side Alegria Hotel & Spa, Turcja

W tym obiekcie z całą pewnością odpoczniesz – osoby poniżej 18-go roku życia nie mają tutaj prawa wstępu, a błogą ciszę umili bogata strefa spa. Należy podkreślić, że w hotelu znajduje się także komfortowa siłownia, a sam obiekt jest oddalony od pięknej plaży tylko o 200 metrów.

•    Cala Millor Garden, Hiszpania

W tym czterogwiazdkowym hotelu znajdziesz wszystko, czego szukasz – ciszę (hotel jest tylko dla dorosłych), mnogość zabiegów, bogatą strefę SPA i dostęp do pięknej plaży. Jeśli dopisze pogoda (a przecież to Hiszpania!), to z całą pewnością będą to twoje wymarzone wakacje.

•    City Green Hotel, Grecja

Fantastyczna lokalizacja i zakaz wstępu dla osób poniżej 18-go roku życia – te dwie rzeczy, plus oczywiście ciągle obecne słońce, nieustannie przyciągają tłumy turystów. Z pewnością będziesz zadowolona, jeśli lubisz zwiedzać okolicę!

•    Riu Don Miguel, Wyspy Kanaryjskie

Już „Wyspy Kanaryjskie” brzmią bajecznie, a co, gdy dodasz do tego tylko dorosłych gości? Otrzymasz cudowny hotel, w którym będziesz odpoczywać w każdej minucie pobytu. Jest luksusowo, cicho i kameralnie – dokładnie tak, jak powinno być.

•    SENSIMAR Belek Resort & Spa, Turcja

Ten hotel będzie idealnym dopełnieniem romantycznej wycieczki we dwoje. Jest tu piaszczysta plaża i zawsze piękna pogoda, a w samym obiekcie możesz zrelaksować się w Harmony Spa i skosztować przepysznych, lokalnych dań. Wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a goście – każdy bez wyjątku, wychodzą szczęśliwi, spokojni i zrelaksowani.

•    SENSIMAR Belek Resort & Spa, Hiszpania

Programy animacyjne i fantastyczny wystrój to tylko niektóre plusy tego wspaniałego hotelu. Inne to cudowne SPA, bliska odległość do zachwycającej plaży oraz przepyszne posiłki, których nie sposób nie pokochać. A to wszystko w spokoju, który zapewnia wymagany wiek gości, czyli 18+.