Książki i Filmy

Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu nową płytę, która zachwyci jej wielbicieli, oraz poruszy serca wszystkich tych, którzy kochają największe światowe przeboje.

Na płycie znajdą się interpretacje m.in. takich hitów jak: „Danny Boy”, „Over the Rainbow”, „Sophisticated Lady”, „A Time for Love”, „Don’t Worry Baut Me” czy „Pejzaż bez Ciebie” Jerzego Wasowskiego i „Jej Portret” Włodzimierza Nahornego. Wszystkie utwory to transkrypcje na fortepian, przygotowane przez wybitnych muzyków specjalnie dla Beaty Szałwińskiej.

Zawsze marzyłam, żeby nagrać solo moje ulubione piosenki w wersji na fortepian - przyznaje Beata Szałwińska. Uważam, że światowe przeboje (również polskie) grane na moim ulubionym instrumencie zyskują nową niepowtarzalną wartość… Można grać je na całym świecie i wszędzie są wspaniale odbierane, gdyż dla słuchaczy nie istnieje problem zrozumienia języka –  jest tylko i wyłącznie piękna muzyka…

Tylko i wyłącznie piękna muzyka… – taka właśnie jest najnowsza płyta - każdy utwór to artystyczny majstersztyk, muzyka poruszająca do głębi, w każdym dźwięku oddająca najbardziej skrajne ludzkie emocje. To płyta dla wszystkich, nie tylko fanów muzyki klasycznej, czy wielbicieli i znawców pianistów. Najnowszy projekt Beaty Szałwińskiej łączy i zbliża, wzrusza i dodaje nadziei, przenika do głębi ludzkich serc z różnych krajów, integruje pokolenia i staje się swoistym pomostem między przebojami sprzed lat z nowoczesnymi aranżacjami. Płyta powstała z potrzeby serca - zdradza pianistka. Zaczęłam o niej myśleć, gdy mój przyjaciel - wielki pianista, kompozytor i aranżer - Frederic Meinders podarował mi kilka utworów swojego autorstwa, a jeden z nich nawet zadedykował specjalnie dla mnie. To wtedy postanowiłam, że ten jego dar musi zobaczyć cały świat, że muszę się nim podzielić… No i nagrałam tę płytę, dodając do niej również polskie akcenty –  piękne piosenki, których transkrypcje zrobił dla mnie Tomasz Radziwonowicz. Wierzę, że te cudowne utwory w mojej interpretacji spodobają się słuchaczom…

Beata Szałwińska to niezwykle utalentowana i wszechstronna pianistka, obdarzona wielką muzyczną osobowością. Na co dzień mieszka w Luxemburgu i od wielu lat odnosi sukcesy na międzynarodowych scenach. Jej twórczość charakteryzuje się mieszaniem różnych stylów i gatunków muzycznych, co sprawia, że fascynują się nią nie tylko miłośnicy klasycznych brzmień. Swoich fanów Beata Szałwińska znajduje również wśród pasjonatów jazzu i muzyki rozrywkowej, co idealnie wpisuje się w jej głębokie przekonanie, że każdy prawdziwy artysta bezustannie poszukuje swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi.  Beata Szałwińska jest założycielką Aconcagua Quintet, obecnie przekształconego w większy zespół znany jako Beata Szałwińska’s ACONCAGUA PROJECT. Celem tego muzycznego projektu jest interpretacja i rozpowszechnianie repertuaru Astora Piazzolli, jednego z twórców argentyńskiego tanga, łączącego muzykę klasyczną z innymi gatunkami i stylami muzycznymi. W tym roku Beatę Szałwińską uhonorowano prestiżową statuetką Charyzmatyczna Osobowość Muzyczna Promująca Polskę na Rynkach Międzynarodowych za jej dotychczasowe dokonania w dziedzinie kultury.

W opinii Frederica Meindersa najnowsza płyta pianistki oczaruje słuchaczy wyjątkowym połączeniem słodyczy poezji ze szczyptą miłości i spokoju – uczuć, które stanowią sekretny składnik sztuki w wykonaniu Beaty Szałwińskiej.