Książki i Filmy

"Prawa ludzkiej natury" to najnowsza powieść bestsellerowego autora New Yourk Timesa, Roberta Greene. Jest to książka, która nie zaskakuje zakończeniem ale każdym wersem. Taka, z której wyciągamy wiedzę o sobie samych, jakiej dotąd nie posiadaliśmy i o jakiej nie mówią coachingowcy. To przewodnik po naturze człowieka i jednocześnie mapa ludzkich zachowań, która pomoże opanować to, z czym sobie nie radzimy i czego nie rozumiemy.

Znalazł się tu potężny zasób wiedzy i koncepcji z różnych dziedzin, najistotniejsze jest jednak to, że wiedza zawarta w tym tytule pozwala dostrzec z pozoru niewidoczne ludzkie maski i nabrać odwagi by poznać te, które sami zakładamy.

„Prawa ludzkiej natury” to także doskonały zapalnik do rozpoczęcia dyskusji o doświadczeniu, ideałach, sukcesie i motywacji, ale też o megalomanii, zazdrości, toksycznych ludziach, związkach i wielu innych aspektach ludzkiego życia.

Wydaje nam się, że wszystko już zostało powiedziane, że wszystko już wiemy, ale cytując za autorem: „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wybierać odpowiednią ścieżkę kariery i radzić sobie z nieuniknionymi życiowymi niepowodzeniami. W głębi umysłów wyczuwamy jednak ogólny brak kierunku, bo to tu, to tam ciągną nas nasze własne nastroje i opinie innych”.

Niejednokrotnie na swojej drodze spotykamy osoby, które stwarzają problemy i utrudniają życie. Mogą to być szefowie, podwładni, przyjaciele, znajomi. Najczęściej są mistrzami gry na emocjach, wydają się czarujący i pełni świetnych pomysłów. Dopiero po czasie okazuje się, że to psychopatyczne jednostki, które myślą tylko o sobie i swoich korzyściach, ewentualnie szkodzą innym, nawet jeśli nic dzięki temu nie uzyskają. Z drugiej strony wielu ludzi angażuje się w niewłaściwe projekty czy zakochuje w zupełnie nieodpowiednich osobach albo postępuje w sposób nieuchronnie prowadzący do katastrofy. Co gorsza, takie autodestrukcyjne wzorce zachowań się powtarzają.

Ta książka jest swoistym przewodnikiem po meandrach natury człowieka. Zawiera zestaw kodów służących do rozszyfrowywania ludzkich zachowań w pełnej gamie ich odcieni - tych zwyczajnych, nietypowych, a nawet destrukcyjnych. Poszczególne rozdziały odnoszą się do konkretnych aspektów lub praw ludzkiej natury. Znalazł się tu potężny zasób wiedzy i koncepcji z różnych dziedzin: biologii, psychologii, neurologii, socjologii czy historii. Uwzględniono też dzieła filozofów, którzy przez wieki oddawali się rozważaniom na temat ludzkiej natury. Pokazano, jak oderwać się od własnych emocji, opanować siebie i świadomie się rozwijać. W konsekwencji można się nauczyć patrzeć za ludzkie maski i odważnie przeciwstawiać konformizmowi, aby rozwinąć swoje wyjątkowe poczucie celu.

Dzięki tej książce:

  • staniesz się spokojnym obserwatorem innych osób
  • zaczniesz po mistrzowsku interpretować sygnały pochodzące od innych
  • nauczysz się radzić sobie z ludźmi o toksycznych typach osobowości
  • poznasz mechanizmy motywowania i wywierania wpływu na innych
  • ułatwisz sobie zmianę negatywnych wzorców własnych zachowań
  • pojmiesz, jak ogromny potencjał tkwi w Tobie

Natura człowieka: oto klucz w Twoich rękach!