Książki i Filmy

Staraniem oficyny wydawniczej Alma-Press ukazały się trzy kieszonkowe przewodniki (stricte nie turystyczne) po dziedzinach, którymi wielu Czytelników zapewne się interesuje bądź  po ich lekturze zafascynuje na tyle, że będą po nie często sięgali, a niekiedy nawet mogą przydać podczas podróży zagranicznych. Wszystkie, jak głoszą  tytuły, są „krótkimi historiami”, ale treść w nich zawarta wystarczy, by  mieć wiedzę (i to niemałą) z prezentowanej dziedziny.

Zacznijmy zatem od „Krótkiej historii sztuki” pióra Susie Hodge. Zwarta w treści i bogato ilustrowana książka wyjaśnia, dla i kiedy następowały zmiany w sztuce, kto te zmiany wprowadzał, na czym polegały, gdzie wszystko się działo i jakie niosło konsekwencje. „Książka tłumaczy artystyczny żargon pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć dzieje sztuk plastycznych na przestrzeni wieków” – czytamy na skrzydełku publikacji.

Natomiast „Krótka historia architektury” również autorstwa Susie Hodge to przewodnik, podejmujący w zupełnie nowatorski sposób temat architektury na przykładzie pięćdziesięciu najbardziej reprezentatywnych budowli, od piramidy Cheopsa po nowoczesne, zbudowane w sposób zrównoważony drapacze chmur. Autorka lapidarnie, acz przystępnie „oprowadza” Czytelnika po stylach, budowlach, elementach i materiałach

Z kolei „Krótka historia filmu”, którą napisał Ian Haydn Smith, to  skonstruowana w prosty sposób i bogato ilustrowana książka. Prezentuje ona 50  najważniejszych dzieł ekranu, od przygód superbohaterów po klasyczne komedie, musicale i mockumenty, a także omawia najbardziej znaczące w historii kinematografii gatunki, nurty i techniki twórcze. Zwarta w treści, przyjemna w lekturze książka przypomina miłośnikom X Muzy ich ulubione pozycje i  pozwala odkryć nowe, a również  warte obejrzenia.

Wymienione „przewodniki” mogą być wcale miłym prezentem pod choinką, po które sięgać można przy różnych okazjach.

 

Książki do nabycia w wydawnictwie Alma Press:

"Krótka historia sztuki" Susie Hodge - https://almapress.com.pl/historia/1019-krotka-historia-sztuki.html

"Krótka historia architektury" Susie Hodge - https://almapress.com.pl/historia/1048-krotka-historia-architektury.html

"Krótka historia filmu" Ian Haydn Smith - https://almapress.com.pl/strona-glowna/1099-kr%C3%B3tka-historia-filmu.html

Tematy: