Książki i Filmy

Powieści Elizabeth Camden cieszą się niesłabnącą popularnością – a wszystko to dzięki  silnym postaciom kobiecym i doskonale zarysowanemu tłu historycznemu. Z wykształcenia historyk i bibliotekoznawca, Elizabeth Camden dopracowuje swoje książki w najdrobniejszych szczegółach, a historie, które tworzy, na długo pozostają w sercach czytelników. W swojej nowej serii przedstawia życie mieszkanek Nowego Jorku z początku XX wieku.

Poznajcie serię „Nowojorskie kobiety”!

„Niedostępny spadek” opowiada o telegrafistce Lucy, która biegle włada alfabetem Morse’a i jest cenioną pracownicą agencji informacyjnej Associated Press. W II tomie pt. „Śmiałe przedsięwzięcie” poznajemy Rosalind, doktor chemii, która poświęca życie, by znaleźć sposób na wyeliminowanie chorób przenoszonych przez wodę. Do zaszczytnego grona śmiałych i wykształconych mieszkanek Manhattanu dołącza twardo stąpająca po ziemi… księgowa.

O czym jest „Niezniszczalna nadzieja”?

Eloise Drake pogodziła się z wygnaniem i porzuceniem i w końcu stworzyła dla siebie stabilny świat. Jako geniusz matematyczny i świetna księgowa, pracuje przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku. Niestety związane z tym zadania sprawiają, że spotyka na swej drodze mężczyznę, który kiedyś złamał jej serce…

Alex Duval jest burmistrzem miasteczka znajdującego się na krawędzi zniszczenia. Stan zamierza zetrzeć je z powierzchni ziemi, zalać dolinę i wybudować nowy zbiornik retencyjny. Mężczyzna jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że kobieta, którą niegdyś kochał, należy do zespołu mającego oczyścić teren. Alex obmyśla plan ocalenia rodzinnego Duval Springs, jednak do jego realizacji będzie potrzebował Eloise i jej wyjątkowych zdolności.

Historia ta pokazuje jednocześnie siłę i delikatność. Czytając ją, człowiek rozkwita od środka. Dojrzewa razem z bohaterami. Przeżywa każdą ich porażkę, miłość, śmierć, zwycięstwo. Razem z nimi pragnie walczyć o marzenia – pisze recenzentka Marta Raczyńska.

Powieść już w sprzedaży! Na stronie wydawcy możecie przeczytać darmowy fragment.