Książki i Filmy

Córki. Siostry. Zdrajczynie. Zdradzone. Kochanki. Kobiety. Zdane na łaskę bądź niełaskę swoich władców. Ariadna przysięga sobie, że nigdy nie będzie pionkiem bogów ani śmiertelników. Czy jednak będzie miała odwagę zaakceptować swoje przeznaczenie? Wciągająca i nie dająca o sobie zapomnieć „Ariadna” Jennifer Saint w księgarniach już 8 lutego!

Ariadna, księżniczka Krety, dorasta wraz z siostrą Fedrą w królewskim pałacu. Mimo pozornego spokoju z oddali słyszy przerażający tupot kopyt swojego brata, Minotaura - potwora żywiącego się ludzkim mięsem, krwią i strachem.

Gdy na wyspę przybywa ateński książę Tezeusz, który wraz z innymi ma zostać złożony w ofierze, od razu zdobywa serce Ariadny. Czy księżniczka odważy się sprzeciwić rodzinie i narazić na gniew bogów, by uratować ukochanego? Jak ta decyzja wpłynie na jej dalsze losy?

Opowiedziany na nowo mit o Tezeuszu oddaje głos Ariadnie. To pełna emocji opowieść o zapomnianych kobietach Olimpu w świecie, w którym dźwigają one ciężar błędów popełnionych przez mężczyzn. Jeżeli zachwyciły Cię „Kirke”, czy „Pieśń o Achillesie” ta pozycja jest obowiązkowa!

 

Jennifer Saint – angielska pisarka, od dzieciństwa zafascynowana mitologią grecką. Ukończyła wydział filologii klasycznej w King's College w Londynie. Następne trzynaście lat spędziła jako nauczycielka angielskiego, dzieląc się z uczniami swoją miłością do mitów, literatury i kreatywnego pisania. W 2021 r. została finalistką nagrody czytelników Goodredas Choice Awards w kategorii fantastyka za powieść Ariadna. Mieszka w Yorkshire razem z mężem i dwójką dzieci.