Książki i Filmy

Wspomnienia Danuty Wałęsy. Szczera i osobista opowieść o życiu u boku byłego prezydenta, Lecha Wałęsy. Czytając książkę śledzimy nie tylko losy rodziny Lecha i Danuty Wałęsów, ale również fragment historii Polski widziany oczami byłej pierwszej damy.

Książka ma charakter opowieści o życiu zwykłej kobiety, która chciała być szczęśliwą żoną i matką dla swych dzieci i która niczego więcej do szczęścia nie potrzebowała. Historia jednak sprawiła że znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń w naszym kraju i stała się sławną żoną jeszcze bardziej sławnego męża.

Z kart książki wyłania się dzielna, mądra i poszukująca rodzinnego szczęścia kobieta. Gdy mąż zajęty był polityką oraz tworzeniem „Solidarności”, ona zajmowała się domem i gromadką ich dzieci. Danuta Wałęsa opowiada czytelnikom nie tylko swoją wersję historii Polski, ale również historię własnej rodziny mieszkającej w gdańskim blokowisku. Przedstawia różne sytuacje ze swojego życia, począwszy od tych najbardziej zwyczajnych, jak wychowywanie dzieci i urządzanie mieszkania, a skończywszy na tych najbardziej wzniosłych jak zaprzysiężenie męża na prezydenta.

Książka jest warta przeczytania. Mamy okazję poznać bliżej Danutę Wałęsę, jej uczucia i historię życia. Jako prezydentowa, potrafiła znaleźć się w każdej sytuacji, nigdy nie wysuwała się na pierwszy plan i bardzo strzegła swojej prywatności. Teraz dzięki książce widziany świat z jej punktu widzenia.

 

Informacje dodatkowe

Danuta Wałęsa

Mirosława Danuta Wałęsa, żona legendarnego Lecha Wałęsy - przywódcy "Solidarności" i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Matka ośmiorga dzieci i działaczka społeczna. W imieniu męża odbierała w grudniu 1983 roku Pokojową Nagrodę Nobla. Jest honorowym prezesem gdańskiej Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury. Członek Honorowej Rady Konkurs Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych oraz Rady Honorowej International Centre for Missing and Exploited Children. W 2012 prezydent Bronisław Komorowski, za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za oddanie dla sprawy przemian demokratycznych w kraju, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, odznaczył ją Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa jest jednym z najsłynniejszych Polaków XX wieku. Współzałożyciel i Przewodniczący Solidarności. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 22 grudnia 1990 do 22 grudnia 1995. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla. W okresie stanu wojennego internowany.

Książka

Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice – książka opracowana przez Piotra Adamowicza i wydana przez Wydawnictwo Literackie. Premiera odbyła się w 2011 roku. W przeciągu kilku miesięcy sprzedaż książki przekroczył 300 000 egzemplarzy.