Mężczyźni

Każda z nas chciałaby, żeby w jej związku układało się jak najlepiej. Pytanie, jak ten stan osiągnąć, jeśli partner robi co chce i nie liczy się z potrzebami swojej kobiety? Na szczęście doświadczone panie znają kilka sztuczek i potrafią w niezauważalny sposób, czasem trochę podstępnie, sterować swoim mężczyzną. Ty nie znasz? No to przeczytaj koniecznie.

Rozkochaj go w sobie i dbaj, aby to uczucie kwitło

Postaraj się, aby Twój mężczyzna był ciągle w Tobie zakochany. To ważne, bo jest duża szansa, że wtedy w Waszym związku wszystko się będzie układało. Jeśli zabraknie miłości i wzajemnego szacunku, to damskie sztuczki na dłuższą metę w niczym Ci nie pomogą. Czujesz, że jesteście ze sobą raczej z przyzwyczajenia, albo z wygody? Zastanów się, czy jest sens trwać w takim układzie? Nie szkoda Ci czasu na życie z partnerem, który Cię nie kocha? Zasługujesz przecież na miłość. Poszukaj sobie faceta, który będzie Cię kochał i szanował.

Poznaj go dobrze

Dowiedz się co lubi, na czym mu zależy? Jakie ma zainteresowania i pasje? Czego oczekuje od Ciebie i od Waszego związku? Jakie ma marzenia? Jakie przykre wspomnienia z przeszłości? Ty też mów jasno, jak sobie wyobrażasz wspólne życie. Powiedz, co Ci przeszkadza w jego zachowaniu i co byś chciała zmienić. Nie czekaj, aż on się domyśli. Dzięki temu zbudujecie prawdziwą więź. A jeśli Twój facet jest uparty i uważa, że to Ty jemu powinnaś się podporządkować, to musisz być trochę podstępna i użyć damskich sztuczek.

Wykorzystaj to, co o nim wiesz

Wiesz, że lubi dobrze zjeść? Zrób od czasu do czasu dobrą kolację w domu. Znajdź dobry przepis kulinarny i przygotuj coś, co mu posmakuje. Ubierz się przy tym ładnie, kup dobry alkohol. A rozmowę przy kolacji wykorzystaj do własnych celów. Chcesz, abyście wychodzili częściej z domu do restauracji? To mu to po prostu powiedz. Na przykład, że chciałabyś spróbować dań kuchni egzotycznej, przygotowanych przez profesjonalistę. Zażartuj przy tym, że następnym razem niech on zorganizuje dla Was taki wieczór-niespodziankę.

Wiesz, że on ma swoje pasje, grono kolegów i chciałby czasem wyjechać gdzieś z nimi na męski wypad? Pozwól mu, ale postaw warunek i powiedz, na czym Tobie zależy. Chcesz też sama się wyrwać z domu? A może wolisz, żebyście razem pojechali na fajny urlop, ale on dotąd nie miał czasu? Pamiętaj, żeby planując wczasy, znaleźć dla niego atrakcje, które go zainteresują, wtedy na pewno się zgodzi na wyjazd. A może masz na oku jakieś hobby dla siebie, ale dotąd nie miałaś czasu ani pieniędzy na swoje zainteresowania? Nie zastanawiaj się, tylko Ty też zacznij coś robić dla siebie.

Pozwalając sobie na oddzielne spędzanie wolnego czasu, pamiętajcie o granicach tolerancji. Nie pozwalaj partnerowi na późne powroty pod wpływem alkoholu i na rozrywki wśród obcych kobiet. To ryzykowne zachowania. W stanie upojenia alkoholowego łatwo stracić kontrolę nad sobą. Nie zgadzaj się też na regularne popijanie piwa czy drinków w domu. Nawet nie zauważysz, kiedy Twój facet uzależni się od alkoholu, a wtedy oboje będziecie mieli poważny problem. I pamiętaj, że Ciebie też te ograniczenia dotyczą. Baw się tak, żebyś rano mogła bez skrępowania popatrzeć w lustro.

Twój mężczyzna lubi dobry seks? Kup sobie seksowną bieliznę, jakieś gadżety w seks shopie i raz na jakiś czas zamień się dla niego w kobietę wampa. Obejrzyjcie razem film dla dorosłych, a potem zrób striptiz dla swojego faceta. A po upojnej nocy powiedz mu, że na przykład chcesz zrobić w domu remont albo zmienić samochód na lepszy. Uwaga: kompromis też ma swoje granice. Nie zgadzaj się na takie eksperymenty w sypialni, które Tobie nie odpowiadają.

Żartuj, jeśli Twój facet ma poczucie humoru

Chcesz pojechać na wspólne zakupy do galerii handlowej? Powiedz: “kochanie, dziś jest dzień przymierza i zgody, ja przymierzam, a ty się zgadzasz”. Uświadom mu przy tym, że chcesz dla niego ładnie wyglądać, że nie możesz być gorzej ubrana, niż żony jego kolegów, a Wasze dzieci powyrastały ze starych ciuchów. Nie zapomnij kupić też coś dla niego. W końcu nie wiadomo, kiedy znów wyciągniesz go z domu do centrum handlowego.

Chwal go za wszystkie osiągnięcia

Zrobił remont w domu? Pomalował mieszkanie i przykręcił karnisze? Zmontował meble? Powiedz mu, że jesteś pod wrażeniem, bo nie musieliście wynajmować fachowca do tych zajęć. Doceń to, bo jest coraz mniej mężczyzn, którzy nie pracują w branży budowlanej, a potrafią obsługiwać wiertarki, wkrętarki, spawarki i podobne urządzenia. Dzieli się z Tobą obowiązkami w domu? Ugotuje coś czasami, pójdzie do szkoły na wywiadówkę? Pomoże dzieciom odrobić lekcje, nie żałuje pieniędzy na utrzymanie domu, na potrzeby Waszej rodziny? Ciesz się, że możesz na niego liczyć. A najlepiej powiedz mu to, jak będziecie w jakimś towarzystwie, wtedy jeszcze lepszy efekt osiągniesz. Jak będziesz go chwalić, to on będzie się starał jeszcze bardziej.

Są takie sytuacje, kiedy lepiej nie używać sztuczek ani podstępów

Macie różne poglądy w takich sprawach, jak powiększenie Waszej rodziny albo przeprowadzka, kredyt na dom czy rozwój firmy? W takim przypadku lepiej nie próbuj go podstępnie przekonywać do swoich racji. Najlepiej przegadajcie szczerze takie problemy. Wypiszcie na kartce wszystkie argumenty za i przeciw i spróbujcie znaleźć dobre rozwiązanie, jakiś kompromis w tej sytuacji.

Jeśli natomiast zastanawiasz się, jak uwieść swojego mężczyznę to tutaj jest artykuł dla Ciebie: jak uwieść faceta?

Mężczyźni są różni i różne sposoby na nich działają. Kobiety muszą być sprytne, jeśli chcą, aby facet robił to co zechcą. A Ty masz jakieś swoje sposoby na faceta? Napisz w komentarzu.