Mężczyźni

Niemal każda z nas w dzieciństwie marzyła, aby zostać prawdziwą księżniczką. Opływać w luksusach, mieć swoją własną służbę, mnóstwo pieniędzy i najpiękniejsze, balowe suknie. W przypadku niektórych kobiet – jak choćby księżnej Catherine czy aktorki Meghan Markle, teraz już księżnej Sussex, marzenia te zmieniły się w rzeczywistość. Dlaczego zatem nie miałoby udać się i tobie? Na pewno nie dlatego, że nie ma już przystojnych kawalerów na książęcych dworach – bo jest ich całkiem sporo!

W dzisiejszych czasach panuje o wiele większa wolność słowa niż kiedyś – dlatego często można usłyszeć opinie, że dzisiejsze księżniczki to tak naprawdę kobiety trzymane w złotych klatkach, blokowane przez konwenanse i niezliczone zasady. Tak naprawdę jednak nikt nie wie, jaka jest prawda, a same księżniczki na zdjęciach wydają się być po prostu… szczęśliwe! Dlaczego by zatem nie pójść w ich ślady?

Ślub księcia ze „zwykłą” kobietą – czy to możliwe?

Zanim przejdziemy do naszego zestawienia sławnych, przystojnych i bogatych kawalerów z królewskich dworów – dowody na to, że ślub księcia ze „zwykłą” dziewczyną bez kropli arystokrackiej krwi jak najbardziej jest możliwy. Oto kilka dziewcząt, które stały się księżniczkami, choć tak naprawdę nic tego nie zapowiadało.

1.    Kate Middleton - jedna z najbardziej popularnych kobiet na świecie, ciesząca się niesłabnącą sławą i mająca miliony naśladowczyń pod względem stylu. Catherine Middleton – dziś ceniona i chwalona za klasę oraz idealne, królewskie maniery, nie ma w sobie ani kropli królewskiej krwi. W rzeczywistości jest ona córką pilota oraz stewardessy. Małżeństwo stało się bajecznie bogate dzięki firmie wysyłkowej. Pieniądze umożliwiły im wysłanie Kate do najbardziej prestiżowej szkoły dla arystokratów – to właśnie tam dziewczyna poznała księcia Williama.

Plotka głosi, że Kate – słysząc, że ma szczęście, że może chodzić z przyszłym królem Anglii, odpowiedziała: „To on ma szczęście, że chodzi ze mną”. Może zatem to pewność siebie jest kluczem do sukcesu i „upolowania” przystojnego księcia?

2.    Sylwia Sommerlath - czy uwierzyłabyś, że królowa Szwecji w przeszłości mogła być po prostu… hostessą i tłumaczką? Właśnie tak było – Karola Gustawa, przyszłego króla Szwecji, poznała na igrzyskach olimpijskich w Monachium. Ich ślub wówczas nie był możliwy – stał się takim dopiero po śmierci ówczesnego króla, a jednocześnie dziadka Karola Gustawa. Para pobrała się w 1962 roku, a sama Sylwia cieszy się dzisiaj ogromną sympatią podwładnych.

3.    Maxima Zorreguieta - urodziła się co prawda w bogatej rodzinie, ale nie była to rodzina arystokratyczna – ot, bogacze z klasy średniej. Ukończyła dobre szkoły, po czym przez wiele lat pracowała jako finansistka – była choćby jednym z wicedyrektorów w Deutche Banku.

Obecna królowa Holandii także cieszy się wielką sympatią, jednak długo musiała czekać, aż stanęła na królewskim, ślubnym kobiercu – na jej ślub z Wilhelmem Aleksandrem bardzo długo nie chciał zgodzić się parlament.

4.    Michiko Shoda - Cesarzowa Japonii wraz ze swoim ukochanym musieli długo walczyć, aby móc się pobrać – ich związkowi były przeciwne obie rodziny. Jej ojcem był pewien bogaty przedsiębiorca, a ona sama ukończyła filologię angielską. Księcia Akihito poznała… na kortach tenisowych. Obecnie cesarzowa cieszy się bardzo dobrą opinią, mimo drobnych skandali – jak choćby ten wynikający z faktu, że wbrew kulturze Japonii postanowiła samodzielnie wychowywać trójkę swoich dzieci.

5.    Charlene Wittstock - nazywana jest „najsmutniejszą księżniczką świata” i wiele wskazuje na to, że nie jest szczęśliwa w swoim związku z księciem Monako, Albertem II. Faktem jest jednak, że została jego żoną, będąc „zwykłą” kobietą – przed ślubem była olimpijką, modelką oraz pływaczką.

6.    Grace Kelly - nieżyjąca już księżna Monako, teściowa wymienionej wcześniej Charlene. Wychowywała się w zamożnej rodzinie, ale nie miała arystokratycznych korzeni. Była jedną z najpopularniejszych aktorek Hollywood – swojego męża, Księcia Rainiera III Grimaldi, poznała w Cannes, gdzie przebywała w związku z promocją swojego filmu. Niestety jej małżeństwo nie było zbyt udane.

7.    Rania Al-Abdullah - królowa Jordanii, żona króla Abd Allaha ibn Husajna. Ukończyła zarządzanie i marketing na jednej z amerykańskich szkół w Kairze, pracowała między innymi w Citibanku, a swojego przyszłego męża poznała dość banalnie – na imprezie. Para doczekała się czwórki dzieci, a Rania Al-Abdullah aktywnie włącza się do działania na rzecz kobiet, dzięki czemu mówi się o niej, że jest bardziej znana i wpływowa… od swojego męża.

8.    Letizia Ortiz Rocasolano - każda kobieta, która marzy o byciu żoną księcia, ale uważa, że nie ma szans, powinna prześledzić historię księżniczki Letizii. Urodziła się jako córka pielęgniarki i dziennikarza. Sama poszła w ślady ojca – zanim poznała swojego przyszłego męża, pracowała właśnie jako dziennikarka. Związek z księciem Filipem początkowo spowodował wielki skandal, ponieważ Letizia była… rozwódką. Jest dość lubiana przez Hiszpanów i cieszy się etykietą „królowej stylu”.

Wolni kawalerowie na królewskich dworach

Wiesz już, że każda kobieta może zostać księżniczką – niezależnie od tego, czy pracuje w biurze tłumaczeń, w banku, czy może jest sportowcem albo modelką. Pozostaje już zatem tylko przejrzeć rynek dostępnych mężczyzn. Oto panowie, którzy są nie tylko szalenie przystojni, ale też w mgnieniu oka uczynią cię prawdziwą księżną!

1. Książę Azim z Brunei

36-letni książę Brunei jest synem sułtana Hassanala Bolkiah i zajmuje trzecią pozycję w kolejce do tronu. Jest też ulubieńcem paparazzi i słynie z organizowanie bardzo wystawnych przyjęć z udziałem wielkich sław – choćby nieżyjącego już Michaela Jacksona, Sophii Loren czy Scarlett Johansson. Czasami udziela się charytatywnie. Swego czasu pojawiły się plotki, że książę jest homoseksualistą, ale spokojnie – nie zostały one potwierdzone. Oczywiście jest wszechstronnie wykształcony i ma tyle pieniędzy, że starczy ich dla kilku kolejnych pokoleń – świadczy o tym choćby fakt, że zaproponował Michaelowi Jaksonowi 10 mln dolarów za samo pojawienie się na jednej z jego imprez.

Ciekawostka: książę Azim został kiedyś wysłany na dziewięciomiesięczny kurs szkoleniowy w Królewskiej Akademii  Wojskowej Sandhurts. Wrócił stamtąd po tygodniu, wywołując skandal. Cóż, najwidoczniej nie jest to typ, który łatwo poddaje się rozkazom.

2.    Husajn ibn al – Abdullah

Następca tronu Jordanii ma prawie 25 lat i stanowi niezłą „gratkę” na rynku książęcych kawalerów. Nazywany „najpiękniejszą twarzą islamu” i fakt – nie można odmówić mu urody. To jednak nie wszystko. Ten wyjątkowy człowiek od lat stara się obalić stereotypy na temat muzułmanów. Wykształcił się w Stanach Zjednoczonych, mówi świetnie w kilku językach i przede wszystkim – szanuje inne religie (spotkał się między innym z papieżem). Jest też bardzo nowoczesny – ma konto na Instagramie, na które regularnie coś wrzuca (@alhusseinjo). Ujmujący uśmiech i dobre spojrzenie to coś, co ujmuje zarówno młode dziewczęta, jak i dojrzalsze kobiety – czego dowodem jest choćby liczba fanek.

3.    Książę Philippos

To książę tylko z nazwy, bo monarcha w Grecji już od jakiegoś czasu nie istnieje, ale nam to wcale nie przeszkadza! Pracuje jako analityk finansowy i jest wręcz niesamowicie przystojny – zwłaszcza w swoim fraku. Gdybyś została jego żoną, regularnie spotykałabyś się z księżną Kate i księżną Megan, ponieważ przystojny Philippos przyjaźni się zarówno z księciem Williamem, jak i księciem Harrym. Kawka w takim towarzystwie? To nic – jako jedna z pierwszych zobaczyłabyś wyczekiwane dziecko Megan i Harrego!

4.    Hamdan ibn Muhammad Al Maktum

Właściwie śmiało można by nazwać go królem wśród wszystkim wymienionych książąt – przynajmniej pod kątem wyglądu. Niesamowicie przystojny 37-latek jest drugim synem emira Dubaju Muhammada ibn Raszida Al Maktuma i jego żony Hind bint Maktum ibn Dżumy Al Maktum. Ma świetne wykształcenie, a do tego jest przewodniczącym Centrum Dubaju ds. Autyzmu oraz Rady Sportu Dubaju. Serca wielu kobiet na świecie zdobył jednak swoją pasją do konnej jazdy oraz niesamowitymi utworami poetyckimi. Po lekturze jego romantycznych dzieł, które publikuje pod pseudonimem „Fazza”, przyjęcie oświadczyn od przystojnego księcia to już tylko formalność.

Uwaga! Hamdan ibn Muhammad Al Maktum bardzo aktywnie prowadzi konto na Instagramie (@faz3). Trudno oderwać się od jego fascynujących zdjęć – zarówno tych pokazujących jego przystojną twarz i błysk w oku, jak i tych z dziećmi czy ze zwierzętami. Serce topi się w kilki sekund!

5.    Książę Joachim

Przystojny książę Belgii zawrócił już w głowie wielu kobietom. 28-letni blondyn z niebieskimi oczami i ujmującym, szczerym uśmiechem to niemal „kopiuj-wklej” z dziewczęcych marzeń. Musisz jednak mieć świadomość, że książę Joachim prawdopodobnie nie zostanie nigdy królem – jest dopiero dziewiąty w kolejce do tronu. Ale to taki malutki „minusik” – łatwo o nim zapomnieć, gdy spojrzy się w błękitne oczy księcia.

6.    Constantine Alexios

21-letni książę Grecji i Danii studiuje na Georgetown University. Już teraz można śmiało założyć, że zdobędzie, a może nawet złamie wiele kobiecym serc – to jeden z najprzystojniejszych książąt „dostępnych” na rynku. Jeśli rzeczywiście ci się uda i akurat zostaniesz jego wybranką, to z uwagi na fakt, że książę Wilhelm jest ojcem chrzestnym księcia Constantine Alexios, będziesz często zarówno samego Williama, jak i księżną Kate.

7.    Książę Sebastian

27 lat i cudownie przystojna twarz – co tu więcej dodać? Niemniej dorzucimy kilka informacji. Książę Sebastian to czwarty syn księżnej Marii Teresy Mestre oraz księcia Luksemburga, Henryka. Zajmuje piąte miejsce w kolejce do tronu, więc być może nie zostaniesz ostatecznie żoną króla, ale nie ma to wielkiego znaczenia – na pewno będziesz miała fantastyczne warunki życia (no i cudownego mężczyznę przy boku). Jego pasją jest rugby, więc dla „upolowania” takiej partii zdecydowanie warto zainteresować się tym sportem.

8.    Książę Abdul Mateen

Lubisz luksus, a przystojni mężczyźni w mig rozpalają twoje serce? Cóż, w takim razie mamy dla ciebie idealnego kandydata na męża. Książę Abdul Mateen ma prawie 28 lat i nie można mu odmówić zarówno uroku osobistego, jak i pieniędzy – jeśli zostaniesz jego żoną, złamiesz serce wielu kobietom na świecie. Jest co prawda dopiero szósty w kolejce o tronu, ale nie ma to większego znaczenia. Ciekawostką może być fakt, że już jako 18-letni chłopak przeszedł szkolenie wojskowe (44-tygodniowe) i bardzo to sobie ceni. Ceni też sobie wydawanie pieniędzy i różne podróże, co udowadnia na swoim Instagramowym koncie (@tmski).

9.    Joseph Wenzel Maximilian Maria von und zu Liechtenstein

Książę Liechtensteinu, ma 24 lata. Jest najstarszym synem księcia Aloisa i Zofii Wittelsbach i zarazem drugim mężczyzną w kolejce do tronu księstwa Liechtenstein – tuż po swoim ojcu i trzeci w kolejce do objęcia tronu Anglii, Szkocji, Francji i Irlandii – po swojej matce. To przystojny mężczyzna, choć jego uroda odbiega nieco od urody poprzedników. Nie można jednak odmówić mu wdzięku. No i będzie królem!

10.    Jean – Christophe Napoleon Bonaparte

Niezwykle urodziwy syn księcia Karola Józefa Bonaparte i księżniczki Béatrice. 33-letni mężczyzna jest nie tylko szalenie przystojny, ale też niedługo zapewne zostanie tytularnym następcą rodu Bonaparte. Uczył się w prestiżowych szkołach, obecnie mieszka w Nowym Jorku w dziale bankowości. Mówi płynnie w trzech językach, w tym w języku angielskim – jeśli więc i ty znasz ten język, to na pewno jakoś się dogadacie. To cudowna partia, może więc zaplanuj urlop w Nowym Jorku?

11.    Nikolai William Alexander Frederik

Syn duńskiego księcia Joachima i jego żony Alexandry (już byłej). Ma niespełna 20 lat i jest hrabią Monzepat. Jest siódmy w kolejce do tronu duńskiego. Ciekawostką może być fakt, że ten młodziutki, a już diablo przystojny mężczyzna jest twarzą marki Burberry – wystąpił już między innymi na wybiegu Londyńskiego Tygodnia Mody. Zapewne minie trochę czasu, zanim chłopak zechce się ustatkować, z drugiej strony mówi się, że pierwsza miłość jest zawsze najmocniejsza – może to ty nią zostaniesz?

12.    Marius Borg Høiby

To norweski, 22-letni książę, który ma za sobą już kilka skandali. Przystojny blondyn podpadł opinii publicznej choćby tym, że spotykał się z Juliane Snekkestad, czyli… z modelką „Playboya”. Gdyby jednak z nią zerwał, musisz wiedzieć, że choć nie zabraknie ci pieniędzy, a męża będziesz miała przystojnego, nigdy nie zasiądzie on na tronie – jego ojcem nie jest bowiem książę Haakon.

13.    Hugh Grosvenor

Niech nie zmyli cię młody wygląd księcia Westminsteru – ma on już 28 lat i jest jedną z najlepszych partii w Wielkiej Brytanii. Jego majątek wyceniany jest na – uwaga! – około 40 miliardów złotych. Oczywiście gdybyś została żoną tego przystojniaka, bardzo często widziałabyś się z księżną Kate oraz księciem Williamem (a także z jego dziećmi), ponieważ Hugh Grosvenor jest ojcem chrzestnym małego George’a. Warto zwrócić uwagę, że ten młody mężczyzna jest bardzo pracowity – choć mógłby nie robić nic, pracuje jako księgowy i menadżer. Bardzo dba o swoją prywatność, więc niestety nie możemy zdradzić nic więcej – no, może oprócz tego, że cały czas jest wolny!

14.    Albert von Thurn und Taxis

Smakowity kąsek na sam koniec. Albert von Thurn und Taxis to niemiecki kierowca rajdowy, a zarazem biznesmen i arystokrata. Jest najmłodszym dzieckiem książęcej pary: Johannesa von Thurn und Taxis oraz hrabiny Glorii von Schönburg-Glauchau. I co tu dużo mówić – wystarczy spojrzeć na jedno z jego zdjęć, by zmiękło serce (i nogi w kolanach!).

Być księżniczką? Jasne!

Podobno jeśli naprawdę czegoś się pragnie, to wystarczy po prostu… działać! Jeśli zatem chcesz zostać księżniczką, to nie pozostaje ci nic innego, jak wybrać swojego księcia z bajki i zacząć przebywać w jego kręgach. Pikuś, prawda?