Moda

Lato zbliża się wielkimi krokami. Dosłownie odliczamy dni do upragnionego urlopu. Obecnie chyba każdy z nas zauważył, że sezon wakacyjny się nieco rozłożył w czasie. Sporo osób planuje wakacje w czerwcu, czy też we wrześniu. Niestety zostało jeszcze nieco czasu do wyjazdu, ale już najwyższa pora, aby zacząć kompletować poszczególne stylizacje. Wbrew pozorom sporo czasu należy poświęcić na wybór strojów kąpielowych. Okazuje się, że wyjście na plażę, czy też na basen nie ogranicza się jedynie do bikini. O jakich jeszcze elementach należy pamiętać?

Kostiumy kąpielowe dopasowane do Twojej figury

Oczywiście najważniejszym elementem stylizacji plażowej są kostiumy kąpielowe. O ile mężczyźni mają mniejsze pole do popisu, ponieważ wybierają pomiędzy slipkami, bokserkami oraz spodenkami kąpielowymi, to kobiety mogą zaszaleć. Właśnie na ich wyborze chcielibyśmy się skupić w tym artykule.

W kostiumach kąpielowych najważniejsze jest to, aby były one dopasowane pod figurę. Nawet najpiękniejsza sylwetka może zostać pokrzywdzona poprzez błędnie dobrany strój. Często obserwujemy u szczupłych kobiet tendencję do noszenia zbyt małego dołu stroju. Powoduje to nieestetyczne wrzynanie się w boczki oraz brzuch. Nawet najpiękniejsza sylwetka ma problem, aby się w takiej sytuacji obronić. Dopasowanie do figury, a także dobór właściwego rozmiaru jest absolutną podstawą.

Warto zaznaczyć, że nawet skąpy strój kąpielowy jest w stanie zasłonić to, czym niekoniecznie chcemy się pochwalić, a uwydatnić nasze mocne strony. Do wyboru mamy standardowe bikini, czy też stroje jednoczęściowe. Jeśli chodzi o te drugie, to już dawno przestały być obcisłym i mało wyrazistym uniformem, który kojarzy się z uprawianiem zawodowo pływania. Dzisiejsze stroje jednoczęściowe prezentują się przepięknie. Nie brakuje im ciekawych dodatków, a także niestandardowych wycięć.

Kobiety, które są świadome swojej sylwetki, nie mają większego problemu z doborem właściwego stroju kąpielowego.

modne kostiumy kąpielowe

Obuwie damskie oraz innego rodzaju dodatki

Poza kostiumem potrzebne jest także obuwie damskie. Gdy wybieramy się na plażę, czy też na basen, to najlepiej postawić na klapki, czy też ewentualnie sandałki. Poza ich wyglądem zwróćmy uwagę na to, aby nie miały śliskiej podeszwy. Bardzo łatwo jest o wypadek, gdy buty są śliskie, a na dodatek mamy do czynienia z mokrym podłożem.

Dopełnieniem plażowej stylizacji są różnego rodzaju narzutki. Do wyboru mamy modele krótkie, jak i takie po same kostki. Zarzucając na siebie takie okrycie, czujemy się swobodniej. Możemy także udać się do pobliskiego baru plażowego na kawę.

Na sam koniec wspomnijmy o osłonie głowy oraz oczu. Na głowę dobierzmy sporych rozmiarów kapelusz. Dzięki niemu nie spalimy sobie twarzy, a także skóry na ramionach, która jest bardzo delikatna i czuła. Z kolei oczy warto osłonić przy wykorzystaniu okularów.

W stylizacji stworzonej z powyższym elementów będziemy wyglądać atrakcyjnie, a jednocześnie niewulgarnie. Właśnie na takim efekcie nam zależało. Jak widać, nie jest wcale taki trudny w osiągnięciu, gdy wiemy, na co zwrócić uwagę.