Moda

Nowa kolekcja C&A Wiosna/Lato 2019 symbolizuje kobietę pełną temperamentu, emanującą indywidualnością i siłą - kobietę, która określa i sama kształtuje zarówno swoje życie, jak i swój styl. Projekty w ramach kolekcji uosabiają nowoczesną wizję kobiecej pewności siebie, otwartej na nowe wyzwania i możliwości.

Kolekcja „New Horizons” nawiązuje do śmiałego łączenia ze sobą różnych wpływów. Styl Dzikiego Zachodu, inspirowany otwartą przestrzenią prerii, symbolizuje powiew wolności. Połączenie radosnego stylu boho-chic i etnicznych printów z uniwersalnymi elementami, które można zestawiać ze sobą na wiele sposobów, otwierają możliwości tworzenia ekstrawaganckich i wyróżniających się stylizacji, zachęcając kobiety do wyrażania swojej osobowości, eksperymentowania ze swoim stylem oraz otwarcia się na nowe horyzonty.

Sabrina Shairzay, Dyrektor ds. Trendów w C&A, tak mówiła o inspiracji dla nowej kolekcji: „Zestawiając nasze projekty, można zauważyć wyłaniający się z nich obraz kobiety silnej – kobiety, która w swoim codziennym życiu wchodzi w różne role i podejmuje coraz to nowe wyzwania. Współczesne kobiety skupiają się coraz bardziej na indywidualności, a poprzez ubrania chcą wyrażą swoją osobowość”.

Kolekcja pewnie łączy elementy stylu Dzikiego Zachodu - klasyczny denim, frędzle czy skórzane detale - z motywami ludowymi, takimi jak patchwork, zwierzęce nadruki czy misterne hafty, a elementy w stylu boho-chic, np. falbany czy chwosty, stanowią radosny akcent letnich outfitów. Kolekcja bazuje na energetyzujących czerwieniach i indygo przeplatanych kolorami ziemi – khaki czy piaskowymi i beżowymi tonami - dopełnionymi szczyptą róży i fioletów.

Kolekcja szczególnie skupia się na detalach: nitach, wykończeniach, cekinach, a metalowe elementy są pomostem między klasyką a najnowszymi trendami. Skupienie na detalach jest również widoczne w przypadku akcesoriów – w kolekcji znajdziemy torby-worki, skórzane torebki z przykuwającymi uwagę sprzączkami i uszami oraz duże kapelusze.

Nowa pewność siebie ma również odzwierciedlenie w głębokich dekoltach, sukienkach i spódniczkach midi. Kobiece sylwetki są motywem przewijającym się przez całą kolekcję. Talia jest podkreślona paskami i marszczeniami, a zmysłowości projektów delikatnymi koronkami, dziewczęcymi falbanami i dużymi, kwiatowymi nadrukami. To wszystko zaś przełamane jest mocnymi i grubymi tkaninami, awangardowymi detalami i wyróżniającymi się krojami nadającymi outfitom wyjątkowości.

Kobiecość gra istotną rolę również w przypadku kolekcji swimwear. Zmysłowe kolory, takie jak głębokie, ciemne czerwienie i zgaszone odcienie błękitu w połączeniu z nietypowymi materiałami, takimi jak aksamit i koronka, dodają kolekcji wyjątkowego kobiecego sznytu. Dopracowane kroje i wycięcia zwracają uwagę i sprawią, że będziemy wyróżniać się nie tylko na plaży – z powodzeniem mogą stanowić element codziennych, miejskich stylizacji.

Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2019 będzie dostępna w wybranych sklepach C&A i online na początku marca 2019 roku.

Tematy: