Seks i Erotyka

Prezerwatywy to jeden z najskuteczniejszych środków antykoncepcyjnych i jak się okazuje nie jest dedykowany wyłącznie mężczyznom. Kobiety również mogą skorzystać z prezerwatyw, z tym że muszą występować w specjalnej, damskiej wersji, ponieważ inaczej się je aplikuje. Nadal jednak jest to rzadko wybierane rozwiązanie. Jakie niesie ze sobą korzyści i kiedy warto się na nie zdecydować?

Jak wygląda damska prezerwatywa?

Prezerwatywa przeznaczona dla kobiet wykonana jest z poliuretanu, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Pokryta jest z zewnątrz środkiem nawilżającym. Czym różni się ona od męskiej prezerwatywy? Posiada dwa pierścienie, po obu jej końcach. Jeden ma umożliwić jej włożenie do pochwy, zaś drugi chroni przed zsunięciem. Damska prezerwatywa działa podobnie, co męska. Jej zadanie to uniemożliwienie plemnikom dotarcia do komórki jajowej. Założyć można ją nawet do 8 godzin przed stosunkiem. Nie należy jej zdejmować od razu po jego zakończeniu. Powinna zostać w pochwie nawet przez 6 godzin po współżyciu.

Jak założyć damską prezerwatywę?

Założenie damskiej prezerwatywy może przysporzyć trochę problemu kobietom, które dotąd tego nie robiły. Podczas tej czynności trzeba być niezwykle ostrożnym, aby jej nie naruszyć. Warto upewnić się także, czy nie jest ona skręcona. Pierścień wewnętrzny musi objąć szyjkę macicy. Konieczne będzie upewnienie się czy członek partnera nie zsuwa się z prezerwatywy. Wyjmując ją należy ucisnąć zewnętrzną końcówkę, po czym wyrzucić. Każda prezerwatywa przeznaczona jest do jednorazowego użytku.

Wady i zalety damskiej prezerwatywy

Ta forma antykoncepcji zapewnia pełne bezpieczeństwo, a przy tym w przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej, chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale i chorobami wenerycznymi. Prezerwatywy wykonane z poliuretanu nie wywołują alergii, dlatego każdy może je zastosować. Ponadto, założyć można je o wiele wcześniej, dzięki czemu nie trzeba przerywać pieszczot. Niestety, to rozwiązanie posiada liczne wady. Główna z nich to trudność założenia takiej prezerwatywy. Sprawia to, że niewiele kobiet się na nie decyduje. Konsekwencje jej nieprawidłowego założenia są bardzo poważne i mogą powodować nawet jej pęknięcie. Zdaniem niektórych osób prezerwatywy zmniejszają doznania w czasie stosunku. Ich cena również nie należy do najniższych. Zazwyczaj kupuje się je w aptekach, jednak nie w każdej będą dostępne. Kolejną wadą może być fakt, że w czasie stosunku wydają dość głośny dźwięk.

Czy warto stosować damskie prezerwatywy?

To jedna z niewielu form antykoncepcji, która chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nic nie wskazuje jednak na to, aby ich popularność miała wzrosnąć, głównie dlatego, że męskie prezerwatywy nie wymagają tak skomplikowanego procesu zakładania i jednocześnie są znacznie tańszy. Ponadto, ich wybór jest o wiele bogatszy. Wybrać można prezerwatywy prążkowane, zapachowe, smakowe, a nawet chłodzące czy rozgrzewające. Gdzie je znaleźć? Największy asortyment pod tym względem dostępny jest w SexShop112. Szczególne wrażenia zapewniają prezerwatywy z dodatkowymi wypustkami. Wydaje się zatem, że prezerwatywy damskie są dobrym wyborem jedynie dla wąskiego grona kobiet.