Sport i Fitness

Bieganie to wspaniała aktywność, która pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie i sylwetkę, ale też na nasze samopoczucie. Aby jednak było naprawdę bezpieczne, musisz zadbać o kilka ważnych szczegółów. Jakich i czy odpowiednie buty do biegania dla kobiet mogą zwiększyć twój poziom bezpieczeństwa?

Co to znaczy „biegać bezpiecznie”?

Bezpieczeństwo biegania można rozpatrywać w kilku aspektach. Dla niektórych bieganie bez zagrożeń to to poprzedzone dobrą rozgrzewką – im bardziej rozgrzejesz się bowiem przed aktywnością, tym mniejsze będzie ryzyko kontuzji. Dla innych kobiet bezpiecznie bieganie oznacza aktywność dzieloną z koleżanką czy przyjaciółką – zwłaszcza jeżeli biegamy w parkach czy lasach. Jest jednak jeszcze jeden aspekt biegania, o których czasem zapominamy – to nasza widoczność na ulicy.

Bardzo wiele kobiet biega dopiero popołudniami albo wieczorami – poranki zarezerwowane są na przygotowania do pracy, ogarnianie dzieci i miliard innych obowiązków. Niestety, bieganie popołudniami albo wieczorami oznacza, zwłaszcza jesienią i zimą, bieganie po zmroku.

Nie każda z nas zdaje sobie sprawę, że profesjonalne buty do biegania mogą znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa. A tak jest – przynajmniej jeżeli chodzi o buty Nimbus LS, będące unikalnym elementem kolekcji LITE-SHOW firmy ASICS. To wyjątkowe obuwie zawiera niespotykane w wielu innych modelach elementy odblaskowe. Odbijają one światło w taki sposób, że będziesz widoczna podczas biegu nawet w bardzo słabym świetle.

Warto w tym miejscu dodać, że światło w ruchu – czyli to, które uzyskujemy na skutek poruszania się w butach Nimbus LS, przyciąga uwagę innych znacznie bardziej niż to poruszające się mniej energicznie albo wcale. Oznacza to, że takie buty do biegania mogą uchronić cię przed niebezpieczeństwem w większym stopniu niż odblaski na kurtce albo czapce. Jeśli więc zależy ci na maksymalnej ochronie o zmroku, załóż kurtkę z odblaskami, ale nigdy nie zapominaj o swoich Nimbus LS. To energiczny ruch twoich stóp, w połączenia z odbijaniem światła, zwróci uwagę rowerzystów czy kierowców.

Nimbus LS – bezpieczne i wyjątkowo komfortowe buty do biegania dla kobiet

Elementy odblaskowe to tylko jeden element najlepszych butów do biegania. Nimbus LS zapewnia nie tylko zwiększone bezpieczeństwo na treningowej trasie, ale również nieporównywalny do wielu innych butów poziom komfortu.

Przede wszystkim te buty do biegania dla kobiet wyposażone są w supernowoczesną technologię I.G.S ™ (Impact Guidance System). Dzięki niej buty mają zdolność „reagowania” na naturalny chód właścicielki, czego skutkiem jest idealne wręcz dopasowanie.

Na uwagę zasługuje również podeszwa GUIDANCE LINE ™, która jest tak zaprojektowana, aby maksymalnie zwiększać wydajność chodu. Znajdziesz tu (a raczej poczujesz) też system TRUSSTIC, dzięki któremu nie zagrozi ci nagłe wykręcenie nogi. TRUSSIC SYSTEM to o wiele większa stabilność, pozwalająca na znaczne zredukowanie ryzyka kontuzji.

Buty do biegania, dzięki którym pobiegniesz dalej, niż sądzisz

Buty do biegania Nimbus LS to ukłon w stronę najnowocześniejszych systemów i efekt przeprowadzania setek badań. Efekt? Wygoda, która zachwyca początkujące biegaczki i przerasta oczekiwania najbardziej doświadczonych amatorek tego sportu.

Skąd wyjątkowa wygoda, którą czuje się od pierwszego kroku? Musimy powtórzyć – to efekt pracy najlepszych specjalistów i ich trwających lata badań. W butach Nimbus profesjonaliści zastosowali słynną już technologię GEL, która umożliwia najlepszą możliwą amortyzację. Nie ma możliwości, aby po biegu bolały cię stopy.

To wciąż nie wszystko. Nimbus LS to najlepsze buty do biegania po asfalcie – na takie określenie zasłużyły dzięki zastosowaniu technologii FLYTEFOAM, która umożliwia uzyskanie doskonałego odbicia, a potem odskoku. Nie bez znaczenia jest również umieszczona w butach wkładka SpEVA, elementy usztywniające piętę oraz żakardowe tkaniny, umożliwiające stopom oddychanie.

Bądź piękna i zdrowa, ale też bezpieczna

Bieganie zapewnia nam piękny wygląd i zdrowie – są nawet badania udowadniające, że aktywność ta znacznie przedłuża życie i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Pamiętaj jednak nie tylko o korzyściach, ale i bezpieczeństwie. Krótko mówiąc: bądź widoczna po zmroku i biegaj w butach, które będą współgrać z każdym twoim ruchem. Dopiero wtedy poczujesz prawdziwą moc płynącą z treningów i nabierzesz na nie jeszcze większej ochoty.