Sport i Fitness

Pragniesz doskonałego ciała z wyrzeźbionymi, mocnymi mięśniami, jednak długie godziny ćwiczeń na siłowni w Twoim przypadku zupełnie nie zdają egzaminu? A może nie masz na nie czasu, jednak koniecznie chcesz wrócić do dawnej formy? Od teraz masz ten cudowny efekt na wyciągnięcie ręki. Wystarczy jedynie, że poznasz zabieg Cutera truSculpt Flex.

O opinie na jego temat zapytaliśmy specjalistów z kliniki Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy.

Co to jest truSculpt Flex?

TruSculpt Flex to innowacyjne urządzenie pozwalające na rzeźbienie mięśni wybranej partii ciała bez długotrwałych, żmudnych ćwiczeń. Wykorzystuje ono niezwykle nowoczesną technologię MDS – Multi Directional Stimulation, która pozwala skutecznie wzmocnić mięśnie, poprawić ich napięcie, rozbudować masę mięśniową, a także wyrzeźbić ciało.

Cała kuracja składa się z trzech etapów:

 1. PREP (faza przygotowawcza) – jej celem jest rozciąganie i rozgrzewanie mięśni. Przygotowuje je na kolejne etapy. Osoby ćwiczące regularnie, których mięśnie są już dość mocne i odpowiednio wyrzeźbione, mogą skrócić lub nawet całkowicie pominąć ten etap;
 2. TONE – w tej fazie wzmacniana jest siła i wytrzymałość mięśni poprzez wysyłanie do nich długotrwałych, silnych impulsów, aż do wyczerpania siły mięśnia. Potem następuje relaksacja brzuśca mięśniowego;
 3. SCULPT – na tym etapie budowanie masy mięśniowej wraz ze zwiększaniem przemiany materii w mięśniu. Proces ten jest najintensywniejszy w całym zabiegu. Dzięki wywoływaniu silnych, szybkich i głębokich (supramaksymalnych) skurczów mięśni powoduje on niewielkie uszkodzenia w ich obrębie, co pozwala na zwiększenie ich objętości.

Cutera truSculpt Flex umożliwia przeprowadzenie w pełni zindywidualizowanego procesu modelowania i wzmacniania sylwetki. Aż 16 głowic współpracuje z różną intensywnością, w dobranych sekwencjach, a każda z nich podlega oddzielnej kontroli. Dzięki temu możesz osiągnąć sylwetkę jak po profesjonalnym treningu w krótkim czasie i bez wysiłku.

Sam zabieg najczęściej trwa około 45 minut. Zaleca się, aby wykonanie od 6 do 8 sesji (2 razy w tygodniu przez 3-4 tygodni). Nie jest to sztywna reguła, odradza się jednak przeprowadzanie procedury w odstępie mniejszym niż 48 godzin i większym niż 7 dni. Efekty widoczne są dość szybko, jednak te ostateczne ujawnią się dopiero po około 2-3 miesiącach, stopniowo narastając.

Kiedy można stosować truSculpt Flex?

Wskazaniem do wykonania serii zabiegów truSculpt Flex będzie nie tylko chęć uzyskania szczupłej, a nawet atletycznej sylwetki. Procedura może doskonale sprawdzić się u osób, którym trudno będzie uzyskać pożądany rezultat za pomocą tradycyjnych ćwiczeń. Należeć do nich będą:

 • kobiety z wiotkością mięśni po ciąży;
 • osoby cierpiące np. na schorzenia kręgosłupa, które powinny wzmocnić gorset mięśniowy;
 • pacjenci po nagłym spadku wagi, w tym również po operacjach bariatrycznych;
 • cierpiący na wiotkość mięśni z innych niż wymienione powodów.

To także doskonały sposób na modelowanie sylwetki, a szczególnie tych jej elementów, które nie poddają się tak łatwo ćwiczeniom. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać doskonale harmonijną sylwetkę.

Przy wszystkich zaletach zabiegu Cutera truSculpt Flex nie można jednak zapomnieć o liście przeciwwskazań – przestrzegają specjaliści Bieńkowscy Clinic. Należą do nich:

 • ciąża;
 • wszczepiony rozrusznik serca;
 • arytmia;
 • niewydolność układowa;
 • choroby zakaźne;
 • schorzenia skóry w potencjalnym miejscu zabiegowym.

Jakie są zalecenia po zabiegu truSculpt Flex?

Pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności właściwie natychmiast po wykonaniu zabiegu. Zalecane są jedynie: wypijanie od 1,5 do 2,5 litra wody dziennie oraz wzmożona aktywność fizyczna. Eksperci sugerują też spożywanie 1,2 – 2,2 g na 1 kg masy ciała. Sesje podtrzymujące efekt najlepiej jest wykonywać co 4-8 tygodni, co zależy głównie od ogólnej aktywności fizycznej pacjenta.

Sądzisz, że zbudowanie mięśni bez ćwiczeń jest niemożliwe? Trudno Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę tradycyjnymi metodami? Koniecznie umów się na konsultację ze specjalistą i osiągnij swój cel!