Technologie dla kobiet

Zrobiłyśmy przegląd rynku i subiektywnie wybrałyśmy najbardziej kobiece samochody na świecie. Takie, które przypadną do gustu każdej z nas. A więc stylowe, praktyczne, modne i przede wszystkim… podkreślające naszą kobiecość. Oto nasza lista z podziałem na: małe miejskie samochody dla kobiet; duże, rodzinne samochody dla kobiet, sportowe samochody dla każdej kobiety oraz idąc z duchem czasu elektryczne samochody dla kobiet.

Małe, miejskie samochody dla kobiet

Małe samochody dla kobiet to nie tylko auta, które mało spalają benzyny. Są to przede wszystkim pojazdy o niewielkich gabarytach, takie którymi łatwo jeździć po zatłoczonych miastach oraz które nie sprawiają problemu z manewrowaniem na wąskich uliczkach i z parkowaniem. Ponadto, mały samochód dla kobiet powinien charakteryzować się: ładnym i ciekawym kształtem karoserii, łatwością obsługi i prowadzenia, ergonomią i wyciszeniem wnętrza, wygodnymi fotelami oraz licznymi schowkami we wnętrzu.  Do takich właśnie samochodów postanowiliśmy zaliczyć: VW Up /Skoda City, Fiat 500, Mini

VW Up /Skoda City - dwa bliźniacze samochody, sprzedawane przez Skodę oraz Volkswagena. Mają naprawdę małe rozmiary, a więc wszędzie nimi zaparkujemy.

Fiat 500 - stylizowany na kultowym samochodzie Fiat 500 z lat 50/60 ubiegłego wieku. Ma większe wymiary niż powyższy VW Up/Skoda City. Nadal jednak należy do małych samochodów, którymi łatwo się kieruje w miastach. Wnętrze zaprojektowano podobnie jak karoserię w stylu retro, posiada jednak sporo zaokrąglonych kształtów i jest miłe dla oka.

Mini Cooper - samochód zbudowany na podzespołach BMW. Podobnie jak Fiat 500, również ten samochód wzorowany był na swoim poprzedniku czyli kultowym Mini Moris z lat 70 XX wieku.

Rodzinne samochody dla kobiet

Rodzinne samochody, którymi na co dzień kobiety jeżdżą również charakteryzować się powinny delikatniejszymi kształtami. Nie potrzebujemy 4 rur wydechowych. Ale za to podoba nam się "lekka sylwetka" samochodu, łatwość prowadzenia oraz odpowiednia pakowność bagażnika (tak aby np. wózek dziecięcy do niego bez problemu włożyć). Do najbardziej kobiecych samochodów rodzinnych zaliczamy więc: Fiat 500X, Volvo XC60

Fiat 500X - stylistycznie taki, jak jego mniejszy brat Fiat 500. Jest jednak sporo większy. Zabierze ze sobą całą rodzinę i wszystkie niezbędne rzeczy. A przy tym ma w sobie to coś. Coś kobiecego.

Audi A3 sedan - nie za duży, nie za mały lecz w sam raz. Do tego niemiecka precyzja. Siła i delikatność. Kobiety będą dobrze się w tym samochodzie czuły.

Volvo XC60 - naprawdę duży samochód, który wszystko pomieści. A przy tym ma w sobie prawdziwą elegancję i delikatność. I pasuje do kobiety.

Samochody sportowe dla kobiet

My również lubimy samochody sportowe. Podobają nam się smukłe sylwetki, nadwozia coupe lub roadster, możliwość szybszej jazdy oraz frajda i przyjemność z prowadzenia. Co prawda, nie będziemy wchodzić w szczegóły co do silnika, ale wygląd będzie tu miał dla nas znaczenie. Do najbardziej kobiecych samochodów sportowych zaliczymy więc BMW Z4, Audi TT, Mercedes SLC

BMW Z4 - roadster pochodzący z fabryki w USA. Jest otwarty, szybki i bezkompromisowy. I jeździ tak jak wygląda czyli rewelacyjnie. Możesz być pewna, że zapewni Ci mnóstwo radości z jazdy.

Audi TT - auto z charakterem, mające kompaktowy wygląd ze sportowym akcentem. Jest ładne i pasujące do kobiet. Niemiecka precyzja zapewnia mu idealne prowadzenie.

Mercedes SLC 300 - auto z otwieranym dachem. Mały sportowiec. Elegancja, kobiecość i radość.

Samochody elektryczne dla kobiet

Na zakończenie przedstawiamy trzy modele samochodów elektrycznych. Znany nam VW Golf w wersji elektrycznej, nowoczesne BMW i3 będące od podstaw opracowanym samochodem elektrycznym oraz sportowa Tesla S.

VW e-Golf - znany nam wszystkim Volkswagen Golf ale w wersji wyłącznie elektrycznej. Auto zostało zaprojektowane tak, aby jak najbardziej przypominało klasycznego golfa. Jest jednak bardziej dynamiczne, ekonomiczne i przede wszystkim.. ekologiczne.

BMW i3 - na rynku już od kilku lat. Pełne innowacyjności i technologii. Od podstaw zaprojektowane jako auto elektryczne. Jest najmniejszym modelem w gamie elektrycznych samochodów BMW. Idealne do jazdy po mieście. I w sam raz dla kobiety.

Tesla model S - kultowe auto wśród elektryków. Ekonomiczne i ekologiczne. Ale przede wszystkim jak wygląda? Elegancka i sportowa linia, klasa sama w sobie. Pasuje dla kobiety.