Technologie dla kobiet

Google odpowie na każde pytanie, ale na pewno nie pomoże nam dopasować okularów. Jest jednak sposób jak uniknąć problemów przy zakupie okularów online lub zrobić wstępną selekcję przed wizytą w salonie optycznym. Teraz, dzięki aplikacji Glasses Click & Fit, możemy zobaczyć jak będziemy wyglądać, kiedy założymy różne okulary. Innowacyjna aplikacja, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość (AR), daje pewność wszystkim, którzy będą nosić okulary, że będą w nich dobrze wyglądać.

Glasses Click & Fit działa szybko a wirtualne przymierzanie okularów gwarantuje nam realne oszczędności czasu, pieniędzy i nerwów traconych podczas zwrotów nietrafionych okularów. Twórcy aplikacji (firma Sensi Labs) skupili się na technologii, użytkownik może skupić się tylko na sobie.

Co zobaczymy, po pierwsze intuicyjną i prostą w obsłudze aplikację, która pozwala z wielu możliwości wybrać coś, co jest dla nas najbardziej odpowiednie, bez opuszczania domu, wystarczy tylko telefon. W czasach, kiedy każde wyjście i kontakt z innymi ludźmi jest obarczone ryzykiem, dostajemy proste, i co ważne, absolutnie bezpieczne narzędzie. Wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację, wybrać markę i kształt, aby aktywować "przymierzanie”.

Użytkownicy widzą realne dopasowanie kształtu wybranych w wirtualnym sklepie oprawek do twarzy. Co ważne, okulary pozostają osadzone na nosie podczas poruszania głową, pozwalając na ocenę ich rzeczywistego kształtu i wielkości. Gdy wybierzemy oprawki, możemy zrobić zdjęcie i opublikować je w social mediach, czy przesłać znajomym, którzy pomogą nam w wyborze najlepszego wzoru.

Rozwiązanie zaproponowane przez Sensi Labs jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. W trakcie wirtualnego przymierzania okularów do odwzorowania twarzy, aplikacja na platformę iOS wykorzystuje  technologię Apple na współczesnych iPhone'ach (model iPhone X i wyższe). Dzięki wykorzystaniu osiągnięć technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) i kamerze TrueDepth, która wyświetla siatkę 30 000 punktów, tworząc realny model 3D twarzy, od razu wiemy, jak będziemy wyglądać w konkretnych oprawkach. To dzięki temu rozwiązaniu możliwe było stworzenie aplikacji, która w tak dokładny sposób obrazuje dopasowanie okularów do twarzy osoby je przymierzającej.

Innowacyjność rozwiązania Sensi Labs polega również na tym, że jako jedyna w Europie stworzyła równolegle aplikację na platformę Android.

Korzystając z usługi dla AR, implementuje technologię ARFoundation i Augmented Face. Z kolei ARCore pozwala prawidłowo tworzyć model 3D twarzy. Wszystko po to, aby odwzorowanie twarzy i przymierzanych okularów było jak najdokładniejsze.

Oprócz aplikacji mobilnych, które mają ułatwiać zakup okularów klientom indywidualnym, Sensi Labs przygotował wersję tego rozwiązania w postaci modułu, który można zaimplementować np. na stronie internetowej producentów czy dystrybutorów okularów.

Twórcy Glasses Click & Fit dają im szansę dotarcia z ofertą do zdecydowanie szerszego grona potencjalnych klientów. Uwalnia ich też od zmienności zewnętrznych warunków prowadzenia biznesu, choćby takich jak pandemia COVID-19. Daje także możliwość zaprezentowania się klientom w roli firmy innowacyjnej, aktywnie stwarzającej nowe formy udogodnień sprzedaży oferowanych produktów.

Sensi Labs proponuje udostępnienie swojego rozwiązania klientom biznesowym w systemie abonamentowym (SaaS). Usługa jest komplementarna. Zawiera się w niej zarówno implementacja samego modułu na stronie internetowej, jak i wykonanie modeli 3D produktów oraz ich wstawienie do wirtualnego sklepu.

– Tworząc aplikację Glasses Click & Fit, nie opieraliśmy się wyłącznie na algorytmach, ale skorzystaliśmy także z wiedzy polskiej marki okularów – firmy Sirene. Bazując na ich doświadczeniu, stworzyliśmy produkt, który daje klientom niespotykane dotąd możliwości zakupów, a firmom ogranicza koszty związane ze zwrotem źle dobranych oprawek – mówi Beata Badzyńska, COO w Sensi Labs. Oprawy marki Sirene można przymierzyć w obu aplikacjach.

Linki do aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sensilabs.clickfit.glasses&gl=PL

https://apps.apple.com/pl/app/glasses-click-fit/id1513935913?l=pl

Aplikacja mobilna Glasses Click & Fit jest dostępna na telefony z systemem iOS od modelu iPhone X z systemem iOS 12.0 wzwyż oraz wszystkie modele telefonów z systemem Android 7.0 wzwyż wspierane przez usługę Google Play dla AR.