Uroda

Intensywne tempo, narażenie na nadmierny stres i przemęczenie to codzienność wielu kobiet. Zbyt szybka prędkość życia skutkuje tym, że nie zwracamy uwagi na to czy przebywamy w zanieczyszczonym środowisku i narażamy skórę i organizm na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Nieświadomie nasza skóra toczy nieustanną walkę z wolnymi rodnikami. Jak możemy jej pomóc?

Okres wiosenny to dobry moment, aby pomyśleć o detoksie organizmu. Zima zostawiła na naszej skórze ślady w postaci zanieczyszczeń, przesuszenia czy też pogłębionych zmarszczek. Niskie temperatury, wiatr i słońce odbijające się od śniegu przyspieszyły fotostarzenie. Detoks to kuracja która pozwala szybko zregenerować skórę i przyspieszyć procesy naprawcze jednocześnie przygotowując skórę na lato, które również będzie dla niej bardzo intensywne. Opalanie może pozostawić ślady w postaci przebarwień, warto więc odpowiednio zadbać o skórę i przygotować ją na nowe wyzwania.

Współczesna kosmetologia pozwala na detoks skóry na kilku poziomach. Odpowiednie oczyszczenie skóry powinno stosować się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Taki proces pozwala pozbyć się toksyn, które niszczą organizm od środka i powodują starzenie.

Sygnałem po którym możemy zauważyć, że jest potrzebne wsparcie specjalistów to pogłębione zmarszczki, zwiotczenie czy przesuszenie, a także nierówny koloryt czy rozszerzone pory. Wiosenny detoks ma działanie wielokierunkowe, po pierwsze pozwala skórze na odprężenie i naprawia, a następnie rozjaśnia i zapobiega procesom starzenia. Efekt końcowy jest taki, że skóra jest promienna i gładka i dużo bardziej odporna. – wyjaśnia kosmetolog Karolina Dziadosz z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Sekretem skutecznego oczyszczania są składniki aktywne oddziałujące na skórę, które głównie zawierają kwasy. Pozwalają one walczyć z utratą jędrności, rozszerzonymi porami, trądzikiem czy zmarszczkami. Takie zabiegi mają nie tylko zbawienne działanie na skórę, ale również są świetną alternatywą dla tych inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z zabiegów kwasami mogą skorzystać zarówno nastolatki, kobiety dojrzałe jak i osoby starsze. Najlepiej wykonać je właśnie wiosną, kiedy skóra nie jest narażona na działanie intensywnych promieni słonecznych. Kwasy mają doskonałe właściwości pielęgnacyjne i dzielą się na wiele rodzajów.

W okresie wiosennym świetnie sprawdzają się peelingi całoroczne np.  kwas ferulowy i migdałowy. Ten pierwszy to świetny antyoksydant, który zapobiega starzeniu skóry i działających na nią niekorzystnych czynników. Naprawia szkody jakie wywołuje działanie promieni UVB i UVA, zanieczyszczenie powietrza, a nawet stres. Pomaga również cerze, na której występują stany zapalne, ponieważ działa kojąco i przeciwzapalnie. Kwas ferulowy również nawilża skórę i pobudza syntezę włókien kolagenowych. Kwas migdałowy zaś ma nieocenione właściwości peelingujące. Jest jednym z delikatniejszych kwasów i oprócz działania  złuszczającego również  nawilża skórę, a także posiada właściwości antybakteryjne. Świetnia sprawdza się w walce z trądzikiem i bliznami, reguluje wydzielanie sebum oraz rozjaśnia cerę. Oprócz spłycenia zmarszczek, stymuluje także produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest bardziej jędrna.

Dobór odpowiedniego kwasu zależy od rodzaju problemu skórnego. Choć mechanizm działania jest zawsze taki sam, dzięki różnorodnym stężeniom składników aktywnych oraz rodzajom ich aplikacji można uzyskać inne efekty. Kwasy po nałożeniu na skórę rozpuszczają warstwę wiążącą komórki naskórka ze sobą. Dzięki temu po określonym czasie i odpowiednim oddziaływaniu na siebie, komórki zaczynają się złuszczać. Cząsteczki kwasów, w zależności od rodzaju, czasu kontaktu ze skórą i stężenia preparatu, mają zdolność penetrowania naskórka na różną głębokość. Po takim zabiegu zostają odsłonięte głębsze warstwy naskórka, które są młodsze, świeże i bez zanieczyszczeń. Efektem jest rozjaśnienie przebarwień, wyraźne odżywienie i oczyszczenie skóry oraz zwiększenie jej elastyczności i jędrności. – dodaje kosmetolog Karolina Dziadosz z Kliniki Młodości Blanki Pawłowskiej.

Po terapii detoksującej, skóra odżywa i zaczyna inaczej funkcjonować. Poprzez detoks możemy wesprzeć nasz organizm w procesach naprawczych, dzięki czemu wszelkie zmiany zostaną uregulowane. Nasza skóra będzie mogła lepiej funkcjonować i samodzielnie się regenerować.

Uzupełnieniem profesjonalnych kuracji powinna być pielęgnacja domowa. Aby regularnie dbać o skórę należy stosować kremy, toniki i płyny z kwasami. Koniecznością jest także stosowanie fotoprotekcji. Dzięki takim prostym zabiegom i łatwym do opanowania środkom zaradczym możemy ożywić skórę. Pielęgnacja zawierająca kwasy pozwala nie tylko zadbać o detoks organizmu, ale również utrzymać skórę w dużo lepszej formie. Zabiegi kwasami to obecnie skuteczna, nieinwazyjna opcja odmładzania.