Uroda

Manicure hybrydowy charakteryzuje się większą trwałością od tradycyjnych lakierów, dlatego znajduje wiele zwolenniczek wśród kobiet. Jednak jak w każdym temacie, można usłyszeć również opinie niepochlebne. Najczęściej podnoszone zarzuty dotyczą pogorszenia kondycji paznokci po ściągnięciu stylizacji. Czy stosowanie lakierów hybrydowych na pewno jest bezpieczne?

Opinie profesjonalistek zajmujących się stylizacją paznokci są jednakowe – prawidłowo przeprowadzony manicure hybrydowy nie niszczy paznokci, niemniej należy przestrzegać zasad zarówno przy aplikacji, jak i przy ściągnięciu lakieru. Punktem wyjścia dla każdej stylizacji jest odpowiednie przygotowanie płytki w dwóch krokach, czyli zmatowienie i odłuszczenie, do których należy wykorzystać polerkę do paznokci, waciki bezpyłowe oraz cleaner. Wykonanie tych kroków w sposób dokładny zapobiegnie ewentualnym odpryskom i zapowietrzaniu lakieru.

Jeżeli zależy nam szczególnie na delikatnych produktach do paznokci, warto zastosować serię produktów Vitamins od NeoNail, w skład której wchodzą primer, cleaner i trzy rodzaje baz. Preparaty zostały wzbogacone witaminami i składnikami wzmacniającymi płytkę. Badania potwierdzają, że Hard Base Vitamins wyrównuje i wzmacnia paznokcie.

Używanie produktów wysokiej jakości minimalizuje ryzyko niechcianych odpryśnięć. Ważne, aby lakier hybrydowy nakładać cienką warstwą, dokładnie pokrywając wolny brzeg paznokcia. Niedbale wykonana stylizacja naraża paznokcie na uszkodzenia, ponieważ lakier może odejść razem z płytką, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowej aplikacji.

Zdejmowanie lakieru hybrydowego nie jest trudne, jednak należy zachować przy nim szczególną ostrożność, ponieważ to właśnie wtedy najczęściej pojawiają się zarzuty dotyczące szkodliwego działania tego rodzaju manicure. Do usunięcia hybrydy należy użyć acetonu, specjalnych folii do usuwania lakieru hybrydowego lub wacików bezpyłowych i folii aluminiowej. Ściąganie stylizacji rozpoczyna się poprzez delikatne starcie wierzchniej warstwy przy użyciu pilnika. Jest to ważny krok, w którym trzeba zwrócić uwagę na siłę nacisku. Zbyt mocne piłowanie może uszkodzić paznokcie. Następnie zmiękcza się masę hybrydową za pomocą wacika nasączonego acetonem. Dopiero kiedy lakier zmieni konsystencję, możliwe jest ściągnięcie go za pomocą patyczka.

Stosowanie lakierów hybrydowych stało się jedną z najbardziej popularnych form manicure. Odpowiednie przygotowanie paznokci przed nałożeniem stylizacji oraz odpowiednia pielęgnacja po ściągnięciu, sprawia, że cały zabieg będzie całkowicie bezpieczny.

Fotogaleria, jak prawidłowo przygotować kolor na paznokciach:

1. Paznokieć

2. Odsunięcie skórek kopytkiem

3. Nadanie kształtu paznokciom

4. Czyszczenie

5. Podkład - baza

6. Pierwsza warstwa lakieru

7. Druga warstwa lakieru

8. Oliwka

 

Ściąganie lakieru:

1. Matowienie polerką

2. Nasączanie wacika acetonem

3. Owinięcie palca

4. Usuwanie lakieru za pomocą drewnianego patyczka