Uroda

Odpowiednia pielęgnacja włosów może sprawić, że będą one wspaniale się układać i pięknie lśnić, co będzie robić duże wrażenie szczególnie w letnie, słoneczne dni. Należy pamiętać także o tym, że duże zniszczenia na włosach są nieodwracalne, co może spowodować, że jedynym wyjściem może być spore ich skrócenie. Utrzymywanie włosów w dobrej kondycji jest zatem szczególnie ważne, zwłaszcza w letnich miesiącach, gdy wysoka temperatura naraża je na poważne uszkodzenia. Jak zrobić to dobrze i ochronić włosy przed negatywnymi skutkami letniej pogody? Przeczytaj nasz poradnik.

Wybierz odpowiednie kosmetyki

Na rynku możemy znaleźć obecnie wiele produktów, które zapewniają włosom odpowiednią pielęgnację latem. Takie kosmetyki dostępne są w różnych półkach cenowych, od tych najtańszych, po najbardziej profesjonalne. Wybór marki kosmetyków do włosów jest sprawą indywidualną, jednak dobrze jest wybierać wśród marek, które znają się na włosach i ich strukturze, a ich produkty mają dobre składy. Przykładem są kosmetyki Anwen, czyli kosmetyki idealne do codziennego dbania o włosy. Szeroką ofertę kosmetyków Anwen znajdziesz na https://triny.pl/124_anwen.

Podstawą w pielęgnacji włosów jest dobrze dobrany szampon. Powinien on właściwie spełniać swoją funkcję, nie podrażniając przy tym skóry głowy i nie uszkadzając włosów. Szukając odpowiednego szamponu, pamiętaj aby wybierać kosmetyki bez silikonów, SLSów i innych podrażniających składników w składzie.

Odżywiaj i jeszcze raz odżywiaj

Kolejnym bardzo ważnym elementem pielęgnacji włosów jest odżywka. Szczególnie dla długich włosów zaleca się jej codzienne stosowanie, gdyż przede wszystkim zamyka ona łuski włosa, co sprawia, że są one gładsze, bardziej błyszczące i mniej podatne na uszkodzenia. Od czasu do czasu warto stosować również maskę, czyli bardziej skoncentrowany kosmetyk, który bardzo dobrze pielęgnuje i regeneruje włosy.

Świetnym rozwiązaniem są także oleje i serum do włosów, które poprawiają elastyczność włosów i odżywiają je. Właściwym wyborem na letnie dni są również kosmetyki do włosów z filtrem UV. Nie zapominaj o nich, nawet jeśli spędzasz lato w mieście.

Sprawdzone sposoby


Kosmetyki do włosów to nie jedyny sposób na piękna fryzurę. Istnieje wiele moliwości, które mają korzystny wpływ na stan naszych włosów, które wcale nie muszą być skomplikowane i wymagające. Jednym z nich jest na przykład pamiętanie o zakańczaniu mycia włosów strumieniem zimnej wody. Ten prosty zabieg pozwala na zamknięcie łusek włosa, przez co zabezpiecza je przed nadmiernymi uszkodzeniami.

Ważną kwestią, o której należy pamiętać, są również mechaniczne uszkodzenia, które może powodować wiele różnych czynników: wycieranie ręcznikiem, suszenie czy prostowanie. Podczas tych czynności należy szczególnie uważać na obchodzenie się z włosami. Na okres lata warto zrezygnować z farbowania i postawić na naturalność. Ochronić włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych może również kapelusz i odpowiednie upięcia włosów.

Lato to okres, w którym o włosy powinno się dbać w szczególny sposób. Niekorzystne warunki mogą przyczynić się do poważnych uszkodzeń włosów, które często są niestety nieodwracalne. Warto więc odpowiednio się do tego czasu przygotować i świadomie podejść do pielęgnacji swoich włosów w tak trudnym dla nich czasie.