Uroda

Makijaż jest codziennością dla dużej grupy kobiet (jeśli nie większości). Z jednej strony jest frajdą, polem do szaleństwa oraz troski o siebie, a z drugiej swego rodzaju… obowiązkiem. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i zawsze - niezależnie od sytuacji - mieć podkreśloną swoją naturalną urodę, postaw na największe hity! Specjaliści w krakowskim Centrum DER-MED wykonują trwałe makijaże, m.in. podkreślają brwi metodą pudrową/cieniowania (powder brows) oraz cieniowanie ust 2D! Czyżby były to opcje właśnie dla Ciebie?

Trwały makijaż - propozycja dla każdej kobiety!

Wielu osobom trwały makijaż wydaje się swego rodzaju ekstrawagancją - czy oby na pewno nią jest? Jeśli weźmiemy pod uwagę, że każdego dnia zajmuje on co najmniej kilka-kilkanaście minut (zwykle tak cennych o poranku), jest to znakomita inwestycja w swój czas. Co więcej, potrafi pomóc poczuć się każdej kobiecie pewniej i swobodniej niezależnie od sytuacji. Dzięki niemu zawsze podkreślone są największe atuty twarzy - zyskuje ona większą wyrazistość oraz głębię, a kontur ust czy brwi staje się kształtnie wymodelowany.

Trwały makijaż jest też rozwiązaniem dla osób, które mają alergię na kolorowe kosmetyki i w innym przypadku nie mogłyby malować się wcale. Trudność z zadbaniem o make up zwykle mają też osoby bardzo aktywne - cóż, sport, pocenie się i nie zawsze sprzyjające warunki atmosferyczne nie ułatwiają w tej kwestii zadania. Jeśli z tej perspektywy spojrzymy na trwały makijaż, raczej traci on otoczkę ekstrawagancji, prawda? Tym bardziej, że w przypadku naprawdę profesjonalnego podejścia i zastosowania najnowocześniejszych metod wygląda on niezwykle naturalnie. Taki efekt na brwiach pozwala uzyskać właśnie metoda pudrowa, inaczej nazywana metodą cieniowania lub powder brows, a na ustach cieniowanie dwoma kolorami, tak zwane 2D.

Makijaż permanentny brwi - metoda pudrowa (powder brows)

 • Uzyskany efekt jest subtelny i delikatny, a jednocześnie odpowiednio wyrazisty.
 • Rezultaty są bardzo naturalne, na co pozwala sposób cieniowania - wykorzystuje się wiele pigmentów, a nie tylko jeden kolor.
 • Tego typu technika tworzy trójwymiarowość - przy końcówce brew jest silniej nasycona pigmentem, zaś od nasady ma jaśniejszy odcień.
 • Brwi są podkreślone, optycznie wydają się być gęstsze, co nadaje kształtu także łukom brwiowym.
 • Wykonanie makijażu brwi trwa do ok. 60 minut, a w jego trakcie stosuje się miejscowe znieczulenie, co znacznie łagodzi ewentualny dyskomfort.
 • Co ważne, eksperci z krakowskiego Centrum DER-MED, którzy zajmują się wykonywaniem trwałego makijażu, podkreślają, jak istotne jest indywidualne podejście. Dlatego też każdy makijaż poprzedzony jest konsultacją wstępną - dobiera się wtedy kształt oraz kolor, które spełnią oczekiwania danej kobiety.
 • Pamiętaj, że od razu po zabiegu możesz mieć wrażenie “przesady”. Wszystko dlatego, że naskórek musi ulec złuszczeniu, co po około tygodniu znacznie zmniejszy nasycenie barwy. Wiele osób decyduje się wtedy na uzupełnienie - sprawdź, jak będzie u Ciebie!

Cieniowanie ust dwoma kolorami 2D

 • W tym przypadku także wykonuje się konsultację wstępną, w trakcie której omawia się oczekiwania klientki, kolor oraz kształt makijażu, jaki chcemy uzyskać.
 • Makijaż permanentny ust to także sposób na wyrównanie ewentualnych asymetrii czy mankamentów.
 • Cieniowanie dwoma kolorami pozwala osiągnąć wyjątkowo naturalny efekt.
 • Podkreślony jest nie tylko kontur ust - technika tego typu nasyca je także barwą, a subtelne wycieniowanie nadaje im dodatkowej głębi.
 • Zaraz po wykonaniu makijażu na ustach może pojawić się delikatny obrzęk. Kilka dni później skóra zacznie się z nich złuszczać (nie należy jej w tym pomagać, np. poprzez zrywanie skórka!).
 • Co istotne, pełnię efektu można ocenić dopiero po kilku tygodniach - barwa musi się ustabilizować i dopiero wtedy podejmuje się decyzję o ewentualnym dopracowaniu makijażu. By usta były wyraziste i gotowe na każdą okazję!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o hitach w trwałym makijażu, umów się na konsultację ze specjalistami z Centrum DER-MED w Krakowie: https://krakow.dermed.pl/pl/kontakt/