Uroda

Szybkie tempo życia wpływa na kondycję włosów zimą. Jak? Niedosuszone włosy pod czapką, bieg na autobus, deszcz, śnieg, brak czasu na pielęgnację. Włosy o każdej porze roku mierzą się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Latem muszą sobie radzić z palącym słońce, a zimą z grubymi czapkami, szalami, wiatrem i śniegiem. Z pewnością jeszcze znalazłoby się kilka niesprzyjających im czynników w okresie jesieni i zimy. Dlatego ważne jest by wiedzieć, jak dbać o włosy zimą.

Kilka trików sprawi, że włosy łagodniej przejdą zimę. Co dla kobiet oznacza większe zadowolenie ze swojego wyglądu na wiosnę, ale i po ściągnięciu czapki.

Co się dzieje z włosami pod czapką?

Można jej nie nosić, ale to nie jest zalecane. Czapka chroni nas przed zimnem, w konsekwencji przed przeziębieniem i zapaleniem zatok. Ciepłe nakrycie głowy to podstawa, w końcu nie da się też cały czas bronić przed czapką. Jeździmy w góry, na narty, gdzie jest ona absolutną koniecznością. Natomiast czapka na głowie sprawia, że gruczoły łojowe pracują szybciej. Efektem częściej przetłuszczające się włosy.

W okresie jesieni i zimy, gdy czapka jest codziennością może pojawić się łupież. Włosy mogą się też bardziej elektryzować. Poza tym jak wygląda fryzura spod czapki, wie chyba każda kobieta. I większość nie jest z niej zadowolona. Włosy są oklapnięte, często bez życia i szans na ratunek. Tej zimy możesz to zmienić.

Szampon letni na zimowy

Tak jak zmieniamy płyn do spryskiwaczy z letniego na zimowy, należy zmienić szampon z letniego na zimowy. Szampony w okresie letnim powinny dogłębnie oczyszczać i nawilżać włosy, chronić przed przesuszeniem. W zimie włosy mają inne potrzeby. Są bardziej łamliwe i niesforne. Przez częste noszenie czapki szybciej się przetłuszczają, a tym samym konieczna jest wymiana szamponu.

Jaki szampon wybrać, jak dbać o włosy zimą? Sprawdzą się szampony delikatne do włosów przetłuszczających się. Nawilżające, najlepiej naturalne, dobrane do rodzaju włosów (cienkie, łamliwe, wypadające). Wśród naturalnych składników szamponów do włosów, które dobrze sprawdzają się w zimie są: czarna rzepa, pokrzywa i chmiel.

W zimie sprawdzają się szampony regenerujące, przeciwdziałające wypadaniu i nawilżające. Jeśli włosy przetłuszczają się już po jednym dniu, to najlepszą opcją jest mycie ich każdego dnia. Mitem jest, że częste mycie włosów im szkodzi. Wręcz przeciwnie, jeśli włosy dostają codzienne wsparcie i zabezpieczenie płynące z dobrego szamponu to wychodzi im to na korzyść.

Co z oklapniętą fryzurą?

Fryzura spod czapki jest często powodem do śmiechu i warto się do niej uśmiechnąć. Nie ma sensu psuć sobie dnia z powodu włosów, w końcu problem ten ma praktycznie każda kobieta, która zakłada czapkę. Jest kilka sposobów na oklapniętą fryzurę.

• Nie zakładaj czapki na niedosuszone włosy. Nałożenie czapki na prawie, lecz nie do końca suche włosy to zabójstwo Twojej fryzury. Dlatego zawsze wysusz je do końca.

• Modne cięcie. Oklapnięte zimą włosy spod czapki to sygnał, by wybrać się do dobrej fryzjerki. Wybierz fryzurę, którą łatwo ułożyć dłońmi i kilkoma ruchami. Bez dużej ilości utrwalaczy, czyli lakierów, pianek itd. W okresie zimowym mocno obciążają one skórę głowy, a zakładając czapkę fryzura dostaje nowy kształt. Dlatego najlepszą opcją jest fryzjer i modna fryzura, którą szybko się układa.

• Susz włosy chłodnym powietrzem. Ciepłe powietrze to szybkie suszenie. Natomiast, czy zależy Ci na szybkości, czy fryzurze? Chłodnym powietrzem włosy suszy się dłużej, ale efekt uniesienia jest większy i bardziej długotrwały.

• Szczotka unosząca włosy u nasady to kolejny sposób, by mieć trwałą fryzurę. Używaj jej podczas suszenia włosów. Szczotkę taką znajdziesz w sklepie www.louma.pl.

Włosy z napięciem - jak pozbyć się elektryzowania?

To standardowy element zimowego życia włosów półdługich i długich, a nawet krótkich. Włosy się elektryzują po ściągnięciu czapki i nie tylko. Najprostszym sposobem jest zwilżenie dłoni wodą i przejechanie nimi po włosach.

Wpływ na elektryzowanie mają też inne elementy. Jak dbać o włosy zimą, by się nie elektryzowały?

• Wymień szczotkę na taką z naturalnym włosiem.

• Korzystaj z funkcji jonizacji w suszarce.

• Używaj kosmetyków nawilżających (olejki, mgiełki).

• Przetestuj kosmetyki o antystatycznym działaniu.

• Nawilżaj nie tylko włosy, ale i powietrze w domu.

Jak dbać o włosy zimą, to tylko z czapką z naturalnych materiałów

Stan włosów zimą zależy również od stylu życia i preferencji modowych, w tym materiałów, które nas otulają zimą. Najlepiej służą włosom czapki z naturalnych materiałów (wełna, bawełna). Dzięki nim skóra oddycha, nie poci się tak bardzo, przez co również jest większy komfort. Eko dzianiny różnią się od syntetycznych pod wieloma względami. Te pierwsze dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci, są dobrą opcją dla alergików, są miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki naturalnej czapce włosy przetrwają zimę w zdecydowanie lepszej formie.

Zima nie musi kończyć się kruchymi, matowymi włosami. Wystarczy wprowadzić tylko kilka zmian do ich pielęgnacji.