Uroda

Jest wiele produktów kosmetycznych na włosy, na które warto zwrócić uwagę. Wśród nich wyróżnia się woda lamelarna, która jest rodzajem produktu odżywczego w płynie. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto po nią sięgnąć i jakie są efekty jej stosowania? Postaramy się te kwestie przybliżyć.

Woda lamelarna, czyli skoncentrowana odżywka w płynie

Warto wiedzieć, że woda lamelarna ma zdolność do wnikania w strukturę włosów. Zawiera keratynę pochodzenia roślinnego, która jest naturalnym cementem dla włosów - wzmacnia je i odbudowuje. Ponadto zawiera liczne składniki odżywcze niezbędne dla dobrej kondycji włosów. Świetnie sprawdza się do włosów długich, ze skłonnością do plątania się czy puszenia, a także wysokoporowatych. Warto sięgnąć po taki produkt, gdy jest się po farbowaniu lub rozjaśnianiu włosów. Działanie wody lamelarnej polega na tym, że drobne cząsteczki keratyny wnikają w strukturę włosa, uzupełniając ubytki. Z kolei na powierzchni włosa kosmetyk powoduje wygładzenie, a nawet lustrzaną gładkość. Nie trzeba zatem wybierać się na keratynowy zabieg do fryzjera, by uzyskać świetny efekt na swoich włosach. Mimo, że wydawać się może iż taka odżywka będzie obciążać włosy, to nic bardziej mylnego. Nadaje się do każdego typu włosów nie tylko tych przesuszonych, suchych, łamliwych, czy cienkich, ale i włosów normalnych czy przetłuszczających się. Warto podkreślić, że ten produkt sprawdzi się nawet do włosów kręconych

Jakie można uzyskać efekty stosując wodę lamelarną?

Regularne stosowanie wody lamelarnej może zapewniać bardzo dobre efekty, dla wyglądu Twoich włosów. Wśród tych najważniejszych należy wymienić nabłyszczenie i wygładzenie włosów, redukcję puszenia i łatwiejsze rozczesywanie. Dzięki takiej odżywce włosy stają się jedwabiste w dotyku, ale to jeszcze nie wszystko. Są wyraźnie wzmocnione, a przy tym lekkie. Poprawia się wygląd włosów i można dostrzec większą głębię koloru. Warto podkreślić, że woda lamelarna jest odżywką do spłukiwania o błyskawicznym działaniu. Wystarczy kilkanaście sekund, by składniki odżywcze wniknęły w głąb włosów. Po tym czasie można ją spłukać i cieszyć się gładkością. Oczywiście zawsze przed jej zastosowaniem trzeba dokładnie umyć włosy i oczyścić je z wszelkich zanieczyszczeń, a także odsączyć nadmiar wilgoci po myciu. Aby woda lamelarna mogła zadziałać jak najlepiej, warto dbać o to, by nie przesuszać włosów na co dzień. Warto suszyć je chłodnym nawiewem suszarki, a także unikać prostowania z użyciem bardzo wysokiej temperatury. Jeśli już się to robi, to wcześniej trzeba sięgnąć po kosmetyki termochronne.

Co warto stosować dla gruntownego nawilżenia poza wodą lamelarną?

Stosując produkt głęboko odbudowujący, można stosować także taki szampon albo sięgnąć po produkt z kwasem hialuronowym, który także jest niezwykle potrzebny. Kwas hialuronowy chroni bowiem przed utratą wody, zatem zapobiega przesuszeniu nie tylko skóry, ale i włosów. Trzeba wiedzieć, że potrzebny jest kosmetyk, który ma w swoim składzie kwas hialuronowy trójcząsteczkowy, który wnika głębiej w strukturę skóry, ale i włosów. Dobrze sprawdzi się także olejowanie włosów średnioporowatych i wysokoporowatych. Naturalne oleje można stosować także do włosów niskoporowatych, które jednak ze względu na nieodchyloną łuskę, przylegającą do korzenia nie potrzebują wody lamelarnej. Lśniące włosy dzięki wodzie lamelarnej mogą być Twoją wizytówką.