Uroda

Nie wiesz, za pomocą jakiego produktu poradzić sobie z usunięciem wszystkich niedoskonałości skóry? Sięgnij po właściwy płyn micelarny, za pomocą którego usuniesz ze skóry nie tylko makijaż, ale również sebum i inne nieczystości bez podrażnienia. Płyn micelarny możesz stosować codziennie i nie obawiać się o swoją wrażliwą skórę. Ważne, by taka pielęgnacja uwzględniała również inne, kluczowe aspekty. O tym, dlaczego i jaki płyn micelarny stosować, dowiesz się z treści zamieszczonej poniżej.

Płyn micelarny - co to jest i dlaczego warto włączyć ten produkt do codziennej pielęgnacji!

Płyn micelarny to niezbędny kosmetyk do oczyszczania twarzy w każdej łazience kobiety, której zależy na uzyskaniu świetnego wyglądu. Niezmiennie, jest to także produkt, który należy włączyć do zestawu innych produktów, by w efekcie uzyskać kompleksową pielęgnację do wykorzystania na co dzień i na specjalne okazje. Płyn micelarny to produkt o wieloaspektowym działaniu, jak również do pielęgnacji różnego typu skóry. Jego wszechstronność sprawia, że wiele kobiet sięga po niego za każdym razem, gdy chce osiągnąć wyjątkowe efekty w dbałości o idealną prezentację skóry.

Płyn micelarny to nic innego, jak produkt, który zaleca się do zastosowania podczas pielęgnacji niemal każdego typu skóry. Sprawdzi się jednak przede wszystkim przy skórze z różną wrażliwością lub drażliwością na konkretne składniki kosmetyków. Kontakt z płynem micelarnym nie powoduje bowiem żadnych z istotnych objawów zapalenia skóry, a przy tym daje widoczne ukojenie i przyjemność, której nie da żaden inny kosmetyk.

Czym są micele zawarte w płynach micelarnych?

Są to cząsteczki złożone z łagodnych niejonowych substancji powierzchniowo czynnych, czyli posiadających właściwości myjące.

Micele posiadają 2 bieguny z których jeden jest rozpuszczalny w wodzie, a drugi wyłapuje tłuszcze niewspółgrające z wodą. To właśnie przez wgląd na taki skład płyn micelarny świetnie radzi sobie z wyłapywaniem różnego rodzaju nieczystości, a następnie przenoszenie ich na zastosowany płatek kosmetyczny.

Micele zawarte w płynach micelarnych Garnier poradzą sobie z usunięciem nie tylko pozostałości po makijażu, ale również smogu, metali ciężkich czy nieczystości wynikających z naturalnego metabolizmu skóry.

Jak skutecznie i prawidłowo stosować płyny micelarne?

Przede wszystkim stosuj je rano i wieczorem. Nałóż niedużą ilość płynu na wacik do demakijażu i zacznij przemywanie twarzy. Najpierw wyczyść oczy, a następnie kieruj płatek od góry do dołu twarzy.

Potraktuj płyn micelarny, jako obowiązkowy kosmetyk w Twojej wieczornej pielęgnacji, by usunąć wszystkie zanieczyszczenia nagromadzone na skórze w ciągu dnia. Za jego pomocą usuń sebum i martwy naskórek, a z pewnością zauważysz, że taka czysta skóra lepiej chłonie składniki odżywcze zawarte w innych kosmetykach.

Miej pewność, że Twoja pielęgnacja twarzy przebiega z największą dbałością o każdą część skóry i powoduje, że w efekcie tego wyglądasz promienniej każdego dnia!