Uroda

Wiele kobiet stoi przed dylematem odpowiedniego doboru urządzeń do pielęgnacji. Produkty te w większości posiadają podobne parametry, ale różnią się marką, ceną i gwarancją. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

 

Producenci urządzeń oferują mnóstwo korzyści, obiecując m.in. bujne loki czy zadbane stopy. Przed wyprawą do sklepu warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć i jakiego sprzętu potrzebujemy - czy multifunkcjonalnego, zaawansowanego czy raczej prostszego, spełniającego nasze podstawowe założenia.

 

- Obecnie mocno zauważalny jest trend przenoszenia do domu rozwiązań specjalistycznych, spotykanych w gabinetach kosmetycznych czy salonach fryzjerskich. Stąd tak duży wzrost zainteresowania naszych klientek depilacją IPL czy profesjonalnymi urządzeniami do stylizacji i modelowania włosów – mówi Magdalena Ziętek-Sajkowska, kierownik marki AGD MDA w NEONET.

Suszarka czy suszarko-lokówka

Suszarki do włosów, oprócz swojej tytularnej funkcji, mogą też pielęgnować, stylizować i modelować fryzurę. Nowoczesne suszarki dla indywidualnych konsumentek są już wyposażone w podobne funkcje co te profesjonalne, używane w salonach fryzjerskich. Dysponują też podobnym zakresem mocy, od 1000 W do 2300 W. Oczywiście im większa moc, tym szybciej wysuszymy włosy.

 

- Zarówno w przypadku suszarek, jak i suszarko-lokówek, bardzo ważna jest możliwość regulacji prędkości oraz temperatury. Dzięki temu możemy tak dobrać parametry suszenia, aby były one bezpieczne dla naszych włosów. Dodatkową zaletą jest zimny nawiew, który pomoże utrwalić już ułożoną fryzurę. Warto również zwrócić uwagę na funkcję jonizacji, dzięki której włosy nie będą się elektryzować, czy dodatki takie jak dyfuzor, który pomoże unieść włosy u nasady oraz podkreślić loki. W przypadku suszarek coraz popularniejsze są modele z profesjonalnymi silnikami AC, które są bardziej wytrzymałe i wydajniejsze. Klientki NEONET chętnie wybierają suszarki: Philips HP 8233/00, Remington AC3300, Babyliss D371E i suszarko-lokówkę Rowenta CF9320 – zauważa Magdalena Ziętek-Sajkowska.

 

Przed wyborem suszarki należy wziąć również pod uwagę długość i gęstość włosów. Długie, grube i gęste będą wymagały urządzenia o mocy co najmniej 1600 W. Do krótkich wystarczy 1000-1400 W. Warto pamiętać, że ciepły strumień powietrza, wytwarzany przez suszarki, może szkodzić włosom, dlatego im szybciej je wysuszymy, tym krócej wystawiamy je na oddziaływanie wysokiej temperatury.

 

Główną zaletą suszarko-lokówki jest to, że nie trzeba najpierw suszyć, a potem kręcić włosów - czynności te wykonuje się jednocześnie. Dodatkowo, stosunkowo niska temperatura jest bardziej przyjazna niż w przypadku suszarki. Niestety, jej funkcjonalność jest ograniczona. Uzyskamy lekkie fale i bujną fryzurę, ale nie zrobimy już np. sprężystych loków.

Lokówka a prostownica

Kobiety od produktu oczekują przede wszystkim dopasowania do włosów oraz jednoczesnej pielęgnacji i stylizacji. Panie, których włosy są podatne na układanie, mogą używać zarówno lokówek, jak i prostownic. Warto zaznaczyć, że fantazyjne fale można uzyskać także dzięki samej prostownicy. Efekty mogą być zdumiewające. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste czy nieumiejętne ich stosowanie, może wysuszyć włosy i pozbawić je blasku.

 

Lokówki zwykle wyposażone są w kilka końcówek o różnej grubości, co pozwala na kreowanie spiralek lub fal. Sprężyste i trwałe loki zapewni urządzenie o stożkowatym kształcie, zwężającym się ku końcowi.

 

Nowoczesne urządzenia mają wmontowany wskaźnik temperatury. Ułatwia to dobór lokówki do włosów. Do cienkich, rozjaśnionych i delikatnych wystarczy urządzenie nagrzewające się do temperatury od 100 do 170 stopni. Farbowane pasma potrzebują trochę wyższej temperatury, natomiast gęste i grube włosy najlepiej traktować lokówką nagrzaną do 200 stopni C.

 

Przy prostownicy sytuacja ma się podobnie. Dla włosów delikatnych i rozjaśnianych, maksymalne nagrzanie wynosi 160 stopni, dla normalnych i farbowanych: 160 – 180. W przypadku braku podatności na prostowanie można zastosować urządzenie osiągające 200 stopni.

 

- Przy zakupie prostownicy warto zwrócić uwagę również na szybkość nagrzewania, funkcję jonizacji oraz rodzaj materiału, z jakiego zrobione są płytki grzejne. Klientki częściej wybierają płytki ceramiczne, które równomiernie rozprowadzają temperaturę, a włosy dzięki nim są gładkie i lśniące. Dużą popularnością cieszą się prostownice Remington S8500 oraz Philips HP 8361/00 - przyznaje Magdalena Ziętek-Sajkowska. - Natomiast te klientki, które chcą mieć piękne loki, najchętniej kupują lokówki automatyczne. Najpopularniejszym modelem w naszej sieci jest lokówka Babyliss C1100E, która w szybki i łatwy sposób kręci włosy – dodaje.

Depilator

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze. Obecnie rynek oferuje wiele depilatorów - z głowicą z pęset oraz dysków. Warto zaznaczyć, że pęsety rozmieszczane są w większych odległościach, dlatego też lepiej sprawdzają się przy depilowaniu słabych bądź rzadkich włosów. Pęset może być od 18 do nawet 40. Oczywiście im ich więcej, tym golenie jest dokładniejsze oraz szybsze. Przy delikatnej skórze depilator z 40 pęsetami może niestety drażnić naskórek. Dyski natomiast zbudowane są z różnych materiałów. Wyróżnia się ceramiczne, nie powodujące alergii oraz metalowe, które są tańsze, ale występuje ryzyko podrażnień. Depilatory z dyskami usuwają więcej owłosienia.

 

Przy zakupie depilatora warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji prędkości, co pozwala dostosować ją do wrażliwości depilowanych miejsc.

 

- W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost popularności depilatorów laserowych, które opierają się na technologii IPL (intensywne światło pulsacyjne). Światło uszkadza mieszki włosowe pod powierzchnią skóry, co pozwala na długotrwałą depilację. Gładką skórą możemy cieszyć się już po kilku zabiegach. Jednocześnie, zabiegi te są praktycznie bezbolesne i nie powodują podrażnień. Taka depilacja jest również dużo tańsza niż zabieg w gabinecie. Najpopularniejsze depilatory wśród naszych klientek to Philips LUMEA SC2005/00, Philips LUMEA SC1995/00 i Remington IPL6250 – dodaje Magdalena Ziętek-Sajkowska.

Elektryczny pilnik do stóp

Elektryczny pilnik do stóp to nowość, która pojawiła się na rynku całkiem niedawno i zdobyła rzesze wielbicielek. Jest to bardzo ciekawe uzupełnienie kobiecej toaletki, które gwarantuje aksamitną i delikatną skórę stóp. Pomaga zadbać o stopy jeszcze dokładniej, a co najważniejsze bez wysiłku usuwa zbędny naskórek. Tutaj decydującym czynnikiem wyboru jest cena oraz wygląd pilnika.

A inne urządzenia?

Oczywiście na sklepowych półkach kobiety znajdą więcej produktów do codziennej pielęgnacji. Najważniejsza w tym przypadku jest odpowiednia wiedza na temat danego urządzenia, czyli wcześniejsze zapoznanie się z jego funkcjonalnościami oraz porównanie z konkurencyjnymi ofertami.

Tematy: