Uroda

Laserowa depilacja włosów jest idealnym i najpopularniejszym sposobem, aby usunąć niechciane włoski na ciele.

 

Każda kobieta, dla której wygląd jest niezwykle ważny, będzie dokładać wszelkich starań, aby być piękna i atrakcyjna. Każda kobieta będzie chciała pozbyć się niechcianych włosów i będzie starać się je usunąć w wygodny i trwały sposób. Pamiętajmy, że choć istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się tanio włosków na ciele, depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem. Daje on bowiem najbardziej skuteczne i długotrwałe rezultaty. W czasie zabiegu, impuls laserowy jest używany do zniszczenia mieszków włosowych, co konsekwencji powoduje długotrwałe albo nawet zmniejszanie włosów.

 

Jeśli już zdecydowałaś się na depilację laserową, musisz wziąć pod uwagę, kilka następujących rzeczy.

 

Twój typ skóry i włosów

Pamiętaj, że istnieją różne typy skóry i włosów, a typ lasera, jaki używany podczas zabiegu, zależy właśnie od nich. Dlatego powinniśmy znać swój typ skóry i włosów, aby kosmetolog mógł wybrać odpowiedni rodzaj lasera.

Intensywność właściwego lasera

Jak już wspomniałam wcześniej, wyróżniamy wiele rodzajów skóry i włosów, dlatego energia i intensywność lasera powinna być dobrana odpowiednio do danego typu skóry. Zdarza się, że niektóre kliniki używają tego samego typu lasera dla każdego pacjenta, ale pamiętaj, że może to mieć wpływ na wyniki zabiegu. Różne promienie laserowe powinny być dostosowane do różnych rodzajów skóry i włosów.

Doświadczenie kosmetologa

Pamiętaj, że doświadczenie kosmetologa również może mieć duży wpływ na jakość wykonanego zabiegu. Tylko wysoko wykwalifikowany i doświadczony kosmetolog może prawidłowo obsłużyć laser i odpowiednie wyniki.

Wiele sesji

Przed wybraniem się na depilację laserową, musisz zdawać sobie sprawę, że nie skończy się to na jednym zabiegu. Powinnaś uwzględnić, że wielokrotność i liczba sesji zależy od danego pacjenta i różnych czynników, przede wszystkim od jego koloru skóry, rodzaju włosów i ich gęstości. U większości pacjentów można uzyskać trwałe rezultaty, ale niektóre osoby będą potrzebowały corocznego powtarzania sesji, aby podtrzymać idealne rezultaty.

Ważna pielęgnacja po zabiegu

Niewiele osób zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego, że właściwe środki zaradcze są bardzo ważne dla osiągnięcia idealnych wyników depilacji laserowej. Po zabiegu należy dbać o leczony obszar i pamiętać, że włoski możemy gubić jeszcze przez kilka dni. Ponadto pamiętajmy, że właściwa pielęgnacja po zabiegu ma istotne znaczenie dla minimalizacji ryzyka wystąpienia efektów ubocznych, takich jak przebarwienia skóry.

Podsumowanie

Depilacja laserowa stała się niezwykle popularna od 2000 roku. Od tego na rynku pojawiło się na rynku wiele maszyn do depilacji włosów. Włoski możemy usunąć z dowolnej części ciała, np. twarz, szyja, piersi, pachy, nogi, ręce i okolice bikini. Do najważniejszych zalet zaliczamy na pewno: łatwo obsługi maszyny do depilacji i jej bezpieczeństwo dla pacjenta, jest to bardzo szybki i wcale nie czasochłonny zabieg, daje długotrwały efekt i nie powoduje efektów ubocznych. Do wad zaliczmy natomiast to, że jest droższy w porównaniu do innych sposobów depilacji i to nie jest skuteczna, w depilacji białych lub blond włosów.