Uroda

Manicure hybrydowy na pierwszy rzut oka niewiele się różni od tradycyjnego. Różnica polega głównie na trwałości lakieru na paznokciach. W przypadku hybrydy paznokcie są błyszczące i odporne na zadrapania, a prawidłowo nałożony i utwardzony lakier trzyma się przez okres 2-3 tygodni.

Hybrydy utwardza się w specjalnych lampach UV lub LED. W przypadku, gdy zaopatrzysz się w taką lampę, a także w niezbędne akcesoria to możesz rozpocząć przygodę z samodzielnym robieniem paznokci hybrydowych. Nie jest to trudne, wymaga tylko dokładności i skrupulatności. Z pewnością świetnie sobie poradzisz, a twoje paznokcie będą piękne i błyszczące.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Przygotuj następujące akcesoria:

1. Lampa do utwardzania lakieru – dostępne są lampy:  UV (czas utwardzania lakieru ok. 2 minuty) oraz LED (czas utwardzania poniżej minuty)

2. Pilnik – najlepiej gradacja 100/180

3. Baza pod lakier hybrydowy

4. Lakier hybrydowy w wybranym kolorze

5. Top (nabłyszczacz)

6. Odtłuszczacz do paznokci

7. Płyn przeznaczony do usuwania warstwy dyspersyjnej

8. Waciki bezpyłowe – najlepiej 12 warstwowe, gdyż nie robią się dziury i nie rwą się tak szybko jak 8 warstwowe

9. Oliwka

 

Zaczynamy

Krok 1 – rozpoczynamy tak jak w klasycznym manicure. Namocz dłonie, poczekaj aż skóra będzie miękka i wilgotna. Następnie dokładnie je wytrzyj.

Krok 2 – obetnij paznokcie, opiłuj je i nadaj im odpowiedni kształt. Następnie odsuń lub wytnij skórki.

Krok 3 – odtłuść płytkę paznokcia. Możesz ją przetrzeć wacikiem nasączonym preparatem do odtłuszczania. Opcjonalnie możesz też zmatowić płytkę paznokcie blokiem polerskim, wówczas lakier będzie się dłużej trzymał.

Krok 4 – na przygotowane paznokcie nałóż bazę. Musisz to zrobić szybko, bo baza może spłynąć na skórki wokół paznokcia.  Przy nakładaniu bazy staraj się nie zalać skórek i pokrywaj także krawędź paznokcia.  Po nałożeniu bazy wysusz paznokcie pod lampą UV (2 min.) lub LED (1 min.)

Krok 5 – nałóż pierwszą cienką warstwę lakieru hybrydowego i utwardź go pod lampą.  Następnie nałóż kolejną warstwę lakieru i również go wysusz.

Staraj się nakładać cienkie warstwy. Zbyt duża grubość lakieru spowoduje gruby i nieestetyczny wygląd paznokcia.

Krok 6 – po nałożeniu koloru możesz pomalować paznokcie cienką warstwą ochronnego lakieru nawierzchniowego. Utrwali on hybrydę i nada odpowiedni połysk. Lakier ten również musisz wygrzać pod lampą.

Krok 7 – na zakończenie paznokcie możesz przetrzeć wacikiem z płynem odtłuszczającym lub zmywaczem. Usuniesz dzięki temu lepką warstwę, która jest na wierzchu. Na skórki wokół paznokci nałóż oliwkę.

 

I gotowe.

 

Jak widzisz, samodzielne zrobienie hybrydy nie jest trudne. Wymaga jedynie wprawy i doświadczenia, dlatego nie należy się zniechęcać się po pierwszym razie. Pamiętaj, że lakiery hybrydowe różnych producentów mogą się różnić konsystencją, sposobem wykonywania, ale ogólne zasady są takie same.

 

A może zainteresuje Cię również manicure tytanowy?