Uroda

Jest to jeden z najstarszych, znanych nam zabiegów manicure. Był stosowany w Japonii już w XVII wieku. Nazywany jako manicure japoński lub P.Shine. Jego cechą jest wcieranie w paznokcie specjalnego preparatu z witaminami i minerałami, a następnie warstwy pudru. Po takim zabiegu paznokcie będą miały perłowy połysk. Będą też silniejsze, zdrowsze i odpowiednio odżywione.

Współczesną wersję kosmetyków i pasty do manicure japońskiego opracowała firma P.Shine. Stąd też można spotkać określenie jako manicure P.Shine.  Najważniejszym elementem jest specjalna pasta, która zawiera m.in. witaminy A + E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego. Składniki te wzmacniają płytkę paznokcia, przez co omawiany manicure jest polecany  do paznokci kruchych, łamliwych i rozdwajających się.

Manicure japoński (P.Shine) znajduje się w ofercie wielu salonów kosmetycznych. W drogeriach są sprzedawane również kompletne zestawy P.Shine, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić taki manicure w domu.

Kupując zestaw do manicure japońskiego (P.Shine) otrzymamy:

 • pastę P.Shine
 • puder P.Shine
 • zieloną polerkę
 • różową polerkę
 • pilnik do matowienia płytki
 • pilnik do skracania paznokcia
 • plastikową szpatułka do odpychania skórek i nakładania kremu/pasty

Mając powyższy zestaw, możemy same podjąć się wykonania zabiegu.

Manicure japoński krok po kroku:

Krok 1: Przygotuj paznokcie do zabiegu. Umyj je (a najlepiej wcześniej je wymocz w ciepłej wodzie) i wysusz. Zmyj stary lakier lub odżywkę. Posmaruj skórki preparatem do zmiękczania skórek

Krok 2: Za pomocą palniczka skróć paznokcie oraz delikatnie opiłuj płytkę paznokcia w celu zmatowienia. Plastikową szpatułką odepchnij skórki lub je wytnij.

Krok 3: Na tak przygotowane paznokcie nałóż pastę P.Shine, a następnie zieloną polerką energicznie ją wcieraj w płytki paznokci.

Krok 4: Gdy pasta będzie już całkowicie wtarta w paznokcie, nałóż puder P.Shine na różową polerkę. Następnie również puder energicznie wetrzyj w płytki paznokci. W ten sposób zabezpieczysz składniki zawarte w paście i pozwolisz im wniknąć w paznokcie.

 

Gotowe. Twoje paznokcie mają teraz zrobiony manicure japoński.

Co warto wiedzieć o manicure japońskim?

 • Cały zabieg trwa ok 30 minut. Jeśli jednak Twoje paznokcie są mocno zniszczone i wymagają regeneracji, wówczas zaleca się wykonanie 3-4 takich zabiegów, każdy w odstępie ok. 3 tygodni. Warto również wstrzymać się od malowania paznokci między zabiegami (przyśpieszy to ich regenerację).
 • Zbyt częste robienie manicure japońskiego może być szkodliwe. Z jednej strony idealnie odżywia to nasze paznokcie, jednak z drugiej strony energiczne wcieranie kremu może powodować ścieranie powłoki paznokcia. Gdy zbyt często będziemy robiły taki manicure (i wcierały krem), powłoka paznokcia nie będzie miała możliwości dobrze odrosnąć.
 • Nie powinno się również wykonywać manicure japońskiego bezpośrednio po zdjęciu przedłużonych paznokci, niezależnie czy były to paznokcie żelowe, czy akrylowe. Po zdjęciu tipsów płytka paznokcia jest zbyt cienka i musimy poczekać aż trochę odrośnie.
 • Dodatkowo trzeba się zastanowić nad sensem wykonania manicure japońskiego tuż przed wyjazdem na wakacje. Wynika to z tego, że przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się malować paznokci. Natomiast gdy po zabiegu P.Shine pomalujemy paznokcie to lakier i tak nie będzie się długo trzymał na nabłyszczonej i natłuszczonej płytce.