Damskie Sprawy - ciąża, macierzyństwo, wychowanie

Ciąża i Macierzyństwo

Wkrótce zostaniesz mamą? Przyjmij zatem nasze serdeczne gratulacje! Teraz, w tym szczególnym dla ciebie okresie, musisz wyjątkowo dbać o swoje zdrowie – oznacza to przecież jednoczesne dbanie o zdrowie maluszka. O czym powinnaś pamiętać, na co zwracać uwagę i czego robić ci absolutnie nie wolno?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Karmienie piersią jest najbardziej naturalnym procesem żywieniowym niemowlęcia, a jednak wzbudza ogromne kontrowersje jeśli odbywa się ono w miejscach publicznych. Kobiety w dzisiejszych czasach są bardziej odważne niż kiedyś, znają swoje prawa i potrafią o nie walczyć. O karmieniu piersią w miejscach publicznych opowie Alina Jedlińska, położna i ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Mówi się, że poród jest jednym z najtrudniejszych, a zarazem najpiękniejszych doświadczeń w życiu kobiety. Dopóki jednak go nie przeżyjemy, jest po prostu jedną, wielką niewiadomą, której zazwyczaj zwyczajnie się boimy. Jeśli i ty jesteś w tym gronie, oswój nieco swój strach poprzez dobycie odpowiednich informacji. Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o porodzie.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Każdego roku na adopcję decyduje się tysiące par. Dla niektórych z nich to jedyna szansa na posiadanie dziecka, inni pragną w ten sposób powiększyć swoją rodzinę o kolejnego malucha. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak dokładnie wygląda procedura adopcyjna i z czym trzeba się liczyć, gdy smyk pojawi się już w domu. Dowiesz się tego wszystkiego w naszym artykule.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Po wprowadzeniu rocznych urlopów macierzyńskich wiele kobiet planujących dzieci odetchnęło z ulgą. Niestety, w końcu przychodzi moment, w którym i ten urlop się kończy i trzeba wrócić do pracy. Która forma opieki nad dzieckiem będzie wówczas najlepsza? Jakie są korzyści z zatrudnienia niani, a jakie z oddania maluszka do żłobka? A może najlepsza będzie babcia? Oto zalety i wady wszystkich opcji, a także kilka przydatnych wskazówek.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Choć w Polsce bardzo podkreśla się wyższość karmienia piersią nad mlekiem modyfikowanym, ostateczna decyzja zawsze należy do matki. I – wbrew pozorom, wcale nie jest prosta, bo obie opcje mają równie dużo korzyści, jak i wad. Warto je poznać, a przy okazji dowiedzieć się, jakie akcesoria są niezbędne przy karmieniu maluszka.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Regularny seks, potem wielka nadzieja, miesiączka oraz wielkie łzy – i tak co miesiąc. Niepłodność nazywana jest problemem XXI wieku, co roku dotyka tysiące par. Jeśli ty i twój partner jesteście w tej grupie i mimo starań, wciąż nie jesteś w upragnionej ciąży, najwyższy czas ustalić plan konkretnego działania.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe. Aby kiedyś, jako dorosły człowiek, mogło powiedzieć: „ech, kiedy byłam/byłem dzieckiem – to były czasy!”. I zapewne nie raz zastanawiasz się, jak to osiągnąć. Jak sprawić, żeby twoja pociecha miała poczucie szczęścia w życiu i wyrosła na zadowolonego człowieka? Mamy dla ciebie kilka podpowiedzi.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Podejrzewasz, że jesteś w ciąży albo właśnie zaczęłaś ją planować? Świetnie! Teraz musisz dowiedzieć się wszystkiego o tym, co czeka cię w nadchodzących miesiącach. Będzie się działo!

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Niedawno urodziłaś lub wkrótce urodzisz dziecko? Świetnie, przed tobą przepiękna, macierzyńska przygoda, obfitująca w wiele wzruszających chwil. Jednocześnie pierwsze tygodnie życia maluszka mogą dostarczyć wielu wątpliwości czy obaw. Rozwiewamy je wszystkie – oto twój kompletny poradnik, jak radzić sobie z opieką nad noworodkiem.

Więcej…