Sport dla Kobiet - fitness, joga, pływanie, bieganie, rekreacja

Sport i Fitness

Chcesz schudnąć? Poprawić swoją sylwetkę? Napiąć mięśnie i poprawić kondycję? Na pewno! A skoro tak, to mamy gotową odpowiedź na twoje potrzeby – to trening kardio. Fenomenalny, nieskomplikowany i uniwersalny, a przy tym popularniejszy z roku na rok. Dowiedz się, czym jest trening kardio, jakie są wskazania i przeciwwskazania do takiej aktywności, poznaj przykładowe ćwiczenia i zakochaj się w dbaniu o własne ciało!

Więcej…

Sport i Fitness

Jogę kojarzymy ze słynną pozycją „kwiat lotosu”, nie zdając sobie sprawy, że jest czymś znacznie więcej. To cały zestaw fantastycznych ćwiczeń i aktywność, która może mieć wpływ na nasz umysł. Jakie korzyści osiągniesz, ćwicząc jogę? Czy lepiej wybrać ćwiczenia w domu czy studio? Które ćwiczenia są dobre na początek? Tutaj znajdziesz odpowiedź na wszystkie tego typu pytania.

Więcej…

Sport i Fitness

Każda z nas pragnie być piękna, co wiąże się ze smukłym, giętkim ciałem. Dla wielu kobiet niezwykle ważne jest także zdrowie i aktywność fizyczna. Połączeniem tych dwóch potrzeb czy pragnień jest pilates – wyjątkowa aktywność o wielu zaletach. Jakie korzyści odniesiesz z ćwiczenia pilatesu? Czy ta aktywność ma jakieś wady? I dla kogo szczególnie jest przeznaczona? Tu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, a dodatkowo – opis najprostszych ćwiczeń.

Więcej…

Sport i Fitness

Zastanawiasz się czy powinnaś rozpocząć ćwiczenia, znaleźć dyscyplinę, w której wytrwasz i zafundować sobie odrobinę ruchu? Szukasz motywacji, która pozwoli ci podtrzymać plan i nie zrezygnować z niego przy pierwszej okazji? Sprawdź co mówi twój organizm. Podpowiadamy jak rozpoznać 10 symptomów kiepskiej formy – znaków, które mówią o tym, że pora się za siebie zabrać.

Więcej…

Sport i Fitness

Regularne korzystanie z sauny niesie ze sobą szereg korzyści dla zdrowia i urody. Skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, dzięki intensywnemu poceniu. Wzmacnia odporność poprzez hartowanie i pobudzanie organizmu do produkcji białych krwinek. Podczas wizyty w saunie przyspiesza tętno i metabolizm, co przekłada się na szybsze spalanie kalorii i poprawę wydolności układu krążenia. Ponadto sauna relaksuje i poprawia wygląd skóry.

Więcej…

Sport i Fitness

Kobiety podczas miesiączki rzadko mają ochotę na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Dolegliwości tj. bóle brzucha, pleców, głowy, niskie samopoczucie i zły nastrój często zniechęcają do wykonywania ćwiczeń. Nawet większość aktywnych kobiet jest przekonana jest, iż podczas miesiączki powinny odpuścić ćwiczenia. Jak jest naprawdę?

Więcej…

Sport i Fitness

Jeśli w Twojej szufladzie leży nieużywana karta do klubu fitness, ten tekst jest dla Ciebie. Nie miej wyrzutów sumienia: ewolucyjnie jesteśmy zaprogramowani na lenistwo i nie tak łatwo zmotywować się do aktywności fizycznej.

Więcej…

Sport i Fitness

Jak wygląda przeciętny tydzień w klubie fitness? W poniedziałki są tłumy ludzi, a 70% z nich to nowe twarze. W środy jest już zdecydowanie luźniej, a w piątki przychodzą głownie stali bywalcy. Pojawia się pytanie, dlaczego nasza motywacja tak szybko słabnie i po co jest nam potrzebny trener personalny?

Więcej…

Sport i Fitness

Producenci dwukołowców (co dobrze pokazują np. rowery Romet) wiedzą dobrze jak wpisać się w gusta miłośników dwóch kółek i to także kobiet. Poniższe przykłady doskonale pokazują, że również specjalnie dla pań istnieją modele transportu dwukołowego, które odpowiadają im potrzebom.

Więcej…

Sport i Fitness

Na co dzień żyjemy w stałym pędzie obowiązków. Otoczeni jesteśmy natłokiem bodźców, które bombardują nas w każdym momencie. Często trudno jest nam skupić się na sobie samych, na tym co tu i teraz, bo głowa podpowiada myśli o tym co było i co będzie. Tymczasem można nauczyć się uważności umysłu. Poprzez medytację, będącą podłożem mindfulness, możemy trenować umysł i ciało, polepszając jakość życia.

Więcej…