Kuchnia i Dieta

Czy można wyobrazić sobie coś bardziej zdumiewającego, niż dzieła ludzkich rąk odzwierciedlające różne kształty, postacie z bajek, motywy z książek czy do złudzenia przypominające żywe kwiaty wykonane z… cukru? Już 14 - 15 października taka wystawa zagości po raz drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Każdy miłośnik słodkości musi tam być!

 

Cake Festival Poland 2017 to międzynarodowa impreza branżowa dla dekoratorów ciast i tortów. I wszystkich amatorów słodkości. Główny punkt programu, czyli konkurs i wystawa tortów artystycznych, zadowoli każdego, kto ceni słodkie dekoracje i nie jest w stanie przejść obojętnie obok tych niezwykłych tworów ludzkich rąk. Może też zainteresować tych, którzy szukają wymarzonego tortu na ślub lub inną ważną okazję.

 

Festiwal powstał z potrzeby wyjścia naprzeciw szybko rosnącemu zainteresowaniu sugarcraftingiem w Polsce. Program dwudniowego festiwalu skierowany jest zarówno do pasjonatów, jak i profesjonalistów. Stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, podpatrzenia najnowszych trendów w zakresie technik i surowców – te będzie można nabyć również na miejscu. Zaproszeni wystawcy to wiodące marki, które przedstawią nowości: akcesoria, materiały, barwniki i masy cukrowe. Z całą pewnością najbardziej wartościowe okażą się prowadzone przez mistrzynie, światowej sławy sugarcrafterki pokazy i warsztaty o różnorodnej tematyce. To właśnie tu, w Katowicach, będzie okazja, by je bliżej poznać, wymienić doświadczenia i wyjść z talentem poza ściany swojego domu!

 

W tym roku na wystawie można będzie podziwiać prawie 400 prac: tortów, figurek 3D, dekorowanych ciastek i babeczek. Do konkursu zgłosiło się prawie 40 dzieci! Prace będą oceniane w 10 różnych kategoriach:

1. Tort weselny

2. Mały element dekoracyjny (figurka)

3. Duży element dekoracyjny (figurka)

4. Tort 3D

5. Tort okolicznościowy

6. Babeczki

7. Ciastka

8. Kwiaty botaniczne

9. Kwiaty fantazyjne

10. Tort w tematyce „Mój ulubiony film lub książka” (kategoria dla dzieci i młodzieży)

 

Więcej na temat kategorii konkursowych: http://cakefestivalpoland.com/opis-kategorii/

 

Już w piątek, 13 października 2017 r. przed festiwalem będzie można uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez Silvię Mancini i Jarkę Šípkovą. Silvia, włoska mistrzyni modelowania figurek, poprowadzi szkolenie, podczas którego zdradzi, jak uczynić cukrową figurkę realistyczną oraz jak wypracować własny styl i technikę. Jarka, specjalistka od cukrowych kwiatów prosto z Czech, zaprezentuje, jak zbudować kwiat piwonii od podstaw.

 

Zapisz się na szkolenie – Jarka Šípková i jej kwiat piwonii

https://abilet.pl/impreza/kurs-cukrowej-piwonii-z-jarka-sipkova-3781

 

Zapisz się na szkolenie – Silvia Mancini i modelowanie postaci

https://abilet.pl/impreza/cake-festival-poland-kurs-modelowania-postaci-z-silvia-mancini-3906

 

Zobacz zdjęcia z Cake Festival Poland 2016

http://cakefestivalpoland.com/galeria

 

 

Termin: 14-15.10.2017

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe

więcej informacji: http://cakefestival.abilet.pl/

 

Galeria zdjęć

Torty

Dekoracja kilku piętrowego tortu to nieraz tygodnie pracy, poczynając od szkiców na papierze i tworzenia poszczególnych elementów oddzielnie

 

Robal

Tak nietuzinkowy tort 3D stał się hitem ubiegłorocznego festiwalu i dał Malwinie Franczak tytuł the Best of Cake Festival Poland.

 

Babeczki

Cake Festival Poland to nie tylko torty, ale też inne formy, takie jak ciastka, babeczki, kwiaty cukrowe

 

Ork

Nie wszystkie torty są piękne w klasycznym rozumieniu dekoracji, ale każde pokazują kunszt, wyobraźnię i ogrom pracy dekoratorów