Damskie Sprawy I Portal dla Kobiet - aktualności z życia kobiet

Aktualnosci

Już w niedzielę, 14 lipca, od godziny 10:00 do 20:00, największy Park Rozrywki w Polsce zaprasza na obchody swojego 10-lecia! Zapowiada się dzień pełen emocji, spełnionych marzeń i niezapomnianych chwil. Energylandia przygotowała mnóstwo niespodzianek i atrakcji dla wszystkich Gości. Na tym wydarzeniu po prostu nie może Was zabraknąć!

Więcej…

Aktualnosci

Lada dzień ruszą prace remontowe w Klinice Neurologii i Epileptologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Potrwają do 2025 roku i pochłoną 15 mln PLN, które zobowiązał się uzbierać Rossmann w ramach swojej akcji „Pomagamy jak umiemy”. -Będziemy tu mieli ośrodek na miarę XXI wieku – mówi z dumą doktor Łukasz Przysło, szef kliniki.

Więcej…

Aktualnosci

„Rozgryź Cenę” to interaktywna zabawa w aplikacji Rossmann PL. Szanse na wygranie bonu o wartości 20 zł mają ci uczestnicy, którzy najlepiej wytypują ceny produktów z aktualnej gazetki promocyjnej Rossmanna. Miesięcznie organizujemy kilka edycji naszej akcji i za każdym razem do wygrania jest 2 tys. kart podarunkowych do drogerii o wartości 20 zł.

Więcej…

Aktualnosci

Decyzją Senatu RP Wisława Szymborska została ogłoszona patronką roku 2023. W setną rocznicę urodzin (2 lipca) poetki i noblistki na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie pokazała się okolicznościowa iluminacja. W całym kraju, w licznych placówkach kulturalno-oświatowych odbyły się i ndal odbywają imprezy związane z noblistką - sesje popularno-naukowe, spotkania miłośników literatury, prelekcje i odczyty, a także konkursy poetyckie (m.in. Skarżysku Kamiennej, Suwałkach czy Libiążu).

Więcej…

Aktualnosci

Natalia Szroeder oficjalnie dołączyła do grona ambasadorów inicjatywy Czujesz Klimat? Rossmanna. Wokalistka wspólnie z firmą Rossmann i pozostałymi ambasadorami: Ofelią Igą Krefft, Marcinem Kydryńskim i Arturem Rojkiem będzie promować bardziej ekologiczne postawy i przekonywać, że drobne codzienne wybory każdego z nas – także podczas zakupów – mają wielki wpływ na środowisko.

Więcej…

Aktualnosci

Iga Krefft jest już trzecią ambasadorką Czujesz Klimat? Rossmanna. To inicjatywa, która jest głosem w ważnej dla nas wszystkich sprawie, czyli środowiska. Artystka, wspólnie z pozostałymi ambasadorami, Arturem Rojkiem i Marcinem Kydryńskim, przekonuje, że nawet „małe”, codzienne wybory, także podczas zakupów, mają ogromny wpływ na planetę, a co za tym idzie nasz dobrostan.

Więcej…

Aktualnosci

Marcin Kydryński, dziennikarz muzyczny, podróżnik, fotograf, autor książek i twórca rozpoczynającego się właśnie w Gdańsku Siesta Festival został drugim, po Arturze Rojku, ambasadorem Czujesz Klimat? Rossmanna.

Więcej…

Aktualnosci

Celem inicjatywy „Czujesz Klimat?” jest m.in. zbudowanie świadomości, że każdy z nas może podejmować bardziej przyjazne środowisku wybory. Ułatwiają je oznaczenia produktów wyróżniających się ze względu na dobry dla planety skład, opakowanie przyjazne środowisku i bardziej zrównoważoną produkcję. Ambasadorem akcji został Artur Rojek – kojarzony z proekologicznym stylem życia lider kultowego zespołu Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Więcej…

Aktualnosci

Już w najbliższą środę, 24 sierpnia br. o godz. 10:00 wystartuje konferencja online Helping Hand pt. „Współczesna kobieta – liderka, partnerka, matka. W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa.

Więcej…

Aktualnosci

W najbliższy weekend, 6-7 sierpnia br. w Gdyni, „Szpitale Pomorskie” organizują piknik dermatologiczny pn. „Dermatoprzystanek”. Przez dwa na Placu Wolnej Ukrainy w pobliżu Teatru Muzycznego w Gdyni, w przypadku niepokojących zmian na skórze, będzie można skorzystać z porad lekarzy dermatologów. Będzie to również okazja do skorzystania z działań edukacyjnych, jak dbać o skórę, by ochronić się przed czerniakiem. Badania są skierowane do mieszkańców trzech województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego - osób czynnych zawodowo, głównie do pacjentów w wieku 50-64 lata lub osób w wieku 15-49 tylko przypadku jasnych zaleceń lekarza związanych z występowaniem czynników ryzyka lub występowania niepokojących znamion.

Więcej…