Damskie Sprawy I Portal dla Kobiet - aktualności z życia kobiet

Aktualnosci

5 września 2021 r. odbędzie się Piknik Jubileuszowy związany z 50. rocznicą odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Całodzienne rodzinne świętowanie zaplanowano w scenerii Ogrodów Królewskich i Arkad Kubickiego. Wydarzenie jest bezpłatne, a wśród atrakcji znalazły się koncerty, pokazy oraz propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Więcej…

Aktualnosci

Rok 2020 dla większości branż był rokiem pełnym wyzwań. Również artyści musieli zawiesić swoją działalność ze względu na brak możliwości koncertowania. Anna Wyszkoni, znana wokalistka i kompozytorka postanowiła poświęcić ten czas na rozwijanie nowych pasji. Piosenkarka zakończyła właśnie pierwszy etap edukacji w kierunku projektowania wnętrz. W grudniu obroniła swoją pracę dyplomową.

Więcej…

Aktualnosci

W świecie autorskich pracowni cukierniczych, zwanych słodkimi biznesami, pracują głównie kobiety. To właśnie dla nich organizowana jest już 24 stycznia 2021 jedyna w swoim rodzaju konferencja online. Co to za wydarzenie?

Więcej…

Aktualnosci

Podczas porannych spacerów mróz szczypie w twarz, temperatury są niskie, a wczesnym popołudniem robi się już ciemno. Te klimatyczne, wydłużone wieczory zdecydowanie sprzyjają naszej aktywności i większej kreatywności w kuchni. Czy to idealny moment, żeby dołączyć do zimowej edycji konkursu Zostań Ambasadorem Drożdży Babuni?

Więcej…

Aktualnosci

Po raz piętnasty, 1 grudnia, rusza wspólna charytatywna akcja Fundacji TVN, drogerii Rossmann i Allegro.pl. „Podaruj misia temu, kogo kochasz” to tradycja, która na stałe wpisała się w nasze świąteczne zwyczaje

Więcej…

Aktualnosci

Przedsiębiorcze matki to superbohaterki. To kobiety, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Nie boją się wyzwań i śmiało dążą do realizacji swoich celów, spełniania marzeń. Rozwijają się zawodowo, a jednocześnie nie rezygnują z bycia zaangażowanym rodzicem. To matki swojego sukcesu! Dla takich kobiet organizujemy Konferencję Przedsiębiorczej Mamy. Robimy to po to, aby pokazać, że w mamach drzemie ogromny potencjał.

Więcej…

Aktualnosci

Przekonanie, że brak czasu. Myślenie, że na raka jest się jeszcze zbyt młodą. Paraliżujący strach, że niepokojące objawy mogą oznaczać najgorsze i lepiej tego nie sprawdzać. Przyczyn, dla których kobiety nie zgłaszają się na regularne badania piersi jest wiele. Brak decyzji to jednak także decyzja, która może kosztować życie. Warto uczyć się na naszych przykładach, regularnie badać piersi i w razie potrzeby reagować od razu – mówią Anna Kupiecka i Tomasz Rejman i zachęcają do udziału w akcji bezpłatnych badań USG piersi prowadzonych przez Fundację OnkoCafe - Razem Lepiej.

Więcej…

Aktualnosci

Do 31 października 2020 roku trwa akcja 1000 bezpłatnych badań USG piersi dla kobiet z różnych regionów Polski. Organizowane przez Fundację OnkoCafe przy wsparciu Fundacji Philips badania są dostępne dla pań, które posiadają skierowanie na USG piersi, ale czas oczekiwania na jego realizację w dostępnych placówkach ochrony zdrowia jest w ich przypadku zbyt długi.

Więcej…

Aktualnosci

Roksana Środa, popularna dietetyk kliniczna i właścicielka marki MajDiet, rusza ponownie z autorskim projektem dietetycznym skierowanym do kobiet. Jesienna edycja pod hasłem „Metamorfoza”, wystartuje 14 września, ale już teraz budzi spore zainteresowanie wśród tych pań, które także jesienią i zimą chcą utrzymać zdrową sylwetkę i formę.

Więcej…

Aktualnosci

31 lipca zakończyła się druga tura konkursu Pantene power of us dla przedsiębiorczych kobiet. Do udziału w dwóch turach łącznie zgłosiły się aż 334 kobiety, które w czasie pandemii koronawirusa wprowadziły nowe rozwiązania, innowacyjne narzędzia, dzięki którym ich biznesy przetrwały lockdown. 10 z nich uzyskało nagrodę pieniężną w wysokości 14 400,00 pln, wsparcie merytoryczne oraz pakiet działań promocyjnych.

Więcej…