Książki, Filmy i Muzyka dla Kobiet

Książki i Filmy

W dniu 24 stycznia premierę miała powieść Kasi Bulicz-Kasprzak "Spadek". Kasia Bulicz-Kasprzak i jej ciepła opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, trudnej sztuce tolerancji i akceptacji własnego JA.

Więcej…

Książki i Filmy

Bóg pożądania. Piękna wojowniczka. Przeznaczenie, które ich połączyło, i klątwa, która miała rozdzielić ich na zawsze. Jednak miłość jest silniejsza niż machinacje złośliwych bogów… Błyskotliwy retelling znanego greckiego mitu, „Psyche i Eros” Luny McNamary to powieść o zaufaniu, przeznaczeniu i o tym, co tworzy prawdziwą więź. W Polsce od 8 listopada!

Więcej…

Książki i Filmy

Lektura książki pt. "Polskie wino. Ludzie miejsca historie" pióra Katarzyny Korzeń zaciekawi nie tylko miłośników tego szlachetnego napoju (trunku). To podróż po tylko zaledwie niektórych polskich winnicach, winiarniach oraz opowieść o ludziach, którzy je tworzyli i w produkcji win po prostu się zakochali.

Więcej…

Książki i Filmy

Nominowana do Bestsellerów Empiku 2022, autorka uwielbianego na całym świecie cyklu fantasy „Z krwi i popiołu” – Jennifer L. Armentrout, tym razem zachwyci czytelników powieścią obyczajową. „Zaczekaj na mnie” to pierwszy tom serii, która stała się bestsellerem „New York Timesa”. W księgarniach już od 12 lipca!

Więcej…

Książki i Filmy

Trzech legendarnych holenderskich choreografów. Studium relacji ciała, przestrzeni i muzyki: Grosse fuge Hansa van Manena, Eroica Variations Teda Brandsena i VII Symfonię Toera van Schayka. Polski Balet Narodowy zaprasza na niezwykły wieczór baletowy z muzyką Beethovena.

Więcej…

Książki i Filmy

Jak to jest, gdy dwie jednostki twórcze decydują się na wspólne życie? Czy mogą liczyć na wsparcie, czy raczej na rywalizację. I czy w patriarchalnej rzeczywistości PRL-u, w której przyszło żyć większości z nich, możliwe było prawdziwe partnerstwo? Czy w przypadku związku artystów pierwsze miejsce zajmuje miłość czy może jednak sztuka, nieznosząca kompromisów?

Więcej…

Książki i Filmy

Dwie potęgi twórcze, dwie indywidualności, dwa światy, które połączyła MIŁOŚĆ. Dodająca siły, przekraczająca granice i łamiąca stereotypy. „Twórcze życie we dwoje” autorstwa Julii Pańków to barwny, bogato ilustrowany i przepełniony mnóstwem fascynujących anegdot zbiór portretów pięciu wyjątkowych par znanych ze świata sztuki wizualnej, literatury, filmu, muzyki, architektury. Wśród nich: Zofia Nasierowska i Janusz Majewski, Jeremi Przybora i Alicja Wirth, Hanna Gosławska (Ha-Ga) i Eryk Lipiński, Stefan i Franciszka Themersonowie oraz Hanna i Gabriel Rechowiczowie. Premiera książki już 19 kwietnia.

Więcej…

Książki i Filmy

Córki. Siostry. Zdrajczynie. Zdradzone. Kochanki. Kobiety. Zdane na łaskę bądź niełaskę swoich władców. Ariadna przysięga sobie, że nigdy nie będzie pionkiem bogów ani śmiertelników. Czy jednak będzie miała odwagę zaakceptować swoje przeznaczenie? Wciągająca i nie dająca o sobie zapomnieć „Ariadna” Jennifer Saint w księgarniach już 8 lutego!

Więcej…

Książki i Filmy

Po „Nałogowej miłości” i „Dorosłych Dziewczynkach z rodzin Dysfunkcyjnych” kobiety otrzymały od psychoterapeutki, Eugenii Herzyk, do dyspozycji kolejną książkę, która może wspomóc ich osobisty rozwój. “Trzy sposoby kochania siebie” to poradnik, który podobnie jak poprzednie publikacje tej autorki, bazuje na jej doświadczeniach w psychoterapeutycznej pracy oraz systematyzuje kluczowe pojęcia, odwołując się do psychologicznej wiedzy. Tym razem Eugenia Herzyk zajęła się tematem miłości własnej.

Więcej…

Książki i Filmy

Zimowa sceneria Warszawy, zaginiony przed laty list, kulisy pracy w telewizji i losy paczki przyjaciół. A do tego działająca od ponad stu lat pracownia krawiecka w kamienicy na warszawskiej Pradze. W tym miejscu swój początek miała wyjątkowa miłość, a jej historia rozczuli najbardziej zatwardziałe serca.

Więcej…