Damskie Sprawy - Portal Lifestyle

Lifestyle

Koty stają się coraz popularniejszymi czworonożnymi towarzyszami w polskich domach. Jako zwierzęta potrafiące przystosować się do życia w różnych środowiskach mają wiele zalet - mogą żyć zarówno w małej kawalerce, jak i w domu z ogrodem, nie wymagają wyprowadzania na spacery, ani dużego poziomu codziennej aktywności, dlatego idealnie sprawdzą się dla osób zapracowanych. Dodatkowo, posiadanie kota przynosi wiele korzyści – poprawia nastrój i obniża poziom stresu, zwiększa odporność organizmu, spada ryzyko wystąpienia udaru i zawału.

Więcej…

Lifestyle

Coraz częściej dogadzamy swemu podniebieniu. Jadłospisy obfitują w coraz bardziej wyrafinowane czy wykwintne dania. W menu znajdują się najrozmaitsze, potrawy przekąski, napoje, a nawet używki o egzotycznych smakach i równie takim pochodzeniu, które jeszcze do niedawna nie były znane i nie gościły na polskim stole. Dowód to, że jesteśmy w Unii i podlegamy zachodzącej globalizacji.

Więcej…

Lifestyle

Czy marzyłaś kiedykolwiek o tym, aby Twój mężczyzna swój wolny czas spędzał leżąc przed TV z pilotem w dłoni i puszką piwa w drugiej? Raczej nie. Zazwyczaj chcemy, aby nasi panowie mieli jakieś zainteresowania. Lubimy, gdy mają swoje hobby, bo wtedy imponują nam wiedzą i mamy temat do wspólnych rozmów. My też chcemy mieć wolny czas dla siebie, bo przecież bycie w związku nie oznacza rezygnacji ze swoich pasji. Niestety czasami zdarza się, że któreś z partnerów zbyt wiele czasu poświęca na hobby, a za mało na pielęgnowanie więzi małżeńskich i rodzinnych. Oto historia 3 związków, w których priorytetem dla mężczyzn była ich pasja, a nie rodzina. Czym to się skończyło? Przeczytaj.

Więcej…

Lifestyle

#Zostajęwdomu to aktualnie jedyna słuszna opcja, ale czas spędzony w domowym zaciszu wcale nie musi być nudny. Zastanawiasz się, jak wykorzystać go pożytecznie i kreatywnie? Przygotowaliśmy 12 propozycji dla fanek mody i nie tylko!

Więcej…

Lifestyle

Zastanawiasz się czasem, co przyniesie ci los? Czy w końcu się zakochasz, czy będzie ci się powodziło w finansach? A może chętnie poczytałabyś o tym, jak będzie ci się układało w kwestiach zdrowotnych? Jeśli tak, to najwyższy czas na porcję zabawy. Przygotowaliśmy dla ciebie nowy horoskop 2020, który uwzględnia tematykę miłosną, zdrowotną i finansową w czasie od kwietnia do końca roku. Sprawdź, co cię czeka!

Więcej…

Lifestyle

Nikogo nie trzeba już dzisiaj przekonywać, że warto dbać o środowisko. Jeśli nie zaczniemy tego robić, nasze dzieci, a najpóźniej wnuki i prawnuki, będą oddychać skażonym powietrzem i nie będą miały szans na odpoczynek na łonie natury. Jednak dobrze wiemy, że ekologiczne zachowania bywają czasochłonne i męczące. Dlatego mamy dla ciebie dzisiaj 26 podpowiedzi. Jak być eko na dzień, aby nie rujnowało to naszego planu dnia i nie koligowało z obowiązkami?

Więcej…

Lifestyle

W poszukiwaniu idealnego swetra czy butów perfekcyjnie pasujących do sukienki przeszukujemy liczne sklepy internetowe, ale nie zawsze mamy pewność, że dana strona jest bezpieczna. Sprawdź więc, gdzie warto robić zakupy. W których butikach i drogeriach jest największy wybór, a produkty (w niskiej cenie) są wysyłane nawet tego samego dnia? Oto komplet informacji!

Więcej…

Lifestyle

Jakkolwiek cały bez mała świat obchodzi Boże Narodzenie, to jednak każdy kraj to świętuje wedle  od lat ustalonych zwyczajów, ukształtowanych przez wielowiekową tradycję. Nawet jedna pozornie wydawałoby się chrześcijańska Europa rozmaicie podchodzi do tego nastrojowego i rodzinnego święta.

Więcej…

Lifestyle

Zasady savoir-vivre przy wigilijnym stole mogą wydawać się zbędne – chodzi przecież o to, żeby każdy czuł się swobodnie. W istocie jednak prawidłowe zachowanie, zarówno gospodyni, jak i gości, umożliwia wszystkim poczucie wyjątkowości spotkania, a nawet uniknięcie konfliktów. Dowiedz się, jakich zasad przestrzegać w Boże Narodzenie – sprawi ci to wiele satysfakcji.

Więcej…

Lifestyle

Niektórzy twierdzą, że psychologiczne sztuczki to nic innego, jak zwykła socjotechnika – która nie cieszy się szczególnym uznaniem psychologów czy psychiatrów. Tak naprawdę jednak są to niewinne drobiazgi, które ułatwiają nam życie i czasem pozwalają nieco przyspieszyć zdobycie celu. Jeżeli będziesz z nich umiejętnie korzystała, to z pewnością nikt nie nazwie cię manipulantką – wręcz przeciwnie, będziesz cieszyć się ogromną sympatią otoczenia. Jak stosować psychologiczne sztuczki w rozmowie, a jak w podrywaniu chłopaka czy pożyczaniu pieniędzy?

Więcej…