Portal dla Kobiet - Dieta i Odchudzanie. Jaką wybrać dietę ?

Dieta i Odchudzanie

Chorujesz na refluks i jedyne co możesz zrobić, to zmniejszyć objawy. Na przykład za pomocą diety. Dlatego odżywianie przy refluksie jest ważne - nawet zwykła kawa z mlekiem wzbudza wiele kontrowersji. Bo kofeina. Bo mleko. Uff, rozwiejmy raz na zawsze wszystkie wątpliwości.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Wakacje dobiegły końca. Większość z nas wróciła do swoich obowiązków. Dla wielu wrzesień to niemalże „nowe otwarcie”, drugi Nowy Rok. Weryfikujemy nasze plany, cele, pomysły. Bardzo często zaczynamy myśleć o zmianie nawyków żywieniowych, planujemy rozpoczęcie odchudzania, szukamy nowych diet.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Diet, które mogą przysporzyć naszemu zdrowiu więcej szkody, niż pożytku, jest co niemiara. Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu odżywiania, należy gruntownie przeanalizować zasady wprowadzanej diety, najlepiej konsultując jej założenia z lekarzem. Czy bardzo modna ostatnio dieta sirtfood sprawdzi się latem? I co najważniejsze – czy gwarantuje ona bezpieczne zrzucanie kilogramów? Mówimy – sprawdzam!

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Kupując produkty żywnościowe, zazwyczaj kierujemy się zaufaniem do marki, ewentualnie atrakcyjnością opakowania. Niewiele z nas wie, jak czytać etykiety i które z dodatków oznaczonych literą „E” na przedzie są naprawdę szkodliwe. Warto nadrobić zaległości – według niektórych ekspertów, nasza ignorancja skutkuje tym, że rocznie zjadamy od 2 kg do nawet 3 kg chemicznych substancji. A to z całą pewnością nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Badania wykazały, że pracownicy, którzy regularnie jedzą zdrowe posiłki, osiągali o 25% większą wydajność w pracy. Właściwe jedzenie w ciągu dnia pracy jest zatem tak samo ważne, jak tankowanie samochodu. Bez tego nawet nie ruszysz z miejsca, a co dopiero osiągniesz cel. Ponadto liczy się jakość paliwa. Co zatem zrobić, aby sprawnie wykonywać swoje obowiązki, a także mieć energię do podejmowania nowych zawodowych wyzwań?

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Popularyzacja roślinnych trendów w odżywianiu, wegetariańskie i wegańskie inicjatywy, restauracje wege – w naszym kraju kuchnia roślinna zyskuje coraz większą popularność. Wybierając „zieloną kuchnię”, możemy jeść nie tylko zdrowo, ale i różnorodnie.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Wraz ze zmianą roku nie tylko nasz ubiór powinien ulec modyfikacji. To także dobry moment, aby nasze ciało zgromadziło energię na nadchodzące miesiące i siłę do walki z wirusami. W jaki sposób to zrobić? Dostarczając mu odpowiednich składników odżywczych. Dziś przedstawiamy ekspertów ds. jesiennego przeziębienia, chandry, czy braku energii. Sprawdźcie jesienne must have w waszej lodówce.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Niemal każdy, kto choć trochę interesuje się zdrową żywnością, słyszał kiedyś o yerba mate. Gdyby jednak zapytać takie osoby o szczegóły… okazuje się, że niewiele wiemy o tym specyficznym napoju. Nic nie szkodzi – mamy dla ciebie garść bardzo przydatnych informacji. Dowiedz się, jaka yerba mate jest najlepsza, w jaki sposób ją przyrządzać i co właściwie zyskamy dzięki codziennemu jej spożywaniu.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Z badania przeprowadzonego przez firmę „Cheers” wynika, że Polacy uwielbiają suplementy diety. Do ich zażywania przyznaje się aż 72% z nas, z czego 51% spożywa je każdego dnia. Czy jednak na pewno podchodzimy do sprawy racjonalnie? Kiedy suplementy diety mogą szkodzić, a kiedy wpływać korzystnie na nasze zdrowie? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o suplementach.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Popularne już powiedzenie głosi: „jesteś tym, co jesz”. To oczywiście nie do końca prawda, aczkolwiek nie można zaprzeczyć, że to, w jaki sposób się odżywiamy, ma ogromny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Dlatego, jeśli do tej pory nie zadbałaś o wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych, najwyższy na to czas. Powiemy ci, jakie będziesz miała korzyści z nowego stylu odżywiania oraz o jakich zasadach warto pamiętać.

Więcej…