Portal dla Kobiet - Dieta i Odchudzanie. Jaką wybrać dietę ?

Dieta i Odchudzanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kiedy jest najlepszy moment, aby rozpocząć dietę? Czy wiesz, jakie badania warto wykonać przed rozpoczęciem odchudzania? Jeśli tak, to świetnie! Jeżeli jednak czujesz się zagubiony i nie wiesz, od czego zacząć, nie martw się - jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule dowiesz się, jak zmienić swoje podejście do diety oraz jak wprowadzić małe zmiany, które przyniosą wielkie efekty. Będziemy również omawiać różne formy aktywności fizycznej i jaką warto wybrać. Przygotuj się na inspirującą podróż ku zdrowszemu życiu!

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Po kawę sięgamy dla chwili przyjemności i dla pobudzenia. Pomaga nam skupić się na pracy i utrzymać uwagę podczas długiej jazdy samochodem. Popularne mity wywołują jednak obawy o to, że zbyt częste picie czarnego napoju spowoduje uszczerbek na naszym zdrowiu. Na pomoc spieszą nam naukowcy, którzy przedstawiają wyniki badań z licznymi dowodami na pozytywny wpływ kawy na nasz organizm. Poznajmy najważniejsze fakty o kawie i zdrowiu.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Dieta ketogeniczna ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna. Ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dziś przyjrzymy się jej bliżej. Dowiemy się, co to jest dieta ketogeniczna, kto może ją stosować i przede wszystkim jak bezpiecznie wejść w stan ketozy i pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Chorujesz na refluks i jedyne co możesz zrobić, to zmniejszyć objawy. Na przykład za pomocą diety. Dlatego odżywianie przy refluksie jest ważne - nawet zwykła kawa z mlekiem wzbudza wiele kontrowersji. Bo kofeina. Bo mleko. Uff, rozwiejmy raz na zawsze wszystkie wątpliwości.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Wakacje dobiegły końca. Większość z nas wróciła do swoich obowiązków. Dla wielu wrzesień to niemalże „nowe otwarcie”, drugi Nowy Rok. Weryfikujemy nasze plany, cele, pomysły. Bardzo często zaczynamy myśleć o zmianie nawyków żywieniowych, planujemy rozpoczęcie odchudzania, szukamy nowych diet.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Diet, które mogą przysporzyć naszemu zdrowiu więcej szkody, niż pożytku, jest co niemiara. Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu odżywiania, należy gruntownie przeanalizować zasady wprowadzanej diety, najlepiej konsultując jej założenia z lekarzem. Czy bardzo modna ostatnio dieta sirtfood sprawdzi się latem? I co najważniejsze – czy gwarantuje ona bezpieczne zrzucanie kilogramów? Mówimy – sprawdzam!

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Kupując produkty żywnościowe, zazwyczaj kierujemy się zaufaniem do marki, ewentualnie atrakcyjnością opakowania. Niewiele z nas wie, jak czytać etykiety i które z dodatków oznaczonych literą „E” na przedzie są naprawdę szkodliwe. Warto nadrobić zaległości – według niektórych ekspertów, nasza ignorancja skutkuje tym, że rocznie zjadamy od 2 kg do nawet 3 kg chemicznych substancji. A to z całą pewnością nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Badania wykazały, że pracownicy, którzy regularnie jedzą zdrowe posiłki, osiągali o 25% większą wydajność w pracy. Właściwe jedzenie w ciągu dnia pracy jest zatem tak samo ważne, jak tankowanie samochodu. Bez tego nawet nie ruszysz z miejsca, a co dopiero osiągniesz cel. Ponadto liczy się jakość paliwa. Co zatem zrobić, aby sprawnie wykonywać swoje obowiązki, a także mieć energię do podejmowania nowych zawodowych wyzwań?

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Popularyzacja roślinnych trendów w odżywianiu, wegetariańskie i wegańskie inicjatywy, restauracje wege – w naszym kraju kuchnia roślinna zyskuje coraz większą popularność. Wybierając „zieloną kuchnię”, możemy jeść nie tylko zdrowo, ale i różnorodnie.

Więcej…

Dieta i Odchudzanie

Wraz ze zmianą roku nie tylko nasz ubiór powinien ulec modyfikacji. To także dobry moment, aby nasze ciało zgromadziło energię na nadchodzące miesiące i siłę do walki z wirusami. W jaki sposób to zrobić? Dostarczając mu odpowiednich składników odżywczych. Dziś przedstawiamy ekspertów ds. jesiennego przeziębienia, chandry, czy braku energii. Sprawdźcie jesienne must have w waszej lodówce.

Więcej…