Kobiety - pełne pasji i inspiracji. Magazyn dla Kobiet

Kobiety

Nikt nie przypuszczał, że tak niespodziewanie, nagle odejdzie. A jednak stało się. Elżbieta II zmarła 8 września, w czwartek w wieku 96 lat. Jak poinformował pałac Buckingham odeszła do wieczności spokojnie w zamku Balmoral w Szkocji. Natomiast Rada Akcesyjna już formalnie ogłosiła jej najstarszego syna Karola III królem Zjednoczonego Królestwa.

Więcej…

Kobiety

Dzień Mamy to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w kalendarzu świąt. Mama to ważna osoba w życiu każdego człowieka: to ona uczy, wychowuje i ma ogromną wiarę w możliwości swoich dzieci. 26 maja to ważny dzień, a w tym roku będzie to szczególnie wyjątkowa data.

Więcej…

Kobiety

Polak, Węgier – dwa bratanki. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács - Ambasador Węgier w Polsce.

Więcej…

Kobiety

Sylwia Błach to kobieta nietuzinkowa, o wielu zainteresowaniach, będąca prawdziwą inspiracją dla innych osób. Pisarka, modelka, programistka, influencerka. Choć sama choruje na śmiertelną chorobę SMA i jeździ na wózku, a bohaterka jej najnowszej powieści “Lepszego świata nie będzie” jest osobą niewidomą, to nie pisze o niepełnosprawności. Sylwia Błach, pisarka horroru i bajek dla dzieci, bohaterkami swoich książek czyni silne kobiety, a miejscem akcji “Lepszego świata nie będzie” uczyniła Polskę przyszłości. I to nie byle jaką Polskę, bo Polskę, która stała się supermocarstwem. Czy to utopia, czy skuteczne przewidywanie przewrotu? U Błach w końcu też wszystko zaczęło się od pandemii - o ile jednak osoby niepełnosprawne koronawirus zamknął w domach, to w “Lepszego świata nie będzie” skończyło się na apokalipsie zombie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Więcej…

Kobiety

Czy dziecięce (później młodzieńcze) marzenia mogą się spełniać? Na przykładzie dziś 17-letniej Kornelii Olkuckiej okazuje się, że tak, że to możliwe. Tylko musi się najpierw pojawić to pierwsze zauroczenie, fascynacja, o której nastoletnia Kornelia powie: „Motosport to moja pasja. Uwielbiam szybkość, adrenalinę i zmagać się z samym sobą”. I nie jest w tym gołosłowna. Swoją siłą woli, pracowitością udowadnia, że świat motosportu jest nie tylko dla mężczyzn. Z determinacją, wyczynami przełamuje stereotypy do niedawna jeszcze panujące w sporcie.

Więcej…