Damskie Sprawy - Podróże - Najciekawsze miejsca w Polsce i na Świecie

Podróże

Nie możesz zdecydować czy wolisz wakacje w mieście, wypoczynek na wyspie, wycieczkę kulinarną, czy rozrywkę dla całej rodziny? Cóż, w Estonii możesz doświadczyć tego wszystkiego (i to nawet w ciągu jednego dnia)! Po tym niewielkim kraju łatwo jest się przemieszczać i jest on pełen zachwycających niespodzianek. Niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji tygodnie, czy weekend, czas spędzony w Estonii to czas dobrze wykorzystany.

Więcej…

Podróże

Hasło “Malezja, Prawdziwa Azja” ("Malaysia, Truly Asia") oddaje i określa wyjątkową różnorodność tego kraju. Jest tylko jedno miejsce, gdzie wszystkie kolory, smaki, dźwięki i widoki Azji łączą się w jedno – Malezja.

Więcej…

Podróże

Sąsiadująca z Polską Litwa zaskakuje turystów z całego świata różnorodnością oferty turystycznej. Słynąca z najbardziej zielonych miast w Europie, niezwykle czystej i przejrzystej wody oraz najszybszego Internetu na świecie, wita serdecznie każdego podróżującego – zarówno poszukującego sposobu na zregenerowanie sił, jak i spragnionego przeżyć kulinarnych bądź adrenaliny.

Więcej…

Podróże

Wyobraźcie sobie człowieka, który wpada na pomysł wybudowania własnego miasta i to robi! Takim właśnie człowiekiem był Jan Zamoyski, wszechstronnie wykształcony, o otwartym umyśle, kanclerz i hetman wielki koronny. Zafascynowany stylem Italii, zatrudnia włoskiego architekta - Bernardo Morando. I tak, w XVI wieku powstaje Zamość – przemyślany, harmonijny, funkcjonalny i bezpieczny.  Od podstaw, w całości, w jednym stylu. Jest fenomenem na skalę Europy!

Więcej…

Podróże

Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko we wschodniej Polsce, zachwycające architekturą, naturą i niepowtarzalnym klimatem. Przez wielu określane jako urocze, magiczne, czy inspirujące. W czym tkwi jego wyjątkowość? Czemu przyciąga tłumy? Co czyni go jedną z najczęściej wybieranych weekendowych destynacji?

Więcej…

Podróże

Województwo Śląskie to region niezwykle różnorodny, zachwycający bogactwem krajobrazów, wrażeń i kontrastów. W żadnym innym regionie poprzemysłowa przeszłość nie współgra z pięknem przyrody w takim stopniu jak u nas, gdzie industrialne obiekty przeplatają się z urokami Beskidów czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Więcej…

Podróże

Przedstawiamy Słowację, kraj gorący nawet w zimie! Za naszą południową granicą żyje się pełną piersią. Mały-wielki kraj jest pełen kontrastów i emocji. Bo Słowacja jest pięknym państwem, a Słowacy kochają życie.

Więcej…

Podróże

Serbia jest obecnie jednym z najbardziej ekscytujących destynacji w Europie! To położony w Europie Południowej niewielki kraj obejmujący 88 361 km² powierzchni i liczący niecałe 7 mln mieszkańców. Górzyste krajobrazy kontrastujące z zielonymi nizinami, różnorodność kulturowa i bogactwo natury przyciągają turystów z całego świata.

Więcej…

Podróże

Polska złota jesień potrafi zaskakiwać urokiem ciepłych, słonecznych dni. Względnie wysokie temperatury utrzymują się w ostatnich latach nawet do końca listopada, dlatego wiele osób decyduje się w tym czasie na weekendowy wyjazd lub urlop. Dla tych, którzy szukają pomysłu na ciekawie spędzony jesienny wypoczynek, przedstawiamy Świnoujście poza sezonem.

Więcej…

Podróże

Spacer uroczymi zaułkami średniowiecznej starówki, kosztowanie najlepszych na świecie pierników i patrzenie w gwiazdy z Kopernikiem to oczywiste atrakcje Torunia. Warto zajrzeć do miasta na dłużej, by odkryć wszystkie jego magiczne walory i spojrzeć nań z kobiecej perspektywy.

Więcej…