Damskie Sprawy - Podróże - Najciekawsze miejsca w Polsce i na Świecie

Podróże

Wiedeń jest jednym z najpiękniejszych miast naszego kontynentu – nic dziwnego zatem, że co roku przyciąga tysiące, jeśli nie miliony turystów. Jednocześnie jest to miejsce, które można zwiedzać bez końca – samo zobaczenie prawie 300 parków zajęłoby pewnie kilka miesięcy, nie wspominając już o innych, cudownych atrakcjach. Nie masz tyle czasu, a właściwie dysponujesz tylko wolnym weekendem? Nic nie szkodzi – tyle wystarczy, by zobaczyć choć kilka najpiękniejszych miejsc w Wiedniu.

Więcej…

Podróże

Choć dzisiaj jego istnienie wydaje nam się być oczywiste, jeszcze nie tak dawno, bo w XIX wieku, był podzielony na dwa oddzielne miasta. Każdego roku przyciąga do siebie tysiące turystów, a dodatkowo bywa nazywany jednym z najpiękniejszych miast Europy. Budapeszt, bo to o nim mowa, jest jednak nie tylko urodziwy, ale i zwyczajnie ciekawy. Co warto w nim zobaczyć w dwa dni?

Więcej…

Podróże

Czeski język śmieszy nas od zarania dziejów, ale jeśli chodzi o czeskie zabytki… tutaj nie ma nic śmiesznego – to samo piękno! Jeśli jeszcze nie byłaś w tym cudownym mieście, to koniecznie musisz to nadrobić. A jeżeli właśnie się wybierasz, to dowiedz się, co warto zobaczyć w stolicy Czech.

Więcej…

Podróże

Anglia ma swój specyficzny klimat, który co roku przyciąga miliony turystów. Dla większości z nich obowiązkowym miastem do zwiedzenia jest Londyn – i słusznie, bo to miasto obfitujące w liczne atrakcje i piękne okolice. Z drugiej strony, Londyn to wielka metropolia – dlatego, jeśli wybierasz się tam na weekend, musisz mieć jakiś plan zwiedzania i zakupów. Przygotowaliśmy go za ciebie!

Więcej…

Podróże

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” – już to stare powiedzenie powinno cię przekonać, że Rzym to magiczne miasto. Jeśli tylko masz wolny weekend i trochę zaskórniaków, to koniecznie musisz je odwiedzić! Nie musisz przygotowywać specjalnego planu zwiedzania – wszystkie najważniejsze informacje co do atrakcji i miejsc, gdzie będziesz mogła zrobić zakupy, znajdziesz poniżej!

Więcej…

Podróże

Nie istnieje bardziej romantyczne miejsce niż Paryż – to miasto aż kipi miłością! Jeśli jeszcze w nim nie byłaś, koniecznie musisz to nadrobić. Nie musisz wydawać fortuny na dwutygodniowe wakacje, wystarczy weekend w tym przepięknym mieście, by zobaczyć choć kilka jego atrakcji. Mamy nawet dla ciebie kilka miejsc do odwiedzenia – czytaj, wybieraj i bukuj bilet!

Więcej…

Podróże

Romantyczna kolacja pod wodą, a może obiad z widokiem na Tatry? W wielu miejscach na świecie turyści mogą znaleźć unikatowe lokale oferujące nie tylko lokalną kuchnię, ale przede wszystkim bajeczne widoki. Przedstawiamy restauracje, które zapadają w pamięć nie tylko ze względu na jedzenie.

Więcej…

Podróże

Rytmiczne brzmienia, najlepsze wokale i mocne uderzenia perkusji – muzyka doświadczana na festiwalach to zupełnie inny poziom zabawy. Jeśli zastanawiasz się, na jakie imprezy muzyczne zdążysz jeszcze pojechać, oto lista 6 europejskich festiwali – 3 w Polsce i 3 za granicą.

Więcej…

Podróże

Cypr – trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym i nieduże państwo leżące na pograniczu Europy i Azji. To niezwykłe położenie ukształtowało latami burzliwej historii miejsce, którego dziś nie można pominąć, planując wycieczkę po Europie. Poznaj Cypr – mało znany kraj o ogromnych walorach turystycznych.

Więcej…

Podróże

Przed nami miesiące pięknej, słonecznej pogody. Część z nas uda się na wypoczynek do resortów i nad morze, a część na piesze wycieczki w góry. I właśnie z myślą o sympatyczkach górskich wypraw przedstawiamy propozycje pieszych w pobliżu Polsko-Czeskiej granicy.

Więcej…