Damskie Sprawy - Podróże - Najciekawsze miejsca w Polsce i na Świecie

Podróże

Choć o naszych rodakach krążą różne opinie, to jest jedno miejsce na świecie, gdzie nagle czas się zatrzymuje i przez cały tydzień spotyka się biało-czerwone symbole. O jakim kraju mowa? Argentyna! To tam rokrocznie 8 czerwca odbywa się Dzień Polskiego Osadnika. Jak to możliwe, że nasze wpływy dotarły aż do Ameryki Południowej? I co argentyńskiego znajdziemy dziś w Polsce?

Więcej…

Podróże

Najwyższa góra, najgłębsza jaskinia, najdłuższa grobla, najszerszy kościół… Prezentujemy kilka czeskich rekordów architektonicznych i geograficznych.

Więcej…

Podróże

Nie możesz zdecydować czy wolisz wakacje w mieście, wypoczynek na wyspie, wycieczkę kulinarną, czy rozrywkę dla całej rodziny? Cóż, w Estonii możesz doświadczyć tego wszystkiego (i to nawet w ciągu jednego dnia)! Po tym niewielkim kraju łatwo jest się przemieszczać i jest on pełen zachwycających niespodzianek. Niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji tygodnie, czy weekend, czas spędzony w Estonii to czas dobrze wykorzystany.

Więcej…

Podróże

Hasło “Malezja, Prawdziwa Azja” ("Malaysia, Truly Asia") oddaje i określa wyjątkową różnorodność tego kraju. Jest tylko jedno miejsce, gdzie wszystkie kolory, smaki, dźwięki i widoki Azji łączą się w jedno – Malezja.

Więcej…

Podróże

Sąsiadująca z Polską Litwa zaskakuje turystów z całego świata różnorodnością oferty turystycznej. Słynąca z najbardziej zielonych miast w Europie, niezwykle czystej i przejrzystej wody oraz najszybszego Internetu na świecie, wita serdecznie każdego podróżującego – zarówno poszukującego sposobu na zregenerowanie sił, jak i spragnionego przeżyć kulinarnych bądź adrenaliny.

Więcej…

Podróże

Wyobraźcie sobie człowieka, który wpada na pomysł wybudowania własnego miasta i to robi! Takim właśnie człowiekiem był Jan Zamoyski, wszechstronnie wykształcony, o otwartym umyśle, kanclerz i hetman wielki koronny. Zafascynowany stylem Italii, zatrudnia włoskiego architekta - Bernardo Morando. I tak, w XVI wieku powstaje Zamość – przemyślany, harmonijny, funkcjonalny i bezpieczny.  Od podstaw, w całości, w jednym stylu. Jest fenomenem na skalę Europy!

Więcej…

Podróże

Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko we wschodniej Polsce, zachwycające architekturą, naturą i niepowtarzalnym klimatem. Przez wielu określane jako urocze, magiczne, czy inspirujące. W czym tkwi jego wyjątkowość? Czemu przyciąga tłumy? Co czyni go jedną z najczęściej wybieranych weekendowych destynacji?

Więcej…

Podróże

Województwo Śląskie to region niezwykle różnorodny, zachwycający bogactwem krajobrazów, wrażeń i kontrastów. W żadnym innym regionie poprzemysłowa przeszłość nie współgra z pięknem przyrody w takim stopniu jak u nas, gdzie industrialne obiekty przeplatają się z urokami Beskidów czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Więcej…

Podróże

Przedstawiamy Słowację, kraj gorący nawet w zimie! Za naszą południową granicą żyje się pełną piersią. Mały-wielki kraj jest pełen kontrastów i emocji. Bo Słowacja jest pięknym państwem, a Słowacy kochają życie.

Więcej…

Podróże

Serbia jest obecnie jednym z najbardziej ekscytujących destynacji w Europie! To położony w Europie Południowej niewielki kraj obejmujący 88 361 km² powierzchni i liczący niecałe 7 mln mieszkańców. Górzyste krajobrazy kontrastujące z zielonymi nizinami, różnorodność kulturowa i bogactwo natury przyciągają turystów z całego świata.

Więcej…