Damskie Sprawy - Podróże - Najciekawsze miejsca w Polsce i na Świecie

Podróże

Gigantyczne sztolnie i sekretne podziemia w Górach Sowich, największa liczba zabytków i uzdrowisk w Polsce, Europejski Szlak Zamków i Pałaców, zabytki techniki, cuda przyrody - tajemniczy Dolny Śląsk to miejsce idealne dla miłośniczek zagadek i pięknych krajobrazów.

Więcej…

Podróże

W górach, z dala od terenów zabudowanych, a w pobliżu popularnych szczytów i szlaków turystycznych -  tam zazwyczaj znajdują się schroniska górskie (turystyczne). Górskie schronisko to jeden z najbardziej oryginalnych i zarazem specyficzny rodzaj obiektu noclegowego.

Więcej…

Podróże

Szlak Orlich Gniazd to jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych w południowej Polsce. Przemierzając go możemy zobaczyć ruiny średniowiecznych zamków obronnych, niesamowite formacje skalne, jaskinie i groty, a także widokowe trasy przygotowane do wycieczek pieszych lub rowerowych. Nic więc dziwnego, że wędrówka po tym terenie potrafi na długo zapaść w pamięć.

Więcej…

Podróże

Uniejów to niewielkie miasteczko położone niemal w samym sercu Polski. Dzięki odkryciu wód geotermalnych i wszechstronnemu wykorzystaniu ich potencjału powstało tu najmłodsze w kraju uzdrowisko termalne. Bogactwo niezwykłych walorów przyrodniczych, malownicze krajobrazy i szczypta ciekawej historii sprawiły, że miasteczko jeszcze kilkanaście lat temu prawie w ogóle nieznane, dziś  jest tętniącą życiem perłą na mapie turystycznej Polski, w którym nie ma miejsca na nudę. Wyjątkowy klimat miejsca i właściwości wody pozwalają się zrelaksować, naładować baterie i nabrać nowych sił do pracy.

Więcej…

Podróże

Puszcza Białowieska to jeden z najwspanialszych obszarów leśnych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Jeśli ktokolwiek zastanawia się czy jest w niej coś, co wyróżnia ją naprawdę wyróżnia, powinien wiedzieć jedno. To jeden z ostatnich obszarów, na których puszcza zachowała swój pierwotny charakter.

Więcej…

Podróże

Białystok, stolica województwa podlaskiego, blisko 300-tysięczne miasto ulokowane w północno-wschodniej Polsce, w sąsiedztwie czterech parków narodowych (narwiańskiego, biebrzańskiego, białowieskego i wigierskiego). Zielony, bezpieczny, nowoczesny. Burzliwa historia tego miejsca, zlepek kultur, które od zawsze się tu stykały i ścierały, zbudowały niezwykle różnorodny, ciekawy, fascynujący oraz wielokulturowy zakątek w Europie. Mimo swojej bliskości przez wielu jeszcze nieodkryty, a dzięki pewnej dozie tajemniczości, mistycyzmu każdy, kto tu przyjedzie, zostawi swoje serce na całe życie. Ponadto usytuowanie Białegostoku sprawia, że właśnie tutaj warto rozpoczynać zarówno te bliższe, jak i dalsze wycieczki.

Więcej…

Podróże

Spośród wielu miejscowości o historycznym rodowodzie, a rozsianych na obszarze iście krajobrazowym województwa podlaskiego, niewątpliwie godnym  zwiedzania są Suwałkicentrum kulturalne polskiej Suwalszczyzny. Położone w północno-wschodniej Polsce nad Czarną Hańczą, w pobliżu granic z Litwą, Białorusią oraz Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej, miasto może się poszczycić barwną historią, jak i galerią wybitnych postaci. Mieszkańcy ci swoimi życiorysami – twórczością bądź  działalnością kulturalno-społeczną, czy polityczną, bądź przykładną postawą patriotyczną przydali splendoru miastu.

Więcej…

Podróże

Dwunasta w Polsce pod względem zajmowanej powierzchni i trzynasta pod względem liczby ludności. Częstochowa – nazywana często duchową stolicą Polski - to jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast na świecie. Wpisana w jurajski pejzaż, zachęca do aktywnych form turystyki oraz bliższego przyjrzenia się miastu, nie tylko Jasnej Góry.

Więcej…

Podróże

Sandomierz – miasto kojarzone dziś przede wszystkim z Ojcem Mateuszem. Warto jednak spojrzeć na nie kobiecym okiem. Okrzyknięte jednym z najbardziej romantycznych miasteczek w Europie, oferuje klimatyczne zaułki, bliskość natury i znakomite produkty lokalne. Tak poszukiwane dzisiaj „slow life” jest w Sandomierzu na wyciągnięcie ręki.

Więcej…

Podróże

Wrocław to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, stolica Dolnego Śląska. Leży nad Odrą i jej czterema dopływami, w jego granicach znajduje się aż 12 wysp – miasto przecina ponad 100 mostów i kładek. To atrakcyjny cel podróży, co potwierdzić może niemal 5 mln turystów, którzy odwiedzili Wrocław w ubiegłych latach, doceniając szczególny klimat miasta. Idealny zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy wakacyjny pobyt. Dla singli, par i rodzin – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Więcej…