Damskie Sprawy - Podróże - Najciekawsze miejsca w Polsce i na Świecie

Podróże

Polska złota jesień potrafi zaskakiwać urokiem ciepłych, słonecznych dni. Względnie wysokie temperatury utrzymują się w ostatnich latach nawet do końca listopada, dlatego wiele osób decyduje się w tym czasie na weekendowy wyjazd lub urlop. Dla tych, którzy szukają pomysłu na ciekawie spędzony jesienny wypoczynek, przedstawiamy Świnoujście poza sezonem.

Więcej…

Podróże

Spacer uroczymi zaułkami średniowiecznej starówki, kosztowanie najlepszych na świecie pierników i patrzenie w gwiazdy z Kopernikiem to oczywiste atrakcje Torunia. Warto zajrzeć do miasta na dłużej, by odkryć wszystkie jego magiczne walory i spojrzeć nań z kobiecej perspektywy.

Więcej…

Podróże

Gigantyczne sztolnie i sekretne podziemia w Górach Sowich, największa liczba zabytków i uzdrowisk w Polsce, Europejski Szlak Zamków i Pałaców, zabytki techniki, cuda przyrody - tajemniczy Dolny Śląsk to miejsce idealne dla miłośniczek zagadek i pięknych krajobrazów.

Więcej…

Podróże

W górach, z dala od terenów zabudowanych, a w pobliżu popularnych szczytów i szlaków turystycznych -  tam zazwyczaj znajdują się schroniska górskie (turystyczne). Górskie schronisko to jeden z najbardziej oryginalnych i zarazem specyficzny rodzaj obiektu noclegowego.

Więcej…

Podróże

Szlak Orlich Gniazd to jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych w południowej Polsce. Przemierzając go możemy zobaczyć ruiny średniowiecznych zamków obronnych, niesamowite formacje skalne, jaskinie i groty, a także widokowe trasy przygotowane do wycieczek pieszych lub rowerowych. Nic więc dziwnego, że wędrówka po tym terenie potrafi na długo zapaść w pamięć.

Więcej…

Podróże

Uniejów to niewielkie miasteczko położone niemal w samym sercu Polski. Dzięki odkryciu wód geotermalnych i wszechstronnemu wykorzystaniu ich potencjału powstało tu najmłodsze w kraju uzdrowisko termalne. Bogactwo niezwykłych walorów przyrodniczych, malownicze krajobrazy i szczypta ciekawej historii sprawiły, że miasteczko jeszcze kilkanaście lat temu prawie w ogóle nieznane, dziś  jest tętniącą życiem perłą na mapie turystycznej Polski, w którym nie ma miejsca na nudę. Wyjątkowy klimat miejsca i właściwości wody pozwalają się zrelaksować, naładować baterie i nabrać nowych sił do pracy.

Więcej…

Podróże

Puszcza Białowieska to jeden z najwspanialszych obszarów leśnych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Jeśli ktokolwiek zastanawia się czy jest w niej coś, co wyróżnia ją naprawdę wyróżnia, powinien wiedzieć jedno. To jeden z ostatnich obszarów, na których puszcza zachowała swój pierwotny charakter.

Więcej…

Podróże

Białystok, stolica województwa podlaskiego, blisko 300-tysięczne miasto ulokowane w północno-wschodniej Polsce, w sąsiedztwie czterech parków narodowych (narwiańskiego, biebrzańskiego, białowieskego i wigierskiego). Zielony, bezpieczny, nowoczesny. Burzliwa historia tego miejsca, zlepek kultur, które od zawsze się tu stykały i ścierały, zbudowały niezwykle różnorodny, ciekawy, fascynujący oraz wielokulturowy zakątek w Europie. Mimo swojej bliskości przez wielu jeszcze nieodkryty, a dzięki pewnej dozie tajemniczości, mistycyzmu każdy, kto tu przyjedzie, zostawi swoje serce na całe życie. Ponadto usytuowanie Białegostoku sprawia, że właśnie tutaj warto rozpoczynać zarówno te bliższe, jak i dalsze wycieczki.

Więcej…

Podróże

Spośród wielu miejscowości o historycznym rodowodzie, a rozsianych na obszarze iście krajobrazowym województwa podlaskiego, niewątpliwie godnym  zwiedzania są Suwałkicentrum kulturalne polskiej Suwalszczyzny. Położone w północno-wschodniej Polsce nad Czarną Hańczą, w pobliżu granic z Litwą, Białorusią oraz Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej, miasto może się poszczycić barwną historią, jak i galerią wybitnych postaci. Mieszkańcy ci swoimi życiorysami – twórczością bądź  działalnością kulturalno-społeczną, czy polityczną, bądź przykładną postawą patriotyczną przydali splendoru miastu.

Więcej…

Podróże

Dwunasta w Polsce pod względem zajmowanej powierzchni i trzynasta pod względem liczby ludności. Częstochowa – nazywana często duchową stolicą Polski - to jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast na świecie. Wpisana w jurajski pejzaż, zachęca do aktywnych form turystyki oraz bliższego przyjrzenia się miastu, nie tylko Jasnej Góry.

Więcej…